Регистриране на две команди които изпълняват едно и също действие + конфигурационнен файл

Ако имате затруднения при изработката/преработката на даден плъгин - пишете тук, ще се опитаме да ви помогнем!
Аватар
nobi13
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2017, 21:01
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Регистриране на две команди които изпълняват едно и също действие + конфигурационнен файл

Мнение от nobi13 » 17 Дек 2017, 10:41

Здравейте. Понеже не можах да намеря нужната информация може би не съм търсил каквото трябва се обръщам тук за помощ.
Искам да попитам как да регистрирам две команди да изпълняват едно и също действие (equal/equali)?
Пример amx_slay <nick> <-> Say /slay <nick>

И как да регистрирам транслатор и квар. Понеже създадох плъгин за welcome message с ефекти но ефектите са зададени предварително в сма файла както и самото съобщение е там. Искам да ги направя така че съобщението да може да се редактира от конфиг файл примерно и та да се настройват кваровете там.

Ще бъда много благодарен и при завършване ще го кача тук :П
Последно промяна от OciXCrom на 17 Дек 2017, 15:59, променено общо 1 път.
Причина: Редактирано заглавие!

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Трябва ми помощ в скриптирането

Мнение от TheRedShoko » 17 Дек 2017, 15:12

Изнасяш си логиката на командата в някаква отделна функция, която да приема нужните аргументи. Примера, който си дал, ще стане SlayPlayer(iAdmin, iPlayer). Трябва да прихванеш say и да проверяваш аргументите му чрез read_args & parse. Съответно следкато прочетеш аргументите, проверяваш дали командата е тази. След това си намираш 2та индекса, които са ти нужни за функцията и си я извикваш. Преработваш си и конзолната команда да работи чрез същата функция.

Можеш да направиш cvar-s за всички неща и един cfg файл, който плъгина да execute-ва. В cfg файла слагаш cvar-овете и от там да се настройват. Другия вариант е да чете от файл и да ги пази в променливи, но лично аз не го предпочитам (падам си по мързеливото). Като производителност няма голяма разлика. Ако все пак искаш да видиш как се чете от файл можеш да разгледаш някой плъгин на OciXCrom. В повечето си плъгини чете настройките от файл. Също можеш да разгледаш и ZP мода. Там също го има имплементирано.

Аватар
nobi13
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2017, 21:01
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Регистриране на две команди които изпълняват едно и също действие + конфигурационнен файл

Мнение от nobi13 » 17 Дек 2017, 18:11

За 1вото което ми написа ще пробвам докато нещо се получи и ако трябва ще направя и тема за разработка и обяснение какво точно се прави стъпка по стъпка.

Относно плъгина ми който искам да подобря и улесня , за него искам да направя следното.
Искам да регистрирам примерно конфиг или cfg или ini файл от който .sma файла да чете един-два квара и съобщението на плъгина примерно

amx_showhud = 1 //Да се покаже ли съобщението
amx_timeshow = 10 //След колко време да се покаже
hudmessage = "" //Самото съобщение
messagecolor = "0 255 255"
Effects = 0|1|2 // без , мигащ , пишеща машина
Не знам как да го направя че да чете тези настройки от файл и дали той да е cfg или ini...

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Регистриране на две команди които изпълняват едно и също действие + конфигурационнен файл

Мнение от OciXCrom » 17 Дек 2017, 21:55

Ако искаш да ползваш кварове, ще трябва да ги регистрираш в .sma файла с функцията register_cvar, след което да ги напишеш в .cfg файл и този файл да го прочетеш по следния начин:

Код за потвърждение: Избери целия код

server_cmd("exec ime_na_faila.cfg")
server_exec()
...обаче четенето не е нужно, тъй като можеш да напишеш кваровете в configs/amxx.cfg и те автоматично ще се прочетат при смяна на картата.

Ако искаш да ползваш .ini файл, както правя аз, тогава няма да имаш кварове и настройките ще се запазват във файла под дадени "ключове" и може да се променят само от там. Можеш да погледнеш някой от плъгините ми, който ползва такъв файл, обаче имай предвид, че е малко по-сложно като за начинаещ.

Аватар
nobi13
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2017, 21:01
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Регистриране на две команди които изпълняват едно и също действие + конфигурационнен файл

Мнение от nobi13 » 17 Дек 2017, 23:00

Е то целта не е да мен да ми е лесно дори като начинаещ , а да е лесно на тези които евентуално ще го ползват , а мисля че с ini файлт това е много по-лесно достъпно за потребителя :)
Все пак ако изпитам затруднение ще пиша. Ще се помъча малко или много и така :)

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ в скриптирането”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта