Counter-Strike 1.6
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Counter-Strike 1.6
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

Проблем със statsx top 15

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 158 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от Siska » 16 Яну 2023, 00:48

Чакай бе човек , ти шегуваш ли се ?
Плъгините се компилират и после се слагат на сървъра. Ти да не слагаш вече компилирани плъгини и ни караш тука да умуваме от къде са ти проблемите. Нали на тебе ти препоръчах да прочетеш всички теми за цс, модули , плъгини ??? Защо не си го направил ? Сега веднага махай всичко от сървъра и почвай да компилираш плъгини локално !!!
viewtopic.php?t=760

п.п.
Той thoughtz ти е написал едновременно. Не видях...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
ChillX
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Дек 2022, 00:40
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от ChillX » 16 Яну 2023, 03:07

trasha написа: 16 Яну 2023, 00:07 Така и не успях да го оправя , премахнах го напълно и го замених с този viewtopic.php?f=21&t=410&hilit=StatsX+Shell
Обаче, не открих никъде в архива .amx файл.
Как да го впиша във Plugins.ini
Бях ти написал цяло есе , но ме хвана много лошо session time out, загубих текста , мързи ме да пиша пак всичко, но ще опитам.
Не бъркай разширението е .amxx - AMX MOD X , .amx е друг подобен мод със слаба поддръжка, като веднъж ги хванаха да слагат backdoor направо в мода.
Ако в бързината впишеш в plugins.ini - plugina.amx вместо .amxx той няма да работи...

Бас ловя, че другата тема не ти е помогнала особенно (включително и линка към .inc пака не работи), защото няма прикачен компилатор , така , че ето ти компилатор за Amxx 1.10 с основните .inc (линка ще е активен до 30/1)

Ето как се ползва.

Изображение


Т-е слагаш .sma файла в папка scripting, заддържаш го с мишката и го меткаш върху compile.exe, той се компилира автоматично и създава в папка compiled.

Когато правиш .sma файлове се записват с текстов едитор като *.* All Files - именаплугина.sma

.inc файловете, когато трябват такива отиват в папка /includes.
Ако не са прикачени към плугина най-отгоре в .sma на плугина ще си пише #include <cromchat.inc> примерно, намираш го из нета и го слагаш в папката.

Често има настройки и неща, които можеш да изрешежеш в .sma и редица други причини, за това колегите правилно ти казват да компилираш локално и според версията на amxx, която ползваш. Едитваш, компилираш тестваш и така докато не получиш желаните резултати.

п.с
При компилиране на statsx_shell.sma може да видиш три предупреждения (не са грешки), просто е правен за по-стара версия. Пак ще работи.
Ако те дразнят ето .sma, в което уж съм ги поправил, но не давам никаква гаранция, по-добре и ползвай оригиналното, въпреки предупрежденията (или потърси из темата ако някой е постнал по-добра версия.) Този плугин като цяло е стар, направо го пусни с debug, т.е пишеш в plugins.ini statsx_shell.amxx debug и известно време гледаш в конзолата дали ще покаже грешки. После ако всичко е точно махаш debug.
По-добре ползвай другия статс на Tornado, само трябва да хостнеш един .css файл някъде.
Последно промяна от ChillX на 16 Яну 2023, 05:46, променено общо 5 пъти.

Аватар
trasha
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 91
Регистриран на: 26 Дек 2022, 22:45
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от trasha » 16 Яну 2023, 04:05

Значи всеки плъгин който съм теглил до момента, съм разархивирал-качвал и директно радактирал от "птеродактила"
А вие ми казвате ,че за да бъдат читави промените и да се запазват трябва да компилирам .sma-то чрез програмата която ми изпрати?!
Ако е така... то току що открих топлата вода.
Изображение
FORUM DISCORD
45.144.155.153:27019

Аватар
ChillX
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Дек 2022, 00:40
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от ChillX » 16 Яну 2023, 04:56

Не е задължително в това да е проблема и не означава,че вече компилираните плугини със сигурност няма да работят и запазват настройки. amxx e backwards compatible, т-е стари плугини компилирани под 1.8.2 , че дори много по-стари би трябвало на теория да работят. Плугин компилиран с нова версия обаче няма да работи на стара. Ето сега примерно в statsx_shell.sma махнах няколко #defines от 1.8.2, които вече са интегрирани в amxx 1 и няма нужда от тях, от там и предупрежденията. Ако обаче пусна същия плугин на по-старо аmxx няма да работи правилно без тях. Понякога обаче плугин компилиран със стар amxx ще има проблеми, тъй като в старата версия липсват пачове за функции оправени/премахнати/използвани по различен в новия и няма да работи правилно. Ето в случая нямаше да видя предупрежденията ако плугина беше пре-компилиран, а можеше предупреждениия да са и грешки, които ще ти крашнат сървъра особенно ако плугина е зле написан. В %90 от случаите плугин с такива грешки няма да се компилира въобще. Сега вече с REHLDS не знам как точно стоят нещата, пробвах някои плугини компилирани под 1.8.2 и не забелязах проблеми, но щом колегите казват задължително с новия компилатор най-добре така.

stats.amxx като цяло винаги е било проблемно и недоразвито за това има толкова много преработки. Особено при пренсталации на сървъра и прочие обича да се бъгва, за това и има маса теми как се оправя. Обикновенно от първите плугини , които сменям.

Все пак как ще си правиш финни настройки/поправки като често няма cvar и трябва да се променят неща в .sma-то преди компилация.

Хубаво е да си записваш и реда , в който поставяш плугините , така ,че ако нещо се бъгне и не изписва грешки с debug, ще знаеш горе долу кои са последните сложени плугини, иначе трябва да ги спираш всичките един по един... обикновенно грешката или конфликта ще е в някой от последно поставените. Също и като правиш промени в .sma първо компилираш плугина без едит за да видиш дали има грешки, после правиш едит и така знаеш дали грешките/предупрежденията са от твоя едит или са си били там и преди това.

Аватар
trasha
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 91
Регистриран на: 26 Дек 2022, 22:45
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от trasha » 16 Яну 2023, 12:59

Благодаря ти много, безкрайно изчерпателно и подробно обяснение.
Моля не локвайте темата , ако за вбъдеще имам въпроси свързани със БАНАЛНИЯТ ВЕЧЕ STATSX
Изображение
FORUM DISCORD
45.144.155.153:27019

Аватар
trasha
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 91
Регистриран на: 26 Дек 2022, 22:45
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от trasha » 16 Яну 2023, 21:30

съжалявм за дабъл поста
ок, най-посре го закрепих този statsx .. махнах худовете , оправих килър инфото в чата и т.н.
обаче забелязах ,че /rank и /top15 информацията не се ъпдейтва
без значение колко убийства правиш или колко време минава ... всичко е забило
Изображение
FORUM DISCORD
45.144.155.153:27019

Аватар
runthenwalk
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Авг 2021, 19:41
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Проблем със statsx top 15

Мнение от runthenwalk » 16 Яну 2023, 22:27

не си вкарал ботовете в статистиката и не ти ги отчита като килове

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта