Как да си сглобя цс мод ?

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
wrath
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 21 Яну 2018, 10:30
Местоположение: /changerace
Обратна връзка:

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от wrath » 26 Яну 2018, 22:07

OciXCrom™ написа: 26 Яну 2018, 19:44 @wrath - за пореден път ще ти кажа да прочетеш правилата на форума. Даде му възможно най-лошите съвети за сайт откъдето да тегли плъгини и чете уроци. Препоръчвам и на теб да прочетеш как се компилират плъгини в днешно време - viewtopic.php?f=26&t=760 - AMXX Studio изобщо не е нужно.
Аз използвам този метод и показвам как аз го правя. Не ме интересува какво мислят останалите за моите съвети. ;))
I am not big on sermons ,broken bones teach better lessons. Изображение Изображение

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от Nixe » 26 Яну 2018, 23:04

Не съм с Steam и ми дава грешка :( но да разбирам че това е общо взето подобрена версия на cstrike което е в пакета на цс :hmm:
А като сложа линукс платформата на линукс тогава как ще стартирам server.bar ако има ако има такъв файл.
Така след като няма да мога да инсталирам тази платформа, ще продължавам да се уча локално, сега ще сложа едни плъгини и ще ви уведомя какво се е получило !

Добавено преди 44 минути 33 секунди:
Добавих този плъгин viewtopic.php?f=21&t=347 всичко е точно инсталирано е правилно всичко си работи освен respawn-а тествано е с ботове и не работи respawna дори и мен като ме убият ?
Бях написал доста подробно кое къде как съм направил но ми крашва компа и не се запази.
Изображение

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от LoShIaA » 27 Яну 2018, 11:13

Отваряш архива, който е в темата. Влизаш в папката windows хващаш папката server и я поставяш, където решиш. Предполагам на повече хора им дава грешка, защото натискат дясното копче на мишката върху архива и натискат "Разархивирай в Платформа за Windows със защити 03.1.2018" и от там проблема идва от самият windows, защото той има проблем с имената на тези папки, ако са на кирилица или съдържат разни символи.
Цитат на sianbg:
Проблема е, че папката на сървъра беше на кирилица и затова не може да намери модела. Windows още един път доказа, че е боза и дори не може да си оправи пътищата, ако са на кирилица :D.
След като направиш това, което казах трябва да си компилираш плъгините (sma файловете), защото съм изтрил всички amxx файлове. Това става по следния начин viewtopic.php?f=26&t=760. Принципа там е drag and drop отново или натискаш два пъти върху compile.exe и то автоматично ще компилира всички плъгини в папката scripting и самите amxx файлове ще намериш в папката compiled, която отново е в папката scripting. От там копираш всички amxx файлове и ги поставяш в plugins папката. След това следва стартирането на сървъра. Влизаш в папката server и стартираш файлва server.bat като трябва да знаеш, че стартовата карта ще бъде de_dust2, защото така е написано в кода, което означава, че трябва да я имаш тази карта в папката maps, ако искаш да смениш картата да не е de_dust2 просто отваряш файла server.bat с някакъв едитор (notepad++ примерно) и редактираш самата карта. Разширението на този файл трябва да е bat задължително.

На въпроса за платформата на линукс отговора е, че там няма файл server.bat. Там сървъра се стартира през терминала с код подобен на този в server.bat (код с параметри имам предвид). Ето тук ще научиш малко повече viewtopic.php?f=68&t=646 / viewtopic.php?f=68&t=147 / viewtopic.php?f=68&t=1071.

Ако използваш regamedll там има опция за пускане на respawn. Влез и разгледай файла game.cfg, там ще намериш настройки за respawn и по конкретно ето тази "mp_forcerespawn 0".
Прегледай тези плъгини https://amxx-bg.info/forum/viewtopic.php?f=21&t=1355 / viewtopic.php?f=32&t=53.

Цитат на Walkz
Важно:
Новите билдове имат проблем на XP, който все още не е оправен. https://github.com/dreamstalker/rehlds/issues/562
Самата тема: viewtopic.php?f=17&t=2930

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от Nixe » 27 Яну 2018, 18:27

Ами компилирах плъгините пусна се сървъра https://imgur.com/wUZG6AH сега искам да вляза в сървъра си допирам се до мисълта, че ип то е това което ми е на нета +port 27015 ( с динамично ип съм ) пробвах нищо не стана помощ :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от sianbg » 27 Яну 2018, 18:32

Пробвай с локалното ip. Отворил ли си порта на рутера ? Пробвай с 127.0.0.1:27015. Така, ако си на същият комп ще можеш да се свържеш.

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от LoShIaA » 27 Яну 2018, 19:12

Трябва да се свържеш с локалното си ip, което можеш да видиш още като стартираш конзолата, пише го най-отгоре. За да мога да влезнат други хора в сървъра трябва да отвориш портовете на рутера. Също така грешките, които ти хвърля в конзолата говорят, че ти липсват amxx файловете в папката plugins.
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (28.04 KiB) Преглеждано 2880 пъти
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (28.04 KiB) Преглеждано 2880 пъти
Когато каниш други хора да играя ще им даваш другото IP виж го тук примерно http://www.whatsmyip.org/ + порта към него.
Ако не знаеш как се отварят портовете на рутера ето нещо примерно, за по конкретно ще ни трябва марката на рутера. Като за начало ще трябва да знаеш ip адреса на, който отговаря рутера. Той може да се видим като отвориш старта и напишеш cmd, а в черния прозорец, който ти излезе напишеш ipconfig. След това то ще ти върне доста информация, но теб те интерисува ето това Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1 (в случая това е моето). Отваряш браузъра си и пишеш това ip в лентата. След това, ако не ти е зададена парола от някой друг или от теб на самият рутер, по подразбиране слагат за име и пароло admin. Като влезеш в рутера снимай какво има и вече ще ти кажа къде и какво да направиш. Моя рутер е linksys cisco и ето как изглежда това, което ти трябва.
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (22.74 KiB) Преглеждано 2880 пъти
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (22.74 KiB) Преглеждано 2880 пъти

В случая аз съм отворил портове от 27000 до 27030, но може да се отваря и по 1 порт. Там където пише "To IP Address" е най-важно какво въвеждаш. Трябва от cmd прозореца, в който написа ipconfig да видиш ето това IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.103 като те интерисуват само последните цифри, в моя случай 103. На протокол се избира both, слага се отметката на enable и след това трябва да могат други играчи да влизат в сървъра ти.

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от Nixe » 27 Яну 2018, 19:58

Добре стана но промених хостнаме на нещо друго написах рестарт в конзолата пише че се е растнало ама хоста не се промени също съм направил

Код за потвърждение: Избери целия код

"Nixe" "password" "abcdefghijklmnopqrstuv" "a" 
рестнах сървъра и пак ми пише че нямам достъп до amxmodmenu.
+ Кажете как да оправя плъгина за respawn ?

Добавено преди 1 минута 46 секунди:
LoShIaA написа: 27 Яну 2018, 19:12 Трябва да се свържеш с локалното си ip, което можеш да видиш още като стартираш конзолата, пише го най-отгоре. За да мога да влезнат други хора в сървъра трябва да отвориш портовете на рутера. Също така грешките, които ти хвърля в конзолата говорят, че ти липсват amxx файловете в папката plugins.
Screenshot_1.jpg
Когато каниш други хора да играя ще им даваш другото IP виж го тук примерно http://www.whatsmyip.org/ + порта към него.
Ако не знаеш как се отварят портовете на рутера ето нещо примерно, за по конкретно ще ни трябва марката на рутера. Като за начало ще трябва да знаеш ip адреса на, който отговаря рутера. Той може да се видим като отвориш старта и напишеш cmd, а в черния прозорец, който ти излезе напишеш ipconfig. След това то ще ти върне доста информация, но теб те интерисува ето това Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1 (в случая това е моето). Отваряш браузъра си и пишеш това ip в лентата. След това, ако не ти е зададена парола от някой друг или от теб на самият рутер, по подразбиране слагат за име и пароло admin. Като влезеш в рутера снимай какво има и вече ще ти кажа къде и какво да направиш. Моя рутер е linksys cisco и ето как изглежда това, което ти трябва.
Screenshot_2.jpg
В случая аз съм отворил портове от 27000 до 27030, но може да се отваря и по 1 порт. Там където пише "To IP Address" е най-важно какво въвеждаш. Трябва от cmd прозореца, в който написа ipconfig да видиш ето това IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.103 като те интерисуват само последните цифри, в моя случай 103. На протокол се избира both, слага се отметката на enable и след това трябва да могат други играчи да влизат в сървъра ти.
Да оправи се проблема но аз още ще си направя мода на нормалния цс за сега.
Изображение

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от LoShIaA » 27 Яну 2018, 21:36

А ти защо реши, че единия е нормален, а другия ненормален? Най-нормалното е това, което ти дадох. Платформа свалена от стеам пригодена от тях точно за тази цел (сървъри) с добавки към нея, които я правят още по-добра и сигурна. За да имаш права, след като влезеш в играта трябва да напишеш в конзолата setinfo _pw "password". За respawna пише, че върви само на карти с префикс awp_, така че това е единия вариант да не тръгва, а другия е ако този квар awp_respawn 1/0 - Включва/Изключва Respawn = Default:'1' е на 0.

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от Nixe » 27 Яну 2018, 21:48

Знам как се влиза с админски ник за респавна на квара си е на едно картата си е авп няма респавн няма грешки :headbang: :headbang:
Изображение

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Как да си сглобя цс мод ?

Мнение от LoShIaA » 27 Яну 2018, 23:17

Напиши amx_plugins и дай списък с плъгините за да видим кой върви и кой не. Също така може подробно да обясниш какво си направил до сега. И най-важно виж дали въпросните модули, които изисква плъгина са пуснати, а те са:

Код за потвърждение: Избери целия код

#include <fun> 
#include <engine> 
#include <cstrike> 
#include <fakemeta> 
#include <hamsandwich>   
Модулите се стартират като влезеш в папката addons/amxmodx/configs/modules.ini и махнеш ; пред тях.
Напиши в конзолата amx_modules и дай да видим и там какво върви.

Като цяло може да изпълниш една поредица от команди в конзолата и да ни дадеш цялата информация за да знаем каквo използваш.
version
game version
meta version
meta list
amxx version
amx_plugins
amx_modules

Публикувай отговор

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта