Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Всичко за форумната система phpBB
Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от Nixe » 15 Дек 2017, 17:33

Заглавието , как да го искарам това https://imgur.com/a/RSbh4 знам кое каде се слага само не ми е ясно как да го искарам там под аватара ??
Изображение

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от 1fRaNkkK » 15 Дек 2017, 17:48

Слагаш изображението в images/ranks.
След това отиваш Потребители и групи / Потребители / Управление на рангове от админ панела и след това си създаваш ранк и при Rank Image си избираш изображението. Направи ранковете специални ако са от рода на администратор/модератор и т.н.

След това като създаваш група слагаш ранка от Group rank, както и при можеш да ги промениш от Управление на групи / Настройки(на определен ранк).

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от Nixe » 22 Дек 2017, 03:50

имах предвид да изкарам ранговото имг под групата демек като кликна на Администратори се показва това memberlist.php?mode=group&g=5 а да се показва това искам https://imgur.com/a/RSbh4 да се показва самото имг на групата под групата.
Изображение

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от 1fRaNkkK » 22 Дек 2017, 17:28

Затова не знам дали има някаква настройка в phpbb - доколкото знам няма, съответно има един начин, за което мога да се сетя.
Да се направи една функция, чрез която да се провери дали сме примерно в страницата на администраторите и ако сме при администраторите да показва някакъв ранк и т.н. Това не знам как да го направиш, линка е такъв принципно - memberlist.php?mode=group&g=5, защото на администраторите ID-то е 5, на модераторите 4 и т.н. Съответно функцията да провери дали в URL-то съдържа g=5 и ако да да покаже ранка на администратор и т.н. Пък може и да има разширение затова, не знам - потърси в нета, аз лично не знам за такова разширение.

Доколкото гледам снимката е от danger-cs, съответно най-удачното ще е да попиташ там или да пуснеш заявка за разширение в phpbb.com.
Аз лично никога не съм правил такова нещо и не знам как става и не мога да ти помогна.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от deadlylord » 22 Дек 2017, 18:29

А не може ли просто да се отвори source кода и да се сложи URL на снимката под името на групата?

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от 1fRaNkkK » 22 Дек 2017, 18:59

Не може, ако сложим снимка то ще показва само тази снимка навсякъде, т.е. дори да влезеш в глобални модератори примерно и ако си сложил линк към снимката на администратор то него ще показва пак. Съответно, както казах трябва да се напише скрипт, чрез който да се разбере в коя страница сме точно (при администратори или гл. модератори или други) и така да изкарва съответната снимка.

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Как да искарам ранговото изображение на групата ?

Мнение от TheRedShoko » 22 Дек 2017, 19:52

Има как да се направи, не съм се занимавал с phpbb и структурата на самата система, но от към php е изключително лесно. Мога да се поразровя да видя кои файлове точно изискват промяна и ще ги напиша тук, за да може да ги предостави автора на темата и ще го направя. Все пак провери дали няма такова разширение в интернет. Ако има нещо подобно няма смисъл да се прави.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “PhpBB”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта