[Проблем] Екранът става черен за няколко секунди

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

[Проблем] Екранът става черен за няколко секунди

Мнение от Nikolow » 16 Яну 2018, 18:10

Проблема е изцяло от видео картата, но на какво ниво не може да се каже със сигурност. Писах в темата, че имам абсолютно същият проблем. Понеже ми писна от този проблем, си изкарах миналата видео карта и я сложих. Тоест от ATI минавам на Nvidia. Драйвъри нагласих, всичко както трябва и до момента нямам никакъв проблем. Възможностите са само две - проблем със самата видео карта или проблем с драйвърите. До колкото се сещам ATi бяха насрали няколко драйвъра до неузнаваемост, че дори цялото видео крашваше. Така, че ако искаш върни една или две идеи по-стара версия на видео картата, при които си сигурен, че е нямало проблем и да изключваме това от вариантите.
Tired and retired...

Аватар
aHaJLruH
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 138
Регистриран на: 13 Окт 2016, 12:33
Местоположение: София
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

[Проблем] Екранът става черен за няколко секунди

Мнение от aHaJLruH » 16 Яну 2018, 18:37

Подозирам, че може да е от охлаждането. Днес реших да не пускам климатика в стаята за да видя дали когато е студено се получава. Музика слушах, в същото време играех и правех още 1000 неща - нямаше никакви проблеми. За всеки случай ще го занеса при специалист в най-близко време за да ми каже веднъж завинаги от какво се получава. Ще напиша от какво е било в темата, ако се появи и при някой друг така че, не я закл. за сега.

Аватар
WarnerPraws
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2018, 11:58
Местоположение: Panama
Обратна връзка:

Проблем Екранът става черен за няколко секунди

Мнение от WarnerPraws » 14 Яну 2019, 21:40

Аз съм също с Уин 7 64 и имам същия проблем. Цял ден се мъча, какво ли не пробвах, но не става. Свалих на един друг комп с Уин 10 64 и си работи нормално. Никой ли не знае решение, че не ми се слага друг уин

Аватар
kr33dz
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 186
Регистриран на: 17 Дек 2018, 20:27
Местоположение: In my dreams.
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 21 пъти

Проблем Екранът става черен за няколко секунди

Мнение от kr33dz » 17 Яну 2019, 18:21

WarnerPraws написа: 14 Яну 2019, 21:40 Аз съм също с Уин 7 64 и имам същия проблем. Цял ден се мъча, какво ли не пробвах, но не става. Свалих на един друг комп с Уин 10 64 и си работи нормално. Никой ли не знае решение, че не ми се слага друг уин
Най-вероятно проблема е във видеокартата. Пробвай да деинсталираш драйвърите и да ги инсталираш отново. Ако не се оправи, пробва с чиста инсталация на нов Windows.

Аватар
KnowN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Дек 2017, 17:57

[Проблем] Екранът става черен за няколко секунди

Мнение от KnowN » 17 Яну 2019, 20:23

Преведох го за да ти е по-лесно.
Brithny написа:
  1. Опитай последователността на Windows Key, за да събудиш екрана.
  • Едновременно натисни клавиша с логото на Windows + Ctrl + Shift + B.
  • Стартирай компютъра в Safe mode. (Отиди в Настройки > Актуализация и сигурност > Възстановяване > Разширено стартиране > Рестартирай сега. Компютърът автоматично ще се стартира в друг екран за настройки за стартиране, натисни F4, за да стартираш рестартирането в safe mode.
Избери полето за търсене в лентата на задачите, въведи диспечера на устройства и след това избери Диспечер на устройствата.
  • Разгъни Display adapter.
  • Натисни и задръж (или щракни с десен бутон) адаптера на дисплея, след което изберете Деинсталиране > OK.
  • Рестартирай компютъра.
  • Премахни или обнови антивирусния софтуер на трети страни.
Всяко нещо в живота се заплаща с кръв, с пот, със сълзи, с лични жертви. Затова не завиждай, не знаеш кой с какво е платил. ;))

Аватар
aHaJLruH
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 138
Регистриран на: 13 Окт 2016, 12:33
Местоположение: София
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

[Проблем] Екранът става черен за няколко секунди

Мнение от aHaJLruH » 19 Яну 2019, 08:41

От доста време нямам подобен проблем, но не си редактирах поста защото и аз не знам от къде се получаваше. В моя случай си дадох компютъра на познат и той добави рам, смени дъното и захранването както и ми почисти прахта. Това от което подозирам ставаше цялата работа е захранването и прахта.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта