Коалиция ВЗ

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
m0ney
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Апр 2020, 11:36
Се отблагодари: 83 пъти
Получена благодарност: 39 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от m0ney » 25 Апр 2021, 19:52

KARASKO написа: 25 Апр 2021, 19:08 Идеята е хубава, ако се направи нещо подобно ще имате доста атаки към сървърите и сайта. И доколкото виждам това по-може да стане с развити сървъри и вериги, които знаят какво правят и как да привлекат играчи, тука поредните еднодневки няма да се навият да си дават сървъра към няколко лица(администратори) и те да ги "командват". Също така виждам голяма част от сегашните собственици на сървъри си купуват даден сървър от дадена компания и не знаят как да си дават права и как да си сложат плъгини и са на принципа да изкарат пари и да получават смс-и (това лично ми се случи с двама момчета, които срещу заплащане им правят мода и слагат плъгини). Всеки втори пуска сървър и иска да е "Owner". Идеята като се погледне е добра, но уви.. първо гледай да мотивираш и убедиш собствениците на доказали се вериги и сървъри, а другите сами ще се съгласяват като видят, че еди си кой прави това и защо аз да съм по-назад от тях.
В момента движим нещата.

1. Атаки - това е ясно, имаме собствен план за сега както и хоста на който обсъждаме в момента предлагащ услугите има защита + сайта ще минава през cloudflare.
2. Веригата в името ми е доказана, знаем какво правим и как да привлечем играчи, имаме план за това.
3. СМС услуги винаги ще има, за реклами естествено, всичко е за кефа, не желаем печалба, а ако я има поне да покрие хостинга.
4. Не виждам нужда от custom plugins, тоест със знанията който имаме досега да намираме плъгини ще се справим с проекта и да бъде интересен и уникален за играчите.
Изображение
Изображение

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1796
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 358 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от illusion » 26 Апр 2021, 07:04

Пичове, защо се пробвате да направите нещо невъзможно в България?

Ето Ви и част от причините:
- Всеки си гледа егото и иска да е над останалия;
- Много от хората си мислят, че ще изкарат пари от CS;
- Всеки гледа как да преебе другия;
- Тук ще го задам като въпрос: Не се ли виждате как се карате във всяка една тема при рекламните сървъри? Айде сега помислете това в същият принцип, само че да сте заедно в една верига... схванахте к'во говоря, нали?
- Повечето хора са несериозни, държат 1-2 месеца максимум и си заминават.

Има и още куп причини, но не мисля да изреждам всичко с подробности.

Аз имам една друга идея, която директно я казвам към всички маняци със сървъри, вериги и прочие:
Ако не можете да задържите една верига МИНИМУМ 1-2 години - не правете такова нещо. Знам, че на някои от Вас е тръпка да го правите, на мен също ми е, но се спрях, защото няма смисъл. Направете го и Вие, ако не сте сериозен - просто не правете случая в "има повече сървъри от колкото играчи", защото става реалност, ако вече не е даже..

Peace.

Аватар
s1lata
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: 10 Апр 2020, 21:25
Се отблагодари: 69 пъти
Получена благодарност: 26 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от s1lata » 26 Апр 2021, 11:05

m0ney написа: 25 Апр 2021, 19:52
KARASKO написа: 25 Апр 2021, 19:08 Идеята е хубава, ако се направи нещо подобно ще имате доста атаки към сървърите и сайта. И доколкото виждам това по-може да стане с развити сървъри и вериги, които знаят какво правят и как да привлекат играчи, тука поредните еднодневки няма да се навият да си дават сървъра към няколко лица(администратори) и те да ги "командват". Също така виждам голяма част от сегашните собственици на сървъри си купуват даден сървър от дадена компания и не знаят как да си дават права и как да си сложат плъгини и са на принципа да изкарат пари и да получават смс-и (това лично ми се случи с двама момчета, които срещу заплащане им правят мода и слагат плъгини). Всеки втори пуска сървър и иска да е "Owner". Идеята като се погледне е добра, но уви.. първо гледай да мотивираш и убедиш собствениците на доказали се вериги и сървъри, а другите сами ще се съгласяват като видят, че еди си кой прави това и защо аз да съм по-назад от тях.
В момента движим нещата.

1. Атаки - това е ясно, имаме собствен план за сега както и хоста на който обсъждаме в момента предлагащ услугите има защита + сайта ще минава през cloudflare.
2. Веригата в името ми е доказана, знаем какво правим и как да привлечем играчи, имаме план за това.
3. СМС услуги винаги ще има, за реклами естествено, всичко е за кефа, не желаем печалба, а ако я има поне да покрие хостинга.
4. Не виждам нужда от custom plugins, тоест със знанията който имаме досега да намираме плъгини ще се справим с проекта и да бъде интересен и уникален за играчите.
Тези дни съм доста зает, в най скоро време ще обсъдим нещата и ще пусна едни пари за хост и домейн който ще поема аз. След това ще намерим и човек да построи форумната част. После идва лесното. Очаквайте включване :coolface:

Аватар
Drea<M>40BG ;]]
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 750
Регистриран на: 11 Окт 2016, 11:35
Се отблагодари: 115 пъти
Получена благодарност: 63 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от Drea<M>40BG ;]] » 26 Апр 2021, 14:03

Щом търсите и човек да ви вдигне форум, сметни колко сте компетентни и колко главни ще има. Колко проблеми ще си имате на главата..? Peace.

Аватар
aBlack
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 224
Регистриран на: 14 Авг 2018, 01:10
Местоположение: Brussels
Се отблагодари: 46 пъти
Получена благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от aBlack » 26 Апр 2021, 22:30

Drea<M>40BG ;]] написа: 26 Апр 2021, 14:03 Щом търсите и човек да ви вдигне форум, сметни колко сте компетентни и колко главни ще има. Колко проблеми ще си имате на главата..? Peace.
Споко никой не търси човек за настройка,постройка на форум, до днес никой не ни е помогнал със частта от към уеб сайта, колегата просто казал така защото тези дни работиме усилено и нямаме фрее тайм за уеб и гейм частта, понеже не сме 13годишни и не чакаме на готово мама меси тати носи. Сещаш се нали ?!
Аа забравих - PEACE ! :pepo_think3:

Аватар
Drea<M>40BG ;]]
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 750
Регистриран на: 11 Окт 2016, 11:35
Се отблагодари: 115 пъти
Получена благодарност: 63 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от Drea<M>40BG ;]] » 27 Апр 2021, 14:54

То и аз не съм на 13, но съм отделил време да си девелопвам веригата нали? Казах го максимално заобиколно, за да не ви обидя до компетентностите ви, но виждам, че вие го правите. Та като нямате време защо се захващате да правите нещо мащабно, което изисква време? :huh:

Да вметна, peace. :rolle:

Аватар
aBlack
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 224
Регистриран на: 14 Авг 2018, 01:10
Местоположение: Brussels
Се отблагодари: 46 пъти
Получена благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от aBlack » 28 Апр 2021, 15:05

Drea<M>40BG ;]] написа: 27 Апр 2021, 14:54 То и аз не съм на 13, но съм отделил време да си девелопвам веригата нали? Казах го максимално заобиколно, за да не ви обидя до компетентностите ви, но виждам, че вие го правите. Та като нямате време защо се захващате да правите нещо мащабно, което изисква време? :huh:

Да вметна, peace. :rolle:
Съжалявам ако съм бил груб, целта ми не беше да критикувам, просто по бързината по време на движение написах коментара, не го приемай лично.
Както и да е :) Живи и Здрави.
PEACE ! :oo

Аватар
RVMPVG3v2
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Юли 2020, 10:03
Местоположение: Sofia
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 30 пъти
Обратна връзка:

Коалиция ВЗ

Мнение от RVMPVG3v2 » 04 Май 2021, 22:12

Прегледах темата, четох четох та да - начетох се. Ето я и моята теза и мнение. Нека да започна със бърз отговор: Няма начин да стане.

1-вото, което ми идва на ум - г-дин OP вие голям патриот се завъдихте, личи си че вие НЕ разбирате екосистемата на Counter-Strike, не сте били във началото и на идея си нямате как и защо една врига биваше сформирана.
Не е проблем аз ще ви светна. Когато навремето една верига се сфомираше, тя биваше правена като един вид клан,
пускаше се сървъри, набираше членове И публик играчи. Правеха се 5в5 между вериги, печелеха се награди. Хостовете станаха корпоративно достояние, домошарките умряха, отвори се пазар, наложиха се смс разплащания за рекламиране, за хостинг и тн.
До този момент (2007- 2011) вече започнаха да се появяват хостинг компании за гейм сървъри, изцяло направени за
лесен достъп и масиране на сървъри. За да проработят се наложи DoS/DDoS/Exploit/Leaks и какви ли не още простотии. А да и заплахи също.

Появиха се 3-4ма направиха вериги от остатъците на разпадналите се, оказа се момичета се навъртат все по-често във цс сървъри
и се започнаха едни драми, гаджосване имаше DDoS по други вериги заради играчи момичета. Малките навремето виждаха това и всички досбтвеници на вериги (брояха се на пръсти btw) за тях бяха като рок звезди,
но те забравиха мирогледа и целта на това да се държат сървъри и верига. От тук започва 2-ра част егото.

2- Няма да намериш една верига, която да ти разреши да трашнеш тяхното име за безцелния ти домейн (black-gaming)
Домейна ти във 21-век е обиден за много тъмнокожи не-бели хора. Не си мислил насд това, защото не си се сблъсквал със различни хора и култури, има цели програмни езици, които ще променят същността си за да са коректни към различните етноси. (Това също не го знаеш).
Няма как бай ти Пешо, дека е плащал 800 лв само за реклама (давам пример) да ти поднесе на тебе готов развит сървър със играчи, за да може ТИ бай си никой (отново пример) да станеш големия шеф, герой обединител, спасител. Самозабравил си се или не си се усещал никога.

3-то Относно DDoS, ако всичко се събере на едно място И някак проработи, ще се започне със масиран ддос, какъвто никой Български датацентър не е виждал до сега. А на тях вече им е пинало от всички оунъри на вериги, тъпите им незначителни проблеми и фалшивата им "любов" към тази игра. Ще доведе до масова промяна във условията за хостинг след зачестили настъпващи атаки. Тук няма нужда да спориш, имам гигантски стаж и опит със хостинг и със атаки. Няма да постигнеш нищо :) най-много да го освидетелстваш.

4-то Сървърите са със 65% повече от играчите на цс 1.6 във България и за това са виновни такива индивиди със "брилянтни" идеи като тебе. Няма как да поправиш нещо, което ти си развалил директно или индиректно. Това включва и мен на по-малка скала, понеже аз поне имам мироглед над това, и се старая да не преча на екоразвитието и на модата да се пускат вериги без играчи.

5-то Тук, всеки влезнал във този проект аз си залагам името ще бъде някак ощетен рано или късно, понеже Българи-Юнаци като въпросния тук, ще си вирнат носа след 5-тата верига пренесла малкото играчи, които е задържала и ще започне да се прави на император. (Малко ми напомня на Съветския Съюз... а къде е той сега... оф да от него остана само бедност, мизерия, болести и кво ли още не ).

Моят съвет към теб, гледай си във твойта паница, не бъди поредния герой, юнак патриот, понеже във края на краищата все още ще си седиш със патката в ръка на стола във хола (даже римичка се завъди) и единственото проемнило се е че ще имаш +700% повече драми и кавги със които да се занимаваш. АКО не си доволен от своята собствена верига, затвори я, продай я. Една дума към всички, ползвате ли бууст за цс 1.6 , сървърите ви Н Е струват. Моите цс 1.6 съм ги махнал, няма мисъл да наливам пари за чужденци. Те си имат къде да играят.

Публикувай отговор

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта