Таблица, която взима стойности/числа от линк и извършва с тях аритметични операции

PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS и др.
Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Таблица, която взима стойности/числа от линк и извършва с тях аритметични операции

Мнение от LoShIaA » 26 Яну 2019, 16:35

Здравейте.
Първо бих искал да знам с Microsoft Excel може ли да се направи таблица, която да взима информация от линк (стойности/числа) и да извършва аритметични операция с нея? Ако не може с ексел с какво може? И може ли да се напише програма или възможно най-простото нещо, което да отварям и да получавам стойностите в реално време? Идеята е следната, искам да взимам информация за цената на биткойн от тук https://coinmarketcap.com/ след, което да взимам информация за цената на щатския долар от тук http://www.bnb.bg/statistics/stexternal ... /index.htm и да ги умножава двете стойности една с друга, след което да ги умножава по единична цена на някакъв предмет.

Давам пример, защото е объркващо:
Имам криптовалута, примерно етириум, за него знам, че 1бр струва (примерно) 0.03 биткойна. От там взимаме цената на биткойна през линка, която е 3640 $, умножаваме я по цената на етириума, която е 0.03 биткойна и получаваме, че 1 бр етириум струва 109,2 $, от там умножаваме тези 109,2 $ по курса на долара (1,72лв), който взимаме от БНБ и получаваме 187,82 лв за бр. Ще е добре даже и да има една графа количество, за да може като намеря единичната цена на етириума да я умножа по количеството и да получа крайната цена.

Ето нещо такова, двете зелени колони взимат данните от линкове.
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (26.23 KiB) Преглеждано 1942 пъти
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (26.23 KiB) Преглеждано 1942 пъти

Аватар
kr33dz
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 186
Регистриран на: 17 Дек 2018, 20:27
Местоположение: In my dreams.
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 21 пъти

Таблица, която взима стойности/числа от линк и извършва с тях аритметични операции

Мнение от kr33dz » 26 Яну 2019, 17:03

https://www.youtube.com/watch?v=QueGb2Frd_A

Пробвай това.

P.S Ако не се ъпдейтва автоматично можеш да го обновиш ръчно(Ctrl+Alt+F5).

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Таблица, която взима стойности/числа от линк и извършва с тях аритметични операции

Мнение от LoShIaA » 26 Яну 2019, 17:48

Добре от първия линк не мога да взема точно стойността, която ми трябва, защото явно тя е средно аритметично от всички добавени борси по-долу
Screenshot_4.jpg
Screenshot_4.jpg (171.8 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Screenshot_4.jpg
Screenshot_4.jpg (171.8 KiB) Преглеждано 1932 пъти
, исках като ги експортна в ексел да преобразувам клетките и да ми смята средно аритметично, но няма как да стане, защото при всяко обновяване на данните се обновяват и самите клетки и става както са били преди това. Видях, че зад самата стойност в сайта стои някакъв javascript, но не ми върши работа поне в ексел.
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg (237.72 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg (237.72 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Втория линк успях да го добавя в ексел, но при него стойността, която ми трябва в сайта е изписана така 1.72 (щатски долар), а в ексел точката не я взима като десетична запетая и като дам въпросната клетка да се умножи по някакво число връща стойност value.
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (205.88 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (205.88 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Screenshot_5.jpg
Screenshot_5.jpg (25.17 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Screenshot_5.jpg
Screenshot_5.jpg (25.17 KiB) Преглеждано 1932 пъти
Дори и да променя . на , както казах при рефрешване на информацията тя става пак с .
Другото, което е рефрешването става много бавно има няма 30 до 60 секунди.
Други идеи имате ли ?

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Уеб Програмиране”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта