MasterServer Лист 2021

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

MasterServer Лист 2021

Мнение от Siska » 23 Ное 2021, 15:28

bavkamuTOCHKAcom написа: 23 Ное 2021, 15:16 като съм без стеам можели да го използвам този мастър сървър и имам още 1 въпрос ако ми позволите - могали да добавя 2 или 3 мастър сървъра и как съответно ще бъде кода ?
Това го слагаш на нон-стийма , да.
А ето ти за повече от едно айпи :

Код за потвърждение: Избери целия код

"MasterServers"
{
	"hl1"
	{
		"0"
		{
			"addr"		"айпи тук" 
		}
		"1"
		{
			"addr"		"айпи тук"
		}
		"2"
		{
			"addr"		"айпи тук"
		}
		"3"
		{
			"addr"		"айпи тук"
                }
                "4"
		{
			"addr"		"айпи тук"
                }
                "5"
		{
			"addr"		"айпи тук"
		}
	}
}
Не вярвам да ти трябва за повече айпита, но и честно да ти кажа това , което ти дадох е достатъчно. И все пак , ако ти трябва с повече от 5-6 вече може да се ориентираш как да добавиш още айпита...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
bavkamuTOCHKAcom
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2021, 18:14
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

MasterServer Лист 2021

Мнение от bavkamuTOCHKAcom » 23 Ное 2021, 17:45

Много благодаря - това се казва човек дето му разбира и помага!
CS.BAVKAMU.COM:27015 - Dust2 Only
CS.BAVKAMU.COM:27016 - CS_deathMatch/DeathMatch-Final Only! :coolface:
http://cs.bavkamu.com

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

MasterServer Лист 2021

Мнение от Siska » 23 Ное 2021, 17:54

bavkamuTOCHKAcom написа: 23 Ное 2021, 17:45 Много благодаря - това се казва човек дето му разбира и помага!
Извън темата
Честно да ти кажа почти нищо не разбирам и рядко мога да помогна с нещо. Аз съм по-скоро по лесните работи, но се радвам , че си доволен. Поздрави :beer:
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

MasterServer Лист 2021

Мнение от iv69 » 23 Ное 2021, 22:42

Приятелю "bavkamuTOCHKAcom", май си в голяма заблуда:
1. Нали си даваш сметка, че това с промените в твоя ЦС( нон или не - няма значение) - няма нищо общо с твоите сървъри и с тяхната посещаемост? Дали ти ще виждаш или не сървъра си в твоя ЦС е едно - а дали останалите ще го виждат(в техните ЦС-и) е СЪВСЕМ друго?!
2. Виждането или не и съответно - популяризирането или не пак на твоите сървъри зависи наистина от това дали сървъра ти "присъства" в такива мастърсървъри за които ти обясниха, че сега обаче са платени ... е... наистина - имаше "едно време" ИП-та на безплатни такива- които обаче се добавяха ръчно в конфигурационния файл в директория: /cstrike/server.cfg, Ип-тата си ги има и сега но файда от тях няма- ако изобщо за това си се интересувал :)
Е може пък Siska да е помогнал малко :). Той е доста отзивчив,търпелив и възпитан младеж(момиче) а и е напреднал с тия нещица... - но да не ми се сърди - явно и той не е могъл точно да разбере какво точно желаеш??? Тук хората ако разберат какво е желанието ти - обикновенно помагат( е не на всички,но това е друга тема, нали...)
Успех все пак в търсенето на мастерсървъри които да си ги слагаш в твоя ЦС... за да ти влизат играчи в сървърите ти!

Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 344
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

MasterServer Лист 2021

Мнение от EMOTO2.COM » 24 Ное 2021, 06:39

iv69 написа: 23 Ное 2021, 22:42 Успех все пак в търсенето на мастерсървъри които да си ги слагаш в твоя ЦС... за да ти влизат играчи в сървърите ти!
xD :tooth: xD :tooth: xD

Момчето понятие си няма и неразбира какво точно иска... Той до сега е написъл, че иска 2 неща а реално му трябва едното само (другото като бонус x)). Аз му помогнах за това което иска а за бонуса той ми се изсмя??? Как решава, че мастър сървъра ми е "домашарка" и не бил развит, при положение, че за вчера има над 450 заявки като 170 от тях са РАЗЛИЧНИ ип-та незнам?
ТОЧКА 1. MasterServers.vdf - Този файл е създаден специално за играта Counter-Strike 1.6. Предназначен е само (тук може и да греша но от направената бърза проверка от мен, неоткривам някъде да имам такъв файл в папката на steam-a ми) за играчи с неоригинална игра (NonSteam). Във файла се слагат най-различни ип или домейн ип адреси + портовете им на работещи мастър сървъри. Под мастър сървър може да се разбира това viewtopic.php?t=7972 ИЛИ подобни на него версии. След като се постави определеното ип или домейн ип на мастър сървъра в MasterServers.vdf, при пускане на играта (cs nonsteam) и избиране на графа "Internet" ще излезат САМО сървъри, който са добавени в конфигурационните настройки на мастър сървъра.
ТОЧКА 2. Целта или защо е пусната тази тема - Автора на тази тема има 2 сървъра на Counter-Strike 1.6. Неговото желание е да ги напълни с играчи но незнае, че в днешно време това е доста трудна цел. Има 2 начина да се случи това, първия е безплатен начин и втория е платен начин. При безплатния начин (който лично аз предпочитам но дефактно също толкова, че и по-солено ми излиза) ако лицето Х тепърва започва и незнае триковете и тънкостите му, то той е обречен на провал. При платения начин, не са нужни абсолютно никакви знания - тук играят парите. Колкото повече има и може да дава на ден/месец толкова повече играчи ще има в сървъра му. Нов сървър с ново ип може да бъде пълен (средно 25-30 играча за 24 часа) още от пускането му в зависимост в колко и кои сайтове е платен/боостнат. Негативната част от този начин е, че при намаляване или спиране на парите, до 2 дни играчи отново няма да има...
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
FPS-Gam3r
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 110
Регистриран на: 27 Фев 2019, 18:29
Местоположение: България
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

MasterServer Лист 2021

Мнение от FPS-Gam3r » 24 Ное 2021, 06:50

bavkamuTOCHKAcom написа: 22 Ное 2021, 22:56 Пич аз не искам да си създавам собствен мастър сървър, гледах статията на v.a.l.u.e. но не искам собствен искам вече разработен дето го имат хората затова питам имали Работещ в момента??? едит: мен за това ми трябва мастърс лист за да ми влизат в хора в сървъра а не да развивам тепърва аз мастър лист ... имали готов разработен ?в гоогле има много но като ги истегля и инстална и кел файда не бацат? имали работещ
послепис: относно "грешките" - както е казал петър дъно ввсичко е божа работа някой грешки са допускат нарочно - по тая логика citygas - газофикациите на български как се чете :beer: я не се прайте на професори Придобивайки самочуствие от това че сте оправили на човека грешките а като сте такива прота дайте 1 мастърс лист моляви :hooray: баси пичовете аз тука питам за нещо вии кат не знаийЙите и не разбирате са заяждате тука :coolface:

моля да не бъде допускан повече офтопик, който знае мастърс лист работещ за цс 1.6 моля да го каже който не знае да не си чеше езика щото много велики хора са писали с правописни грешки историята го казва! и най-умниятт е казал аз знам че нищо не знам а вие тука вместо да помагате на хората ги учите на български! баси маняците :grrr:

давайте работещ мастърс сървър или не спамете моля :pepo_think3:

аз съм си пуснал 2 цс сървъра да са кефя да си играя и те не са развити нямам намерение да развивам -създавам аз мастър лист и затова ми трябва работещ с хора който да го имат и съответно да виждат сървърът ми и да влизат да цъкат ... :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:
Нека да ти обясня с две изречения, това което искаш "Masterserver.vdf" е файл който се слага в КЛИЕНТСКАТА част на цс и по НИКАКЪВ начин не помага с развитието на сървъра ти.
Тези IP Адреси който търсиш ,не работят от 11 години "Те се добавяха в Server.cfg с команда setmaster add " , но поради тогавашните нашумели редиректи и прекомерното им ползване доведе до ъпдейти :) и излезна Dproto, сега вече нещата пак са променени и е време да преминеш на Rehlds s Reunion и да си Boost сървъра в gt.rs , да добавяш ръчно сървъра в мониторинг и подобни такива сайтове който имат собствен Master Server за да имаш евентуално някой играч.

Аватар
bavkamuTOCHKAcom
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 37
Регистриран на: 17 Ное 2021, 18:14
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

MasterServer Лист 2021

Мнение от bavkamuTOCHKAcom » 24 Ное 2021, 19:40

FPS-Gam3r написа: 24 Ное 2021, 06:50
bavkamuTOCHKAcom написа: 22 Ное 2021, 22:56 Пич аз не искам да си създавам собствен мастър сървър, гледах статията на v.a.l.u.e. но не искам собствен искам вече разработен дето го имат хората затова питам имали Работещ в момента??? едит: мен за това ми трябва мастърс лист за да ми влизат в хора в сървъра а не да развивам тепърва аз мастър лист ... имали готов разработен ?в гоогле има много но като ги истегля и инстална и кел файда не бацат? имали работещ
послепис: относно "грешките" - както е казал петър дъно ввсичко е божа работа някой грешки са допускат нарочно - по тая логика citygas - газофикациите на български как се чете :beer: я не се прайте на професори Придобивайки самочуствие от това че сте оправили на човека грешките а като сте такива прота дайте 1 мастърс лист моляви :hooray: баси пичовете аз тука питам за нещо вии кат не знаийЙите и не разбирате са заяждате тука :coolface:

моля да не бъде допускан повече офтопик, който знае мастърс лист работещ за цс 1.6 моля да го каже който не знае да не си чеше езика щото много велики хора са писали с правописни грешки историята го казва! и най-умниятт е казал аз знам че нищо не знам а вие тука вместо да помагате на хората ги учите на български! баси маняците :grrr:

давайте работещ мастърс сървър или не спамете моля :pepo_think3:

аз съм си пуснал 2 цс сървъра да са кефя да си играя и те не са развити нямам намерение да развивам -създавам аз мастър лист и затова ми трябва работещ с хора който да го имат и съответно да виждат сървърът ми и да влизат да цъкат ... :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:
Нека да ти обясня с две изречения, това което искаш "Masterserver.vdf" е файл който се слага в КЛИЕНТСКАТА част на цс и по НИКАКЪВ начин не помага с развитието на сървъра ти.
Тези IP Адреси който търсиш ,не работят от 11 години "Те се добавяха в Server.cfg с команда setmaster add " , но поради тогавашните нашумели редиректи и прекомерното им ползване доведе до ъпдейти :) и излезна Dproto, сега вече нещата пак са променени и е време да преминеш на Rehlds s Reunion и да си Boost сървъра в gt.rs , да добавяш ръчно сървъра в мониторинг и подобни такива сайтове който имат собствен Master Server за да имаш евентуално някой играч.
много благодаря, обаче файла се слага и в сървърната част не само в клиентската :) регнал съм го във всички сървъри от списака на темата която споменах перди, благодаря мнгоо
CS.BAVKAMU.COM:27015 - Dust2 Only
CS.BAVKAMU.COM:27016 - CS_deathMatch/DeathMatch-Final Only! :coolface:
http://cs.bavkamu.com

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта