От какво може да имам голям пинг в играта?

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
The Maniqaka
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 125
Регистриран на: 11 Фев 2020, 15:35
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 17 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от The Maniqaka » 29 Май 2020, 20:34

Здравейте драги потребители на AMXX-BG, въпроса ми е от какво може да имам голям пинг в играта? От бая време не играя играта защото пинга ми е над 100 и не пада понякога виждах 500-600 мисля че проблема е от нета ми но в браузъра не прави проблеми зарежда бързо.

Преди малко направих Speed Test и излиза

PING: 55
Download(MBPS): 2.94
Upload(MBPS): 1.59

От какво може да е проблема?

Аватар
sf4n
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 311
Регистриран на: 08 Яну 2018, 11:25
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 14 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от sf4n » 29 Май 2020, 20:59

Определено е от интернета ти, свържи се със своя доставчик и му обясни проблема може и да ти помогнат.
Изображение

Единствен по рода си Zombie BaseBuilder с уникален мод и коректни админи по всяко време в сървъра.
IP: bb.cs-zapad.eu:27013

Respawn сървър.
IP: re.cs-zapad.eu:27015

Furien сървър.
IP: fu.cs-zapad.eu:27016

Нашият Сайт
Нашият Форум

Аватар
Dachoni
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 157
Регистриран на: 23 Ное 2017, 16:48
Се отблагодари: 95 пъти
Получена благодарност: 6 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от Dachoni » 29 Май 2020, 22:06

Според мен интернета ти е доста слаб.
WiFi или кабел ползваш за връзка. Сканирай за вируси, преди, когато си играл от тази машина ли е било, смяна на доставчици на нета имало ли е или пък смяна на рутер, ако играеш чрез него?
Но може да се дължи на вируси и слаба характеристика, ако не е и от самия сървър, ако тестваш само в един. Но за сървър е малко вероятно, обикновено щом е играелен сървър значи трябва да е помислено за лага при играчите. Така че остава проблема в теб.
Лично мое мнение.

Моите данни:
WiFi
5/29/2020 10:10 PM
PING ms
11
DOWNLOAD Mbps
44.80
UPLOAD Mbps
43.23

Кабел
PING ms
14
DOWNLOAD Mbps
65.63
UPLOAD Mbps
48.78

Аватар
mi0
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 534
Регистриран на: 09 Дек 2016, 22:02
Се отблагодари: 97 пъти
Получена благодарност: 120 пъти
Обратна връзка:

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от mi0 » 29 Май 2020, 22:50

Има много променливи.
1. Интернета ти е фактор.
2. Машината е фактор.
3. Настройките на играта.
4. Разтоянието между теб и сървъра.
5. Дали използваш някакви VPN-и или Proxy Server-и.
6. Самия сървър(проблема може да е в самия сървър, всички тези фактори горе важът и за него).

Само в един сървър ли има проблем или във всъчки?
aka kurdokoleno
Catch Mod - 87.121.112.232:27021

Аватар
The Maniqaka
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 125
Регистриран на: 11 Фев 2020, 15:35
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 17 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от The Maniqaka » 30 Май 2020, 07:55

sf4n написа: 29 Май 2020, 20:59 Определено е от интернета ти, свържи се със своя доставчик и му обясни проблема може и да ти помогнат.
Преди няколко дни го викнах тогава по слабо беше UPLOAD: 0.0 беше
Dachoni написа: 29 Май 2020, 22:06 Според мен интернета ти е доста слаб.
WiFi или кабел ползваш за връзка. Сканирай за вируси, преди, когато си играл от тази машина ли е било, смяна на доставчици на нета имало ли е или пък смяна на рутер, ако играеш чрез него?
Но може да се дължи на вируси и слаба характеристика, ако не е и от самия сървър, ако тестваш само в един. Но за сървър е малко вероятно, обикновено щом е играелен сървър значи трябва да е помислено за лага при играчите. Така че остава проблема в теб.
Лично мое мнение.

Моите данни:
WiFi
5/29/2020 10:10 PM
PING ms
11
DOWNLOAD Mbps
44.80
UPLOAD Mbps
43.23

Кабел
PING ms
14
DOWNLOAD Mbps
65.63
UPLOAD Mbps
48.78
Иначе Процесора ми е слабо от това може ли да е? и имам проблем в HDD и в тези дни почна да ми излиза на екрана BlueScreen и се изключва.
mi0 написа: 29 Май 2020, 22:50 Има много променливи.
1. Интернета ти е фактор.
2. Машината е фактор.
3. Настройките на играта.
4. Разтоянието между теб и сървъра.
5. Дали използваш някакви VPN-и или Proxy Server-и.
6. Самия сървър(проблема може да е в самия сървър, всички тези фактори горе важът и за него).

Само в един сървър ли има проблем или във всъчки?
Не, в всички сървъри имам проблеми.

Аватар
Drea<M>40BG ;]]
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 750
Регистриран на: 11 Окт 2016, 11:35
Се отблагодари: 115 пъти
Получена благодарност: 63 пъти
Обратна връзка:

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от Drea<M>40BG ;]] » 30 Май 2020, 09:11

mi0 ти е казал всичко - интернета ти е много слаб и няма как да очакваш да си вдигнеш пинга. Единственото което можеш да направиш е да затвориш utorrent и всички програми когато играеш и да се молиш да падне поне малко..
Колко плащаш за този интернет? Не си заслужава.

Аватар
The Maniqaka
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 125
Регистриран на: 11 Фев 2020, 15:35
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 17 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от The Maniqaka » 30 Май 2020, 09:18

Drea<M>40BG ;]] написа: 30 Май 2020, 09:11 mi0 ти е казал всичко - интернета ти е много слаб и няма как да очакваш да си вдигнеш пинга. Единственото което можеш да направиш е да затвориш utorrent и всички програми когато играеш и да се молиш да падне поне малко..
Колко плащаш за този интернет? Не си заслужава.
Нямам Utorrent, 25лв на месец.

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от iv69 » 30 Май 2020, 10:51

Интересно, за момента на мен нета изглежда така:
PING ms
3
DOWNLOAD Mbps
89.89
UPLOAD Mbps
94.70
и то в събота, когато са онлайн почти целия град.
Не даваш инфо колко пинг имаш, което е най-важното?! Дори и с тази скорост твоята( която е неприлично малка за тази месечна такса и то в БГ), ЦС-а трябва да ти върви нормално. Той(цс) не черпи чак толкова много ресурси, а пинга в играта, зависи по-скоро от стабилността(пинга) на нета( с това май се повтарям за стотен път), а много хора не забелязват и не обръщат внимание на това както предполагам и ти?! Не си написал КОЛКО ПИНГ ИМАШ при тестване??? Ако имаш пинг над 15-20 ... направо забрави за игри онлайн. Умножи си този пинг грубо по х2 , и сметни колко грубо ще ти е най-малко пинга към най-близкостоящия и добре направен сървър ! Не казваш и как се свързваш в нет-а? С кабел , директно или през рутер( има значение какъв рътер позлваш, какви настройки има самия той) или без кабел - към рутер-а? И накрая - ако играеш с лаптоп, без кабел към Интернет и машината е стара - забрави за нисък пинг!

Аватар
Drea<M>40BG ;]]
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 750
Регистриран на: 11 Окт 2016, 11:35
Се отблагодари: 115 пъти
Получена благодарност: 63 пъти
Обратна връзка:

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от Drea<M>40BG ;]] » 30 Май 2020, 13:15

The Maniqaka написа: 30 Май 2020, 09:18
Drea<M>40BG ;]] написа: 30 Май 2020, 09:11 mi0 ти е казал всичко - интернета ти е много слаб и няма как да очакваш да си вдигнеш пинга. Единственото което можеш да направиш е да затвориш utorrent и всички програми когато играеш и да се молиш да падне поне малко..
Колко плащаш за този интернет? Не си заслужава.
Нямам Utorrent, 25лв на месец.
Моят преди беше 20 лева на месец, в момента е 39 интернет + телевизия, от които съм много доволен, ето ти и моя тест
PING ms
8
DOWNLOAD Mbps
93.92
UPLOAD Mbps
94.73

Имай предвид, че се използва от компютър, телевизор и 3 телефона и съм на село. :)

Най-добре си смени доставчика, 25 лева на месец за тази боза е меко казано смешно.

Аватар
moviez
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Май 2020, 23:01
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

От какво може да имам голям пинг в играта?

Мнение от moviez » 30 Май 2020, 15:19

В игрите пинга се нарича latency, така нареченото latency преведено на български означава време за реакция.

По-просто обяснено това е времето за което компютъра ти изпраща заявка до сървъра и получава отговор.

Възможните причини за възникването на висок пинг са няколко:

* неправилно конфигуриран маршрутизатор (в този случай почти винаги е виновен доставчика)
* остаряла мрежа с медни проводници (пак е виновен доставчика)
* неправилно разполагане на мрежовите суичове, в зависимост от суича се определя разстоянието през което се слагат такива устройства. (суича един вид го играе усилвател на сигнала) грешката пак е на доставчика.
* както по-горе колегите спомехана, хардуера и рутера също са от значение.
* заразен компютър, така да се кажа, може да имаш буби, които черпят ресурс.
* неправилно конфигуриран игрален сървър или неговата интернет връзка.

При положение, че имаш висок пинг във всички сървъри последната причина отпада, та с две думи - проблема е или в твоя телевизор или в тоя на доставчика.

Имаш няколко възможности:

Тествай собствената си мрежа от различно устройство.
Пускаш един спийд тест от смартфон или лаптоп, различен от тоя, на който играеш. От този тест те интересува само ping/latency. При положение, че получаваш доста по-добри резултати от тези на игралната машина, проблема е в компютъра. Компютъра може да почистиш с Malwarebytes.

Тествай мрежата на доставчика.
Пускаш един пинг към abv.bg и следиш за загуби. При неправилно изградените мрежи почти винаги има загуби. Имаш ли такива - звъниш на доставчика да вземе мерки или просто го сменяш.


Съвет:

Търсиш доставчик с оптична свързаност :)

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта