Коалиция ВЗ

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 344
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от EMOTO2.COM » 20 Апр 2021, 21:51

s1lata написа: 20 Апр 2021, 13:15 @EMOTO2.COM Ти въобще прочете ли поста или само се чудиш как да изкараш някой лев? И да обоснови се защо няма как да се получи?

@FPS-Gam3r Тук нещо с тези ресурси не те разбрах какво имаш впредвид..

@Drea<M>40BG ;]] Има как да стане, просто егото Ви е по голямо.. а до колкото това как се изразяваш с думата "мизерия" може да се обосновеш защо

@m0ney Баш от теб не очаквах да ме разбереш, но да досети се за какво иде реч.. за съжаление не виждам потенциал в повечето момчета. Всички са песимисти за съжаление. Ако има ентусиазирани момчета поне малко какъвто съм и аз, идеята ще стане реалност.

Все пак интересно ми е да видя мнение и от други хора кой как мисли. Моля изказвайте се изчерпателно.
Много точно, ясно и правилно съм ти написъл друг е въпроса, че ти или не си прочел или пак си фантазираш разни работи... Лилавко, причините за да не се получи "парламентарната коалиция" в България която имаш желание да направиш, са много както вече съм написъл. Един иска едно, друг иска друго, трети няма време, четвърти няма пари, пети е шаран и тн.. да не изброявам повече. В един момент всичко се разпада и всеки тръгва по своя път и прави това което сметне за добре защото знае, че всичко е само в неговите ръце.
Малко инфо за шаранчетата и за децата тук: В днешно време думата ЦС сървър означава само разход на пари. Тия който говорят/пишат, че имали проекти или инвестирали в цс сървъра са пълни малоумници. За да създадеш нещо под името проект, са нужни пари от личния джоб, а за да го има и то да съществува дълго време трябва да носи някакви пари ПОНЕ за покриване на всичките му разходи. Инвестицията е нещо подобно но при нея се очаква да се спечелят пари за покриване на разходите + ГАРАНТИРАНА печалба след период от време. За жалост в днешно време тези 2 неща е трудно а дори невъзможно за някоя част от хората да бъдат постигнати с каквото и да е било свързано с цс сървър. Затова както написах по-горе това си е чист разход + загуба на време което може да бъде уползотворено примерно в работа от където може да изкараш пари... Тука ви гледам се биете по-гърдите кой най-много пари давал за реклами сървъри и тн.. Ако аз влеза в този бой то всички взети заедно губите боя :D. Така, че няма какво да се правите на силни и велики защото колкото и да сте такива ВИНАГИ ще се намери някой над вас.
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
FPS-Gam3r
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 110
Регистриран на: 27 Фев 2019, 18:29
Местоположение: България
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от FPS-Gam3r » 21 Апр 2021, 07:12

s1lata написа: 20 Апр 2021, 13:15 @EMOTO2.COM Ти въобще прочете ли поста или само се чудиш как да изкараш някой лев? И да обоснови се защо няма как да се получи?

@FPS-Gam3r Тук нещо с тези ресурси не те разбрах какво имаш впредвид..

@Drea<M>40BG ;]] Има как да стане, просто егото Ви е по голямо.. а до колкото това как се изразяваш с думата "мизерия" може да се обосновеш защо

@m0ney Баш от теб не очаквах да ме разбереш, но да досети се за какво иде реч.. за съжаление не виждам потенциал в повечето момчета. Всички са песимисти за съжаление. Ако има ентусиазирани момчета поне малко какъвто съм и аз, идеята ще стане реалност.

Все пак интересно ми е да видя мнение и от други хора кой как мисли. Моля изказвайте се изчерпателно.
с тези ресурси ,имам в предвид че не е нужно само ЦС да се пуска. Представи си следната ситуация.
Взимаме 2,3 деди машини , на едната се хоства сайта +(Гейм панел) + някой цс сървър , да речем 2-4 на 1.6
на другата машина се пуска цс-го ,пак 2-3 сървъра , защото с оглед на нещата при пълни сървъри в сравнение с 1.6, самото натоварване е доста повече.
на 3-тата машина се пуска майнкрафт или файвМ и почваш да търсиш сериозен екип.
@EMOTO2.COM: никой не се бие в гърдите за разходи, просто от написаното в първия пост ми прозвуча някак си странно.... След като не може да поддържаш нещо или се спира или се предлагат подобни предложения като сегашното. Но за да стане това пак казвам е редно да има знания от всички страни ,вместо да се плаща за хост мост 1000 фирми.... ей така с деди или впс си е чиста работа . Но все пак да кажа, това е моето мислене и предпочитам сам да се мъча , да науча нещо ново вместо да го взема на готово

Аватар
zolfeca
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 417
Регистриран на: 10 Окт 2016, 23:48
Се отблагодари: 24 пъти
Получена благодарност: 92 пъти

Коалиция ВЗ

Мнение от zolfeca » 21 Апр 2021, 13:18

Тъжно е какви неща пишете. Някои хора тука изказаха свое мнение, а други не го приемат - един от първите проблеми, който ще срещнете при такава идея.
Ще ви светна малко по темата, тъй като най-вероятно имам повече опит от всеки изказал се в темата тук.
За такъв проект проблемите са много много много повече отколкото човек си мисли. Започвам да ги изброявам:
- Всеки иска да е шеф, всеки иска да е собственик и затова всеки трети си пуска сървърче и си прави верига(типичен бай ганьо).
- Няма как такъв проект да има 3-4-5 собственика. Това ще е повече в минус отколкото в плюс.
- "Разни хора, разни идеали" е съвсем нормално нещо, което ще пречи на развитието. Изобщо няма да разпъвам локуми тука.
- Всеки един проект, който се състои от повече от 2-3 сървъра има нужда от техническа поддръжка, която да разбира и да отделя време. Това е един от основните проблеми в така наречените "вериги". Почти няма вериги, които да имат активни девелопъри (амхх скриптъри или други неща), които от своя страна да се занимават с оправата на проблеми или да създават нови и креативни неща за сървърите. В доста от големите вериги си личи липсата на нови неща сигурно от 5+ години, а в някои откакто са пуснати сървърите. Доста от изказалите се тук в темата са търсили помощ в този форум, а представете си при такъв проект.
- Абсолютно задължително е хората най-отгоре да са наясно с всички неща за сървърите. Не само да разбират от амхх скриптиране, но и като цяло от техническата част(да знаят проблемите и решенията към тях). Основната причина е, че трябва да се взимат адекватни решения, а като не разбирате само ще се тупате в гърдите, че сте шефчета.
- И не на последното място, хората най-отгоре да отделят време за проекта, а не само да седят като шефчета.

Не мисля да тръгна да ви коментирам ама от това, което виждам доста от хората тук са токсични. Не е трудно да се направят изводи.
За естеството на темата ви съветвам да си приемате мненията и гледните точки, а ако случайно има хора, които да виждат нещата както съм ги написал може и да драсна второ мнение в някаква позитивна насока.
А като модератор ви съветвам да спрете да се солите като селски рибарчета, че темата ще се заключи доста бързо.

Аватар
aBlack
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 224
Регистриран на: 14 Авг 2018, 01:10
Местоположение: Brussels
Се отблагодари: 46 пъти
Получена благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от aBlack » 21 Апр 2021, 18:59

За такъв проект са нужни доста пари също повече търпение и доста безсънни нощи, докато се фиксне всеки възникнал проблем..
Пример :
Само 2ма от към страна за да се настройват, панели и сървърите на деди машина. Също не трябва да се хостват на ВПС, понеже ВПС е нещо като shared hosting, т.е не разполагаш със цялата машина, а част от машината. За това непременно трябва да е на dedicated, също ако ще се направи голям проект, трябва да се наеме повече от едно деди сървър, да речем наемаме сървър от България, след това наемаме от Франция, Германия и т.н за да може да се разпръсне в цяла европа сървърите на проекта, ако се иска да бъде/м голям и известен проект това е задължително. После трябва няколко уеб и амхх разработчици девелепори, за да се направи всичко авторско и неповторимо. За този проект, трябва хора които знаят какво правят, а не зелени листа както 80% в този форум, аз също съм от тез зелените :D
Да речем проекта е реализиран, първото нещо което ще се случи е, че ще се яде якоо ама якоо флоод от нашите бай ганьовци "" ии така ще имаме много главоболия, загуба на време и пари.
Както и да е, между другото ЗДРАВЕЙТЕ, забравих да кажа в началото на поста :cool:
I wish all the best ! :tnx:

Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 344
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от EMOTO2.COM » 21 Апр 2021, 21:34

FPS-Gam3r написа: 21 Апр 2021, 07:12 @EMOTO2.COM: никой не се бие в гърдите за разходи, просто от написаното в първия пост ми прозвуча някак си странно.... След като не може да поддържаш нещо или се спира или се предлагат подобни предложения като сегашното. Но за да стане това пак казвам е редно да има знания от всички страни ,вместо да се плаща за хост мост 1000 фирми.... ей така с деди или впс си е чиста работа . Но все пак да кажа, това е моето мислене и предпочитам сам да се мъча , да науча нещо ново вместо да го взема на готово
Несъм имал изобщо теб напредвид с това мое изказване.
Напротив. Бият се и то много а ти явно не си прочел всичко написано до тук в тази тема. Аз никъде несъм написъл, че немога да поддържам каквото и да е било а просто написах, че мога да предложа много на тези който заслужават. Разполагам с процесорен капацитет до 32 ядра като 16 от тях работят на минимум 3,6 ghz а другите 16 на 3,9... рамта ми е с капацитет до 128 ГБ @2666 Mhz. Ползвам едва 18-20% от всичко. Сам ще те оставя да си прецениш.
Който има интерес знае как да се свърже с мен за да се обсъдят всякакви условия.
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
s1lata
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: 10 Апр 2020, 21:25
Се отблагодари: 69 пъти
Получена благодарност: 26 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от s1lata » 22 Апр 2021, 00:46

zolfeca написа: 21 Апр 2021, 13:18 Тъжно е какви неща пишете. Някои хора тука изказаха свое мнение, а други не го приемат - един от първите проблеми, който ще срещнете при такава идея.
Ще ви светна малко по темата, тъй като най-вероятно имам повече опит от всеки изказал се в темата тук.
За такъв проект проблемите са много много много повече отколкото човек си мисли. Започвам да ги изброявам:
- Всеки иска да е шеф, всеки иска да е собственик и затова всеки трети си пуска сървърче и си прави верига(типичен бай ганьо).
- Няма как такъв проект да има 3-4-5 собственика. Това ще е повече в минус отколкото в плюс.
- "Разни хора, разни идеали" е съвсем нормално нещо, което ще пречи на развитието. Изобщо няма да разпъвам локуми тука.
- Всеки един проект, който се състои от повече от 2-3 сървъра има нужда от техническа поддръжка, която да разбира и да отделя време. Това е един от основните проблеми в така наречените "вериги". Почти няма вериги, които да имат активни девелопъри (амхх скриптъри или други неща), които от своя страна да се занимават с оправата на проблеми или да създават нови и креативни неща за сървърите. В доста от големите вериги си личи липсата на нови неща сигурно от 5+ години, а в някои откакто са пуснати сървърите. Доста от изказалите се тук в темата са търсили помощ в този форум, а представете си при такъв проект.
- Абсолютно задължително е хората най-отгоре да са наясно с всички неща за сървърите. Не само да разбират от амхх скриптиране, но и като цяло от техническата част(да знаят проблемите и решенията към тях). Основната причина е, че трябва да се взимат адекватни решения, а като не разбирате само ще се тупате в гърдите, че сте шефчета.
- И не на последното място, хората най-отгоре да отделят време за проекта, а не само да седят като шефчета.

Не мисля да тръгна да ви коментирам ама от това, което виждам доста от хората тук са токсични. Не е трудно да се направят изводи.
За естеството на темата ви съветвам да си приемате мненията и гледните точки, а ако случайно има хора, които да виждат нещата както съм ги написал може и да драсна второ мнение в някаква позитивна насока.
А като модератор ви съветвам да спрете да се солите като селски рибарчета, че темата ще се заключи доста бързо.
Смея да твърдя, че ти си един от най-компентентите в тази общност, поне от всички коментирали. Ще ти отговоря на нещата които не си прав!

Всеки иска да е шеф, всеки иска да е собственик и затова всеки трети си пуска сървърче и си прави верига(типичен бай ганьо). - ЩЕ БЪДАТ СОБСТВЕНИЦИ ЕДИНСТВЕНО И САМО ТЕЗИ КОИТО СА ИМАЛИ ПОВЕЧЕ ОТ 1 СЪРВЪР ИЛИ ТАКА НАРЕЧЕНАТА "ВЕРИГА".Останалите собственици с един сървър, които биха се присъединили към проекта МИ, те биха могли да получат ранк поддръжка.. едва когато имат повече от 2 сървъра + достатъчна посещаемост в тях и достатъчен събран екип, тогава би било възможно те да имат АДМИНИСТРАТОРСКИ ПРАВА В САЙТА, колко от вас мислите, че ще получат този ранк?
в противен случай новодошлите ще имат правата каквито обикновен хостър би имал в която и да била верига! И въпреки това пак ще бъде един от нас и ще му бъде помогнато при всеки изникнал проблем. В екипа на Black-Gaming разполагаме с един скриптър под името "TryAgain", който смея да твърдя, че е доста кадърно момче.. да не забравяме и приятелите от wss-cs.com "не е реклама". Специални благодарности на колегата Smirnoff, който ни е помагал в друдни и почти неразрешими моменти. Тук може да съм един от най-не-уважаваните хора в форума, но всеки който поне малко ме познава знае, че не съм от лошите "както се казва". Мисля, че до тук бях максимално изчерпателен за първите ти 3 обоснования към темата. А до колкото това какъв екип се изисква и каква техническа поддръжка се изисква, бях споменал в по-горе написаните коментари от мен как бихме процедирали и какви хора ще са ни нужни.. и мисля, че това не би било проблем ако се обеденим няколко вериги в една. Зора е един да се надъха и другото няма да е трудно.. както виждам "Badblood" вече са към тревичката при Мъни.. за което се радвам, че все пак може би съм докоснал някого.. ако се бъркам ме поправете. Мисля, че бях достатъчно изчерпателен не само на твоето мнение а и на много други тук в форума, стига да си направи труда да го прочетат с моите очи както аз го виждам и да усетят с душата си какво имам впредивд.

Поздрави на всички коментирали в темата. :beer:

Аватар
MaPaXyuA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:29
Местоположение: Горна Оряховица
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 18 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от MaPaXyuA » 22 Апр 2021, 07:35

Тук коментиралите сигурно нямат 16 годишна възраст и не умеят да мислят правилно.. Ако мислите да си изкарвате паричките от някакви сървъри.. страшно се лъжете .. Явно вие сте от тези мамо дай 5лв за днес или тате дай 10лв за днес да имам.. ами като станете на 20 и завършите училище? Ще започнете работа и забравяте за всичко.. Не се лъжете така защото няма смисъл в това за което се захващате. Ако направите този проект, най-много 1 година да издържи.
Й аз мислех като вас имах сървъри и сайт, но тогава бях на училище, завърших през 2011та и сега си работя и си изкарвам паричките.. а тези сървъри са за хора без работа и да чакат всичко на готово. Всичко си има начало и край...
Успех на всички!

Поздрави ImperialCS.INFO (2010-2015)
Изображение

Аватар
m0ney
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Апр 2020, 11:36
Се отблагодари: 83 пъти
Получена благодарност: 39 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от m0ney » 22 Апр 2021, 08:32

s1lata написа: 22 Апр 2021, 00:46
Badblood е при dixi - https://www.amxx-bg.info/forum/viewtopi ... 819#p59819 , ние имаме респаун от отдавна. Техническата част не я мислете, според мен аз и fps може да я изпипаме супер лесно(free of charge) на машина от Emoto евентуално. Само скриптър ни трябва не само за цс(или стартово това нещо е окей със Tryagain). Може евентуално да задвижим нещата тези дни някъде в дискорд или скайп :coffee:

Колкото до поста на марихуаната мен ми е през.. дали ще има печалба, ще ми е супер интересно и то за кефа, ще се хвана понеже ми е като passion да строя подобни неща.
Изображение
Изображение

Аватар
Drea<M>40BG ;]]
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 750
Регистриран на: 11 Окт 2016, 11:35
Се отблагодари: 115 пъти
Получена благодарност: 63 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от Drea<M>40BG ;]] » 22 Апр 2021, 10:30

И все още си мислите, че няма да се правят мизерии? 10 главни, 20 сървъра, всички празни, едни и същи модове, един дава хостинг, друг сайт, друг дискорд група, друг сървъри... Освен ако не сте "дупе и гащи" или приятели от години няма как да стане. ;)

Аватар
Dachoni
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 157
Регистриран на: 23 Ное 2017, 16:48
Се отблагодари: 95 пъти
Получена благодарност: 6 пъти

Коалиция ВЗ

Мнение от Dachoni » 22 Апр 2021, 12:36

Ако пуснете такъв проект, бих могъл да ви дам безвъзмезно VIP добавяне на сървърите ви за период от 1 месец.

Условието е да докажете със снимка или друг материал, че сървърите са ваши.
Може да пишете единствено тук на Лс към мен от автора на темата за доказателството.

Публикувай отговор

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта