"client 27005" какво означава ?

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
joro.f.
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Авг 2017, 12:57
Местоположение: Никарагуа

"client 27005" какво означава ?

Мнение от joro.f. » 20 Окт 2017, 16:52

Отскоро, гледайки IP-адресите на малко по-добрите и редовни играчи в сървъра забелязах една "аномалия" !
Става дума за "порта" зад двете точки на IP-адреса на самия играч. Примерно имал съм подобни :
- 123.456.789:45986 , или пък :
- 123.456.789:31451
-123.456.789:42147
А не са просто както е обикновено за ЦС1.6 "client: 27005"
и така нататък... Защо е така ??? А защо не са всички играчи просто със примерно ей такъв ИП:
-123.456.789:27005

Четох, тук там някои нещица, и май има нещо свързано със тази система за "бустване". Мисля , но не съм сигурен , че това
са нещо като "ботове" контролирани от един компютър със програма...или там нз с какво си, но има някаква измама ?
Много моля дискутирайте по темата всички които досега са се сблъсквали с този за мене неразрешим въпрос.

И накрая питането ми е , мога ли да огранича достъпа в сървъра да са само играчи със ИП "завършващи само на 27005 , и как плъгин или някаква настройка ще да е това ?

Благодаря предварително и моля обяснявайте малко по подробно като на начинаещ :)

p.s. И моля не пускайте мнения като : "Ами аз в моя сървър нямам такива" или " Не ползвай бустери за приток на играчи", защото малко или много това влияе добре... и за рекламата и посещаемостта и за популярността на даден сървър !

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

"client 27005" какво означава ?

Мнение от OciXCrom » 20 Окт 2017, 17:02

Ако повече от един човек играе от едно и също ИП (примерно двама братя в различни стаи), портът им ще се различава. Не знам за тези другите портове, обаче аз лично не съм чувал такова нещо.

Аватар
joro.f.
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Авг 2017, 12:57
Местоположение: Никарагуа

"client 27005" какво означава ?

Мнение от joro.f. » 20 Окт 2017, 17:53

Е това вече го знам и съм го чувал , но я се опитай да обясниш как в сървъра ми , играха двама "унгарци" (поне с такива ИП=та бяха, ако не са били с някое прокси), и двамата (поне ги чух да бърборят слабо) бяха с едно ИП един "порт" както и един authid ? Вярвай ми , поне в това съм 110 процента сигурен !!! Просто имаха два различни ника и всичко останало еднакво ??? А сега- Друга версия за портовете ??? Има ли ???

Добавено преди 31 минути 15 секунди:
И последно само да допълня, понеже стана дума "за това, че от едно ИП с реален ИП клиент може да играе само един играч тази игра :) .
Забелязах една интересна малка подробност : Когато поставя бан на такива с "различен порт от 27005 (за проба точно сега баннах вече 16 такива играча - някои от тях доста играли в сървъра) , баннатите изобщо не им пука , нито се опитват да влязат пак нито нищо... Баннах 5 с обикновен порт(27005), ми смятай 4 от тях ми извадиха очите и продъниха ушите за несправедлив бан :) Хехехе, чудно нали ???

Аватар
joro.f.
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Авг 2017, 12:57
Местоположение: Никарагуа

"client 27005" какво означава ?

Мнение от joro.f. » 21 Окт 2017, 21:06

Катинара моля .

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 4 госта