Относно бавното зареждане на форума

Ако имате някакъв проблем, въпрос или искате да дискутирате нещо свързано със сайта ни, пишете тук.
Аватар
Smok3Pot
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 256
Регистриран на: 08 Фев 2018, 23:52
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Smok3Pot » 15 Фев 2018, 20:38

1.Говорих за чуждестранните хостинг сайтове,вече 60% от тях нямат старите php версии,никой не ти говори за БГ хостовете,но явно бързаш да се правиш на разбирач.
2.phpbb3.1 нагоре вече зареждат по-бавно от 3.0 или wordpress,явно скоро не си играл с чист wordpress.
3.Става дума за php 7.2,а не за 7.2.2 :)

Да не говорим,че през 2011-2012 аз и още няколко души пускахме системи само в /// Блокиран текст/линк [НЕЖЕЛАН САЙТ] ///,докато ти си редактирал дизайна и си писал в footer-а дизайн и код: sianbg,айде без да се правим на големите програмисти.Никой не е идеален :)

Ето ти и снимка,че виждам не си запознат много с останалите хостинг сайтове.
Изображение

Аватар
terrorsecurity.tech
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 126
Регистриран на: 15 Фев 2017, 21:53
Получена благодарност: 9 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от terrorsecurity.tech » 15 Фев 2018, 20:56

sianbg написа: 14 Фев 2018, 22:29 Защо е нужно форума да спира докато бива прехвърлян ? Още по-лесно е когато има cloudflare както този сайт. Един съвет: няма нужда да се ползва cloudflare като 99% от потребителите са от България. Единствено ще бъде по-бавно за нас. Ако пък причината е заради ddos защитата, еми и всеки читав хостинг ще ти я предостави. Ако може да попитам кой хостинг сте избрали ?
Абе, ей, кавал. :clap: На какъв ми се правиш ти? Големия хакер си станал нещо май?
Изказваш се мега малоумно и си нямаш представа от тези неща. :D :gamer2:
Ти наясно ли си, че cloudflare имат дейтацентър и в София (вече).
Какво ми вадиш айпита с калпави ресолвъри? Ти си за директен бан.

Що не се пробваш тук: https://terrorsecurity.club ?!

Extreme - пиши ми в скайп, ще помогна за бавния load time. :)

Аватар
Smok3Pot
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 256
Регистриран на: 08 Фев 2018, 23:52
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Smok3Pot » 15 Фев 2018, 21:22

Той "прУграмист" неЙ хакер :D btw върви ли чата,развивате ли се? :)

И наистина този който може да ви помогне е човека писал над мен. :drunk:

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от TheRedShoko » 15 Фев 2018, 21:24

Ще ви помоля без нападки. Или пишете с нормален тон или пишете другаде.

Аватар
Extreme
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 557
Регистриран на: 05 Окт 2016, 20:53
Се отблагодари: 125 пъти
Получена благодарност: 51 пъти
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Extreme » 15 Фев 2018, 22:00

Не съм програмист, но от 2013г. се занимавам с форуми и горе долу съм наясно с някои неща.
Бавното зареждане идва от хостинга. В началото сайта зареждаше много бързо, но с течение на времето почна да се бави. Причината според мен е споделения хостинг. Кой знае колко сайта има в този хостинг провайдър вече, дето ползват общ сървър.
Няма как да зарежда толкова бавно, форум с последната версия и с пхп 7. + пуснати всички възможни 'екстри', като компресиране и т.н.
–Човек вярва на това, което му се иска.
Адолф Хитлер.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Правила на форума
Правила при качване на плъгини

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от sianbg » 16 Фев 2018, 00:00

terrorsecurity.tech написа: 15 Фев 2018, 20:56
sianbg написа: 14 Фев 2018, 22:29 Защо е нужно форума да спира докато бива прехвърлян ? Още по-лесно е когато има cloudflare както този сайт. Един съвет: няма нужда да се ползва cloudflare като 99% от потребителите са от България. Единствено ще бъде по-бавно за нас. Ако пък причината е заради ddos защитата, еми и всеки читав хостинг ще ти я предостави. Ако може да попитам кой хостинг сте избрали ?
Абе, ей, кавал. :clap: На какъв ми се правиш ти? Големия хакер си станал нещо май?
Изказваш се мега малоумно и си нямаш представа от тези неща. :D :gamer2:
Ти наясно ли си, че cloudflare имат дейтацентър и в София (вече).
Какво ми вадиш айпита с калпави ресолвъри? Ти си за директен бан.

Що не се пробваш тук: https://terrorsecurity.club ?!

Extreme - пиши ми в скайп, ще помогна за бавния load time. :)
Хахаха. Когато някой няма аргументи почва да обижда. А ти наясно ли си как работи cloudflare ? К'во като има datacenter в България, като заявката трябва да мине първо през техния сървър и после към твоя и пак обратно. За к'во да не се свърже директно към хоста ? Умри си с 20-те теми. Това, че искаш да си направиш реклама да дигнеш посещения с 50% (5 посещения :D), не е мой проблем. И това вече е 3 години. Идеята на cloudflare е да те крие. Не съм казал, че на 100% мога да намеря някой сайт. Това, че те са успели да свършат цялата тази работа какво общо има с теб ? Кликнал си 5 пъти и готово. Какво си направил реално ти ? Нищо... И защо съм за бан ? :D

@Smok3Pot дори не знам дали да ти отговоря, ама хайде. Издържам се сам и не работя за никого. Докарвам си доста прилични пари единствено с програмиране. Скоро ще си имам и собствена фирма. Живея си добре и не ми пука ти дали ме смяташ за добър програмист или не.

Добавено преди 1 час 25 минути 39 секунди:
Не става под 2 секунди ? https://gta5-bg.info/ да беше цъкнал в подписа ми и да видиш. При мен е 600ms, а при теб ? Също и работа за security експерта. Всеки със занаята си :)

Аватар
terrorsecurity.tech
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 126
Регистриран на: 15 Фев 2017, 21:53
Получена благодарност: 9 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от terrorsecurity.tech » 16 Фев 2018, 08:57

@sianbg, със сигурност съм наясно как работи cloudflare и главно под каква форма оперира, но не и ти. В частност CF не се използва само за да те крие, а за да кешира файловете максимално.
Някак е малоумно да съдиш скоростта на зареждане само по свързаността. Ти като елитен програмист трябва да си запознат, че и уеб-приложенията играят роля затова как ще зарежда сайта.
Освен това не знам какво си хвалиш тъпия форум и претендираш с това колко бързо зареждал. :D
Ползваш гол форум с три теми на кръст, българска колокация, тъп, безплатен сертификат и вече стана големия performance мениджър?
terrorsecurity дори не е на българска територия и мога да го направя ракета, но аз с този сайт не се занимавам, защото имам съвсем други сайтове, които вие не знаете.
Имай предвид, че аз се занимавам с киберсигурност, аз самия разработвам и модули за кеширане. И с радост ще очаквам да ми покажеш фирмата си и свой разработки, нали си програмист. : Р

Тук исках официално да те канонизирам за магьосник. :clap: :rofl:
sianbg написа: Лично аз съм успявал да направя доста тежък сайт да зарежда за под 3с в целия свят.
Последно промяна от terrorsecurity.tech на 16 Фев 2018, 10:24, променено общо 1 път.

Аватар
Smok3Pot
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 256
Регистриран на: 08 Фев 2018, 23:52
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Smok3Pot » 16 Фев 2018, 09:57

Марине що се бъркаш където не ти е работата? Човека си отваря фирма бе ,остави го :nicecode:

Аватар
terrorsecurity.tech
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 126
Регистриран на: 15 Фев 2017, 21:53
Получена благодарност: 9 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от terrorsecurity.tech » 16 Фев 2018, 10:55

Разбира се, убеден съм. :D

@sianbg, далеч нямам за цел да се заяждам с теб, макар да изглежда така отстрани, но някак имам чувство, че пишеш всичко наизуст и го правиш с цел да те забележат или пък да те помислят за разбирач...
Сигурно знаеш нещо, но си много далеч от мен, знай го. И това мога да го докажа с факти, защото аз заставам зад думите си с име и с действия.
Дори не желая да те питам за услугите в темата ти, защото ще получа отговори, които не искам да чета. :)

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от sianbg » 16 Фев 2018, 11:49

@terrorsecurity.tech дори не ти приемам за заяждане безсмислените и без капка покритие коментари. Още малко ще ми кажеш, че CF има и load balaner :D Свързаността е едно от най-важните неща, но за теб явно е на последно място. Това, че разработваш модули за кеширане трябва да ме кара да те мисля за велик ли :D ? Форума го дадох поради 2 причини - твоя приятел да види, че може и за под 2 секунди, а ти да ми провериш сигурността безплатно. И к'во ще можеш ли да ме хакнеш :D ? Нищо общо по темата не говориш и с нищо не си помогнал. Аз си дадох лично моето мнение с конкретни факти. Може да си много добър в работата си, но не можеш да приемаш мнение различно от твоето. Нека чуем твоето мнение и какво ще препоръча "експерта".

Прекалено голямо самочувствие имаш, но и аз да имах лична к***а ... Че кой е казал, че искам да се доказвам пред теб ? :D Приемам критика, но хора, които могат да ми я докажат, а не просто да ми викат кавал :D Жалко, че първите 7 години са толкова важни...

Та моля те провери ми сигурността, ако трябва ще си платя :)

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Проблеми/Въпроси/Дискусии свързани със сайта”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта