Въпрос за оригинален Windows

Всякакви дискусии свързани с операционната система Windows.
Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Се отблагодари: 569 пъти
Получена благодарност: 14 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за оригинален Windows

Мнение от Marinovv » 10 Юни 2024, 16:49

illusion написа: 09 Юни 2024, 23:24 Тъй като имам доста софтуерен опит ще ти дам няколко съвета, дано ме послушаш.

1. Windows инсталирай напълно сам, не ти е нужен никой за това. Взимат безумни цени и качеството ще е същото както ти си го направиш, ако знаеш как.
2. Ако искаш лицензиран ключ си взимаш от някой сайт (вече доста сайтове продават ключове за Windows-и) и си го активираш - можеш да го активираш при инсталация на Windows или след като вече е инсталиран (ти си решаваш).
3. Ако се интересуваш мога да ти дам няколко оптимизации, които правя аз веднага след инсталация на Windows, за да върви самата операционна система по-добре.

Windows 12 където спомена отгоре не знам все още да съществува, предполагам си се объркал. За мен също Windows 10 е легенда и все още съм с него и си го ползвам. 11-ката не е толкова оптимизирана, колкото 10-ката, затова като цяло не я препоръчвам. Но все пак компютър за 4 бона не мисля, че ти е през оная работа както се казва дали ще ти товари или не. Другият съвет който ще ти дам, тъй като масово българите го правят (и не знам защо) - не тегли windows от някой торент или подобие. Теглиш си Media Creation Tool-a за Windows 11 или Windows 10 (който си избрал) от официалният сайт на Microsoft, качваш го на флашка (имаш и опция директно да го инсталираш без флашка, но препоръчвам със) и си ти. Докато инсталираш windows-a ще те попита за кода, който ти си закупил - въвеждаш го и продължаваш напред. Сам го каза - не е философия , не се разправяй с "псевдо-разбирачи", тъй като ги има много. Преди време като имах мой офис в града постоянно идваха да ми дават компютрите за преинсталация, тъй като този, който им ги е преинсталирал не е направил нищо. Разбира се, има и изключения.

Да си ползваш със здраве компютъра, пожелавам лек ден/вечер.
Жив и здрав и на теб, и на всички помогнали! :beer:

Днес ми пристигна компютърът и вече му се радвам на добрата производителност.

Това, което направих вчера, беше да закача USB флашката си на другият компютър вкъщи и после от сайта на Майкрософт имаше някаква опция да буутна Windows на флашка, и се изтегли някакъв инсталатор, и той всичко направи автоматично.
Днес единствено вкарах флашката, инсталирах Windows-а на новият компютър и дори вкарах още в началото, преди инсталацията, лицензиран код за Windows. Операцията премина гладко и бързо, и не усетих спънка някъде, понеже така или иначе аз имам някакъв базов опит зад гърба си.

Един пич ми сподели (няма да споделям име), че спират или са спрели, така и не разбрах точно, поддръжката на Windows 10, и това силно ще ме тревожи в бъдеще, ако бях избрал да инсталирам тази ОС. И затова реших, на Windows 11, да си мина като застраховка и да не се занимавам с глупости в бъдеще.

Засега нямам никакви забележки към Windows 11 откъм бързина, освен че, както споменах, не е моята операционна система. Просто не я чувствам така, както Windows 10 - там всичко е толкова опростено.

Но стига толкова приказки. Да се радвам въобще, че имам оригинална операционна система, защото досега винаги все кракнати съм инсталирал, хаха. :lol:

Поздрави! :gamer2:
Последно промяна от ByteWizard на 11 Юни 2024, 14:12, променено общо 1 път.
Причина: Заключена тема! По желание на автора..
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

45.144.155.172:27015

Аватар
illusion
Извън линия
VIP
VIP
Се отблагодари: 154 пъти
Получена благодарност: 389 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за оригинален Windows

Мнение от illusion » 10 Юни 2024, 18:21

Изображение