Counter-Strike 1.6
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Counter-Strike 1.6
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

Създаване на сървър - как да започна!?

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
trasha
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 91
Регистриран на: 26 Дек 2022, 22:45
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от trasha » 29 Дек 2022, 22:42

Здравейте, играя цс 1.6 от над десетилетие и чак сега когато играта е във пенсия и масово съществуващите сървъри са ботнати с агенти Смит от матрицата съм решил и аз да се включа. :coolface: (не с ботването разбира се , но с направата)
Въпросът ми е съществува ли някъде подробно описание-стъпка по стъпка ,на методиката която трябва да изпълня.
Единственното което знам със сигурност ,е че трябва да закупя хост ... но от там насетне как протича създаването, модването и т.н.
Видях тема във форума с готови модове и си харесах този за респауна , въпреки че от годините игра в подобни сървъри има ккаво да добавя и премахна следователно.
Но ще го мисля като стигна до там.... :lol:
Дотогава ,ще съм благодарен на по-знаещите да ми драснат няколко реда с пояснения .... е тъй като на кръгъл идиот ,за да мога да схвана. :mad:
Благодаря предварително! :pepo_hug2:
Изображение
FORUM DISCORD
45.144.155.153:27019

Аватар
thoughtz
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 585
Регистриран на: 13 Окт 2016, 00:32
Местоположение: гр. София
Се отблагодари: 112 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Re: Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от thoughtz » 29 Дек 2022, 22:49

1. viewtopic.php?t=739
2. Повечето хостинг компании имат готови модове към платформата. Наемаш сървъра, цъкаш Start и си ти.

Аватар
trasha
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 91
Регистриран на: 26 Дек 2022, 22:45
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от trasha » 29 Дек 2022, 22:55

thoughtz написа: 29 Дек 2022, 22:49 1. viewtopic.php?t=739
2. Повечето хостинг компании имат готови модове към платформата. Наемаш сървъра, цъкаш Start и си ти.
Значи са предвидили ,че има и бавни като мен. :coolface:
П.П. Благодаря за бързият отговор!
Изображение
FORUM DISCORD
45.144.155.153:27019

Аватар
SmirnoffBG
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: 27 Ное 2016, 19:43
Местоположение: nz
Се отблагодари: 77 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Re: Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от SmirnoffBG » 30 Дек 2022, 09:42

МНЕНИЕТО Е СКРИТО ОТ СТРАНА НА МОДЕРАТОР! ЦЪКНИ ВЪРХУ ЛЕНТАТА ЗА ДА ГО ПРЕГЛЕДАШ.
:pepo_think3:
Последно промяна от thoughtz на 30 Дек 2022, 12:36, променено общо 1 път.
Причина: ???
El-Super Respawn = 87.121.54.85:27016
BG Trewa Respawn = 91.92.137.205:27015

Аватар
MaPaXyuA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:29
Местоположение: Горна Оряховица
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 18 пъти
Обратна връзка:

Re: Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от MaPaXyuA » 30 Дек 2022, 10:26

Намери си добра хостинг комания и закупи сървър за поне 12 месеца, ако ще плащаш месец за месец по-добре не го прави.
Също така задели поне 200лв за реклами :) защото без реклами.. сам ще играеш и ще се принудиш да сложиш някой друг бот за да не си сам :D
Трябва да си сам, не ти трябва друг/и подмазвачи :D когато решиш да пускаш сървър
Изображение

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1825
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от illusion » 31 Дек 2022, 03:57

Не си заслужава да пускаш сървър на CS 1.6, change my mind.

Разбирам, че повечето сте в няква носталгия, но истината си е истина - навсякъде е пълно с ботове, защото няма играчи, което малко или много си е смях за сметка на това, че отиват доста разходи (дори и за реклами).

Not worth.

Иначе стъпките са лесни, ето ти ги в прост вариант:
1. Купуваш хост
2. Повечето хост компании имат готови модове - избираш ги
3. Четеш в интернет как се добавят и компилират плъгини (бързо ще разбереш, изобщо не е трудно)
4. Търсиш си плъгини и слагаш :rofl:
5. Играеш си сам в сървъра с ботове (в повечето случаи, дано да ме опровергаеш :tooth: :yahoo: )
Изработки на поръчкови уеб системи, уеб дизайни и графични изображения
Discord Server

Аватар
nikolaydong
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 69
Регистриран на: 26 Яну 2019, 00:42
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Създаване на сървър - как да започна!?

Мнение от nikolaydong » 31 Дек 2022, 19:50

InviusART написа: 31 Дек 2022, 03:57 Не си заслужава да пускаш сървър на CS 1.6, change my mind.

Разбирам, че повечето сте в няква носталгия, но истината си е истина - навсякъде е пълно с ботове, защото няма играчи, което малко или много си е смях за сметка на това, че отиват доста разходи (дори и за реклами).

Not worth.

Иначе стъпките са лесни, ето ти ги в прост вариант:
1. Купуваш хост
2. Повечето хост компании имат готови модове - избираш ги
3. Четеш в интернет как се добавят и компилират плъгини (бързо ще разбереш, изобщо не е трудно)
4. Търсиш си плъгини и слагаш :rofl:
5. Играеш си сам в сървъра с ботове (в повечето случаи, дано да ме опровергаеш :tooth: :yahoo: )
Ще потвърдя мнението, но ако колегата е твърдо решен - нека бъде волята му! :)
Ще си позволя да рекламирам хостинг компания, защото си заслужава, независимо от това дали ще бъда санкциониран или не. Тази компания хоства по мои сметки над 50 български сървъра с уникални защити и свързаности.

Компанията се казва QGS. Супер коректни. Не съм се занимавал със сървъри доста време, може би над десетилетие, но това не е от значение.
Супер, ама супер отзивчив персонал има компанията, след подаден тикет, времето за отговор е между 10-25 минути. Цените са супер за качеството, което се предлага. Едно време GameServers предлагаха такова удоволствие и никой друг. Сега са те, като не знам кои други провайдъри са им силна конкуренция.
Както вече InviusART каза, повечето хостинг компании предлагат след закупуването, избор на модификация (т.нар "мод");

След amxmodxbg и /// Блокиран текст/линк [НЕЖЕЛАН САЙТ] /// се радвам страшно много да видя стари познайници тук, и хора, с които се познавах и бях в екип - да ги видя създатели на този проект. Това са хора, на които може да се гласува огромно доверие, че този проект няма да загине така, както въпросните два форума.

Рекламите.
Нещо много важно, но за преди години това не беше от значение, но сега без това - сървърът ти ще виси винаги на 0, ако не добавиш някой бот.
От около 20 дни поддържам отново сървър, набил съм вече над 60 лв за реклами и в сървъра се въртят единствено ботовете, с макс. 4-6 реални клиенти.
Играта не е това, което беше преди време. Сега е по-добре да напълним сървърите, които ни се броят на пръсти с качествени играчи, от колкото да пълним със сървъри с ботове.

Весело посрещане на новата година! :)

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта