Началната камера при влизане в сървър

Уроци за Valve Hammer Editor.
Аватар
aHaJLruH
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 138
Регистриран на: 13 Окт 2016, 12:33
Местоположение: София
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

Началната камера при влизане в сървър

Мнение от aHaJLruH » 21 Окт 2016, 12:19

В този урок ще разберете как да си нагласите началната камера. Демек камерата която ви показва веднага след като влезете в даден сървър.
Стъпка: 1Аз съм си направил едно табло което искам като влезе някой в картата ми, да му го показва. Та гледайте горе в ляво където ви е 3D изгледът на картата, задръжте Shift+E и натиснете на земята. Би трябвало да ви се появи като при мен CT скин или зелен квадрат в зависимост от версията на VHE.

Изображение

Стъпка: 2В момента сме направили място където да се ражда CT, за да го направим на камера натискаме с десен бутон върху човека (при вас може да е зелено квадратче в зависимост от версията на VHE) и после Properties.

Изображение

Стъпка: 3На новото прозорче сменяте Class-а на trigger_camera като му задавате "Target - по избор (при мен slackk)".

Изображение

Стъпка: 4След това трябва да насочите камерата на къде да гледа. Това става с помощта на info_target. По същия начин както сложите trigger_camera слагате пред нея info_target. Не забравяйте да вдигнете камерата която сложихме преди малко да не седи забита в земята! Където сложите инфо таргет в тази посока и камерата ще гледа.
Параметри на info_target :
Name : slackk (при мен е така, а вие си напишете какво написахте преди малко по-избор)

Изображение

Стъпка: 5Ако всичко ви е наред трябва да изглежда по този начин. [Ако версията ви на VHE отговаря на моята]

Изображение

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “VHE Уроци”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта