Steam : проблем с писането в конзолата

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
Burton
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 01 Окт 2017, 19:04
Получена благодарност: 1 път

Steam : проблем с писането в конзолата

Мнение от Burton » 12 Ное 2017, 13:12

Здравейте отново !
Заговорихме се с един приятел и се оказа, че имаме еднакъв проблем с писането в конзолата в стийм, а именно : Отварям конзолата, тръгвам да пиша нещо, а първото нещо, което се появява е знака "`", трябва да го изтрия, за да започна да пиша. Порових в интернет и прочетох за подобен проблем, който бе решен със смяна на езика преди да се влезне в игра, пробвах и това, да конзолката спира да излиза, но трябва постоянно да сменям езика, което става малко дразнещо ако бързам да пиша нещо. Понякога, уж съм на EN, а като започна да пиша, обикновено команди amx_нещо си, то излиза àmx_нещо си. Нямам представа това "à" от кой език е, но не е английски на който уж съм. С Ундоус 7 -64 битова версия съм, предполагам, че е нещо от него, но как се оправя ?
И още нещо, вече в нормално писане, даже и тук, когато искам да напиша кавички, не ми ги изписва от първия път, трябва да ги натисна 2 пъти, за да се появят и да, излизат 2 пъти, после изтривам едните, не е болка за умиране, но е досадно.
Вече се убедих, че в този форум има много компетентни хора, за това и пуснах темата тук, надявам се бързо да разрешим този проблем и така да помогнем и на други, които го имат.
Благодаря предварително на всички отзовали се :)

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Steam : проблем с писането в конзолата

Мнение от OciXCrom » 12 Ное 2017, 14:27

Това се случва когато се опитваш да пишеш на кирилица в конзолата. Предполагам езикът ти по подразбиране е сложен на български и всеки път когато пуснеш играта, то автоматично го прехвърля на езика по подразбиране и трябва да го смениш за да можеш да пишеш.

Аватар
Burton
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 01 Окт 2017, 19:04
Получена благодарност: 1 път

Steam : проблем с писането в конзолата

Мнение от Burton » 12 Ное 2017, 17:51

Не, не е това, след пускането на темата, започнах да рова, да питам, изобщо сериозно се заех с проблемчето :)
Оказа се, че при преинсталирането на компютъра английския език беше сложен на Английски(САЩ), промених го на Английски(Великобритания) и се оправи, обаче... Изникна друго проблемче, когато искам да напиша кавички, излиза кльомба и след няколко проби разбрах, че кльомбата и кавичките са разменени в клавиатурата на Великобритания, т.е. тази дефоултската, която си има Уиндоуса.Значи като искам да напиша кавички, натискам shift+2, като искам да напиша кльомба натискам shift+кавичките. Вероятно някоя клавиатурна подредба ще има всичко както трябва да си е, но не ми се ровичкаше повече и реших, че след като го знам, това ме устройва.
Нека темата остане отворена, ако някой знае коя е подредбата да може да добави мнение, но мисля, че за сега дразнещото проблемче е решено за мен :)
Благодаря !

Аватар
Extreme
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 557
Регистриран на: 05 Окт 2016, 20:53
Се отблагодари: 125 пъти
Получена благодарност: 51 пъти
Обратна връзка:

Steam : проблем с писането в конзолата

Мнение от Extreme » 12 Ное 2017, 21:47

Ако не ме лъже паметта проблема идва от Unicode езика във Windows.
–Човек вярва на това, което му се иска.
Адолф Хитлер.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Правила на форума
Правила при качване на плъгини

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Steam : проблем с писането в конзолата

Мнение от LoShIaA » 12 Ное 2017, 22:34

Същите два проблема ги имам и аз и да добавя, че ги имах и при прясно инсталирано убунту.

Аватар
DaRk_StyLe
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 264
Регистриран на: 26 Окт 2016, 12:40
Се отблагодари: 11 пъти
Получена благодарност: 33 пъти

Steam : проблем с писането в конзолата

Мнение от DaRk_StyLe » 13 Ное 2017, 08:42

Burton написа: 12 Ное 2017, 17:51 Не, не е това, след пускането на темата, започнах да рова, да питам, изобщо сериозно се заех с проблемчето :)
Оказа се, че при преинсталирането на компютъра английския език беше сложен на Английски(САЩ), промених го на Английски(Великобритания) и се оправи, обаче... Изникна друго проблемче, когато искам да напиша кавички, излиза кльомба и след няколко проби разбрах, че кльомбата и кавичките са разменени в клавиатурата на Великобритания, т.е. тази дефоултската, която си има Уиндоуса.Значи като искам да напиша кавички, натискам shift+2, като искам да напиша кльомба натискам shift+кавичките. Вероятно някоя клавиатурна подредба ще има всичко както трябва да си е, но не ми се ровичкаше повече и реших, че след като го знам, това ме устройва.
Нека темата остане отворена, ако някой знае коя е подредбата да може да добави мнение, но мисля, че за сега дразнещото проблемче е решено за мен :)
Благодаря !
Използвам English (Australia) от дълго време, препоръчвам ти да опиташ. Мисля, че е най-добрият вариант, няма подобни размествания.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта