VIP
D Y N A M I C - [RESPAWN]+18 ✪
45.144.155.72:27015
de_inferno
Играчи: 23/32
de_inferno
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1 45.144.155.113:27015 de_dust2 Играчи: 30/32
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от pok4 » 16 Ное 2023, 17:30

Argos Core [ver.8.4.3]

В тази тема ще споделя ядрото на системата Argos. Версията е последната 8.4.3, като тя няма да бъде ъпдейтвана всеки път щом аз направя ъпдейт!
Архива съдържа цялата система + default темплейта + всички екстеншъни на val4o0o0 от бившите dedihost.org (Оригиналния автор, който е започнал да я прави и надгражда)
Негови темплейти също така са esport, orizon, gameforest, gamecity и revelio, но тях съм решил да не ги споделям безплатно, тъй като имат и доста промени от моя страна, то и default темплейта има такива, но няма как да мине без него!

Моите темплейти са: lob, lob2, purplemagic, foxstrike, crystalsmu, blackfyre. Общо взето 6 на 6 - 6 мои, 6 на оригиналния автор.
За екстеншъните в архива: Това са базови екстеншъни, но напълно достатъчни, ако ги отворите и разбирате поне малко от php да започнете да си правите и ваши такива. ЛЕСНО Е!
Също така може да отворите документацията и да разгледате - там са евентите и функциите, които може да ползвате в екстеншъните. Има и примерен код за нов базов екстеншън.
Тези екстеншъни (на val4o0o0) не са описани в readme файла, но няма смисъл сега да ви занимавам с тях - разгледайте и вижте какво правят като функции.
Ако имате въпроси - питайте.

Ще се ангажирам да помагам за направата на авторски екстеншъни в тази тема, но това не означава аз да напиша всичко! Ще оценявам кой е положил труд и даде парче код и нещо не му е ясно - ще помогна.
В basecontroller-a са глобалните променливи, които може да ползвате във вашите авторски екстеншъни.

Моите екстеншъни: Да, те са вече 101 (ОБЩО) - всичките са привейт и ще се плаща за тях.
Всеки екстеншън е от цена 5 лв. до 50 лв. (според зависи от сложността му, шоп екстеншъна е 1100 реда код - той е 50 лв., има snow ефект, speedometer и т.н. - те са мънички и цената им е 5 лв. на парче)
Му Онлайн екстеншъните са БЕТА (Не са изтествани, тъй като нямам сървър под ръка) и са на пакетна цена 150 лв. (всичките - 33).
Те работят на Season 6 Episode 3 файлове, последно са тествани на LTP сървърните файлове, но предполагам, че ще работят и на всеки друг релийз!
Ако има нещо като бъг и сте си ги закупили от мен - бързо ще го оправя, няма да се плашите, съпорта е бърз и на време! Имам дискорд и може и през teamviewer - както решите.

Моите темплейти: Общо 6 - Всеки на цена от 40 лв.

Начини на плащане:
- Еконт / Спиди
- Банков превод към испански IBAN
- Paypal (имам го от няколко дни, заради проекта на майка ми)
- На ръка (В Слънчев бряг/Несебър/Кошарица/Ахелой) - в Бургас няма да ходя, а и ако взимате нещо малко - няма смисъл, ако решите да вземете всичко или повечко неща, можем да се срещнем.


Забележки:
- В тази система ще видите autoloader.php в папка includes (принципно той не е за там, но автора му реши да не ъпдейтва библиотеката с препоръките, които му дадох за exclude на файлове)
Самата библиотека robot autoloader се ползва и като standalone (има такъв файл), но аз не ползвам нея, а обикновения който се дърпа през composer - разликите са в това, че този си ползва nette utils библиотеката, а standalone версията
не ползва Nette utils, а са капсулирани / изолирани или както искате го наречете методите за ровене из директориите.
Ако автора реши да ъпдейтне - ще изтрия autoloader-a и ще го викна през composer, но за сега остава така. Nette utils си я има, тъй като на Nette ползвам и email библиотеката, заради това не съм сложил standalone версията.
- Второто нещо е, че CS2 сървърите не работят в момента, а и няма такава графа/категория за добавяне в админ панела. Все още никой не е ъпдейтвал нищо и всички чакаме да се фикснат нещата. Щом LGLS-то се ъпдейтне, то аз ще съм един от първите, който ще ъпдейтне и системата :)
- Трето: Може да има някой бъг/неточност, тъй като последно индентвах всичко и може някъде да е дало на късо (съмнявам се, но все пак..)
- Всичко е минато през PSR12, но неймспейсовете не отговарят на този стил, но сега разбирате, че контролерите/моделите/ентититата (които са вид helper-и) - са доста, а и екстеншъните са над 100, тоест трябва да обходя всичко и да редактирам.. Ще го оставим за по-нататък в по-новите версии.
- Ако откриете бъг ще се постарая да ви дам фикс, но няма да ъпдейтвам системата с фикса, тоест темата тук ще е нещо като хронология.
- Няма да качвам системата в github или някъде другаде, а само в 3-те форума като архив (darksteam,webtourist,amxxbg)!
- Очаквам, че може да има и препоръки и предложения за пренаписване на код, това разбира се е добре дошло, но не значи, че аз ще го направя :) По моя преценка и дали ми е по силите!
Имайте едно на ум, че подобна система не е пускана безплатно, още повече това, което съм виждал в 3-те форума е трагедия пред тази система...
Оценявайте труда на другите!

Начин на инсталация:
1.Сваляте архива от темата
2.Сваляте си phpbb3 последна версия
3.Правите папка forum/, разархивирате вътре phpbb3 и инсталирате форума (Без него системата няма да тръгне, тъй като е интегрирана с phpbb3)
4.В главната папка (www/public_html/htcdos) - разархивирате Argos.
5.Инсталирате си Memurai (под локалхост на windows) или Redis (под локалхост на linux), или ако сте на споделен хост активирате redis и redis php модула. Щом имате ip адрес и порт сте готови да продължите нататък.
6.Отваряте your-site.com/install.php и инсталирате Argos
7.Готови сте!

Забележка: Memurai изисква рестарт на всеки 10 дни, ако не позлвате платената версия! Ако сте под линукс, просто си инсталирайте redis. Важи и за VPS-та.
На въпрос може ли да мине без redis/memurai ще отговаря с: Не може, тъй като при локалното хранилище прави по 100+ файла за кеш и не е сериозно това, по-добре да са в паметта..За това така работи и системата.
Системата вероятно може да работи и в под-папка, но не съм го тествал обстойно и не съм сигурен. По-добре я слагайте в главната папка и не експериментирайте :)

Системата също така е тествана (за сега) само под jump.bg и superhosting.bg и работи коректно. За други хостинги не мога да отговарям, но би трябвало да си работи без проблем.
Под namecheap преди имаше някакъв проблем с php.ini (липсваха модули), но когато им писах и ги добавиха тръгна, за това, ако имате хост там и нещо не тръгне - питайте ги.
На VPS/VDS/Cloud - там също може би ще трябва да се пипнат някои неща, за да тръгне... Трябва да инсталирате най малкото Redis/Memurai и да си включите някои модули в php.ini. Следете си логовете, за да виждате какво изисква системата.
Общо взето php sockets/gd и нищо по-специално, но... СЛЕДЕТЕ ЛОГОВЕТЕ!

И последно се надявам да разбрахте всичко и да, ако правите екстеншъни сами, искам да виждам вашия код в темата (не на лс!) и да обяснявате правилно какво искате или ако сте открили бъг също, ще искам правилно да обяснявате кое, как и какво!
На прости хора няма да отговарям, защото има и обилна документация, която е за четене, не е за гледане! Намира се в папката readme/!
Айде, наздраве, пък каквото стане!


Свали
Последно промяна от pok4 на 16 Ное 2023, 21:04, променено общо 3 пъти.

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1825
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от illusion » 16 Ное 2023, 17:45

Доста играчка е цялото това нещо, честно казано очаквах или някой твой клиент (тъй като сме българи) или ти да я пуснеш безплатно, тъй като видимо няма интерес за жалост (от това което съм видял). Благодарско решение, дано хората оценят трудът ти, успех с бъдещите проекти. :nicecode:
Изработки на поръчкови уеб системи, уеб дизайни и графични изображения
Discord Server

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от pok4 » 16 Ное 2023, 17:48

Мерси :)
Играчка си е да, но повече играчка са моите 101 екстеншъна хъх..
Не всичко е безплатно, но ... дано помогне на някой, пък ако иска нещо къстъм ще ми пише и ще си плаща..

Както написах съм готов да помагам за ваши собствени екстеншъни, ако тръгнете да правите. Ще ми е супер интересно да видя някой да прави нещо за системата... Не мисля, че обаче ще съм учуден, защото в моите 101 съм превидял почти всичко... Колко код ми е минало през ръцете само аз си знам за 1 година...

Или..пък.. къстъм темплейт, защо не ?

Приятно дебъгване :D

Аватар
cgozzie75
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2023, 12:46
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от cgozzie75 » 17 Ное 2023, 16:39

Реших да е сложа и да е прегледам но съм на PHP 7.3 (ea-php73) защото имам неща които работят само до 7.3 ако сложа по на горе не ми работят та има ли начин на PHP 7.3 (ea-php73) да се инсталне или не..

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от pok4 » 17 Ное 2023, 17:17

Здравей,
Радвам се, че имаш интерес към нея. За съжаление не може да работи под версия PHP 8.0, пригодена е да работи само за PHP 8+.

Има обаче вариант да ти тръгне. Нека предположим, че си я сложил в главната папка, то в htaccess-a добави следния ред:

Код за потвърждение: Избери целия код

<FilesMatch "\.(php4|php5|php3|php2|php|phtml)$">
SetHandler application/x-lsphp81
</FilesMatch>
Така ще накараш за съответната папка (public_html) да работи PHP версия 8.1. В другите папки ще е версията по дефолт. (7.х която си избрал)
Ако има проблем и не тръгва, то се свържи с поддръжката да направят така, че за тази директория да важи php 8.x.
Проблема може да е, че заради различните уеб сървъри горния ред може да не е същия, а леко изменен. Горния ред е тестван на coolicehost, но не трябва да има проблеми и под други уеб хостинг провайдъри. Просто може да е леко изменен, да не е същия :)

PS:
Ето за суперхостинг обяснение - https://help.superhosting.bg/set-php-ve ... ctory.html
Ето и за jump.bg - https://www.jump.bg/members/knowledgeba ... -sayt.html (тук са леко изменени правилата)

Аватар
cgozzie75
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2023, 12:46
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от cgozzie75 » 17 Ное 2023, 18:20

Жалко не тръгва братле трябваше да е направиш да върви от 7.2 на горе помисли само в бг колко са на 7.2 и на горе колко са над 8 иначе всичко ми харесва което правиш ценя труда ти разбирам те защото и аз си знам моя и нищо даром няма... :clap: :beer:

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от pok4 » 17 Ное 2023, 18:35

За съжалние това е бъдещето ... Чакаме sourcemod да тръгне на CS2 и.. новия банлист sourcebans++ - https://github.com/sbpp/sourcebans-pp също е правен за PHP 8. (PHP 8.1 or higher) - пише го изрично в описанието

Не мога да се съобразявам с морално остарели скриптове и библиотеки.
Да, имало е шанс да се добави поддръжка и за по-стари версии, но това са доста излишни иф-ове, които съм си ги спестил... А и проваляват перформънса като цяло на системата, която не е никак малка.

Аз все пак съм ти дал варианти, това вече зависи от теб дали ще решиш да се занимаваш или не :)

Аватар
cgozzie75
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2023, 12:46
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от cgozzie75 » 17 Ное 2023, 18:41

Разбирам те може би ще ти закупя системата скоро ще ти пиша ... :nicecode:

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от pok4 » 17 Ное 2023, 18:44

А да обясниш кои са тези стари скриптове/системи, които ползваш и не работят под PHP 8 ?
Може да има някакво решение ?! Банлист ли е, някаква друга система ли е ? Интересно ми е..

Аватар
cgozzie75
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2023, 12:46
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Re: Argos Gaming CMS 8.4.3 [RELEASE]

Мнение от cgozzie75 » 17 Ное 2023, 18:58

csbans 1.3.4 и още 2 системи на украинци които съм закупил от тях. FUNGUN.NET Мисля че ги знаеш кои са..

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Готови системи”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта