Относно бавното зареждане на форума

Ако имате някакъв проблем, въпрос или искате да дискутирате нещо свързано със сайта ни, пишете тук.
Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от OciXCrom » 14 Фев 2018, 22:21

Сигурно сте забелязали, че напоследък форумът зарежда доста бавно. Поради тази причина, в края на тази седмица или следващата форумът ни ще бъде прехвърлен на друг хост. За време на прехвърлянето, форумът ще бъде временно изключен, за което ще бъдете уведомени предварително.

Аватар
wrath
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 21 Яну 2018, 10:30
Местоположение: /changerace
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от wrath » 14 Фев 2018, 22:26

За колко време ще бъде изключен?
I am not big on sermons ,broken bones teach better lessons. Изображение Изображение

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от sianbg » 14 Фев 2018, 22:29

Защо е нужно форума да спира докато бива прехвърлян ? Още по-лесно е когато има cloudflare както този сайт. Един съвет: няма нужда да се ползва cloudflare като 99% от потребителите са от България. Единствено ще бъде по-бавно за нас. Ако пък причината е заради ddos защитата, еми и всеки читав хостинг ще ти я предостави. Ако може да попитам кой хостинг сте избрали ?
Последно промяна от OciXCrom на 15 Фев 2018, 00:09, променено общо 1 път.
Причина: ЛС.

Аватар
Smok3Pot
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 256
Регистриран на: 08 Фев 2018, 23:52
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Smok3Pot » 15 Фев 2018, 01:11

Ако искате да нямате проблеми изберете хостинг с ddos защита,а не качестен хост без защита или пък да искат допълнително пари за нея.
Cloudflare се препоръчва ако сте на НС1 ,те нямат ddos защита

Аватар
DEBIAN.
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Фев 2018, 21:02

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от DEBIAN. » 15 Фев 2018, 10:01

За малко да счупя лаптопа заради форума... :D добре, че уведомихте.

Аватар
Extreme
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 557
Регистриран на: 05 Окт 2016, 20:53
Се отблагодари: 125 пъти
Получена благодарност: 51 пъти
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Extreme » 15 Фев 2018, 10:15

wrath написа: 14 Фев 2018, 22:26 За колко време ще бъде изключен?
За час най-много.
–Човек вярва на това, което му се иска.
Адолф Хитлер.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Правила на форума
Правила при качване на плъгини

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от sianbg » 15 Фев 2018, 18:18

Стана ми интересно къде е хостнат в момента. Това, че има cloudflare отпред не е нещо кой знае какво :D Препоръчвам Ви да разкарате cloudflare, защото сайта се ползва само от България. Така единствено се получава забавяне. Има ускорение за 15 потребителя, които не са от България.

Реално ип на amxx-bg: 91.92.*.*
Хост: hosttox.com

Намерих хостинга като ползвах името на което е регистрирано това ip. Пиша ip-то и какво да видя ми отваря сайта. WTF ??? Дори няма dns сървър. Това е просто несериозно за една хостинг компания. Бягайте колкото се може по-бързо. Казах го и на OciXcrom, вземете си хостинг от България.

Сегашното положение на amxx:
Зареждане на dom без кеш: 5.4с.
Зареждане на dom с кеш: 3.5с
Изявление на гугъл казва, че сайта трябва да зарежда за под 4с. Вашият сайт в момента не влиза в тази категория. Това се отразява много зле на SEO-то.

Лично аз съм успявал да направя доста тежък сайт да зарежда за под 3с в целия свят. Основния трафик беше от Бразилия, а сървъра ни в България. Преди моите оптимизации зареждаше за 6с+. Според мен този форум трябва да зарежда за под 1.5с. Ако имате нужда от помощ, можете да ми пишете :)

Аватар
Smok3Pot
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 256
Регистриран на: 08 Фев 2018, 23:52
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Smok3Pot » 15 Фев 2018, 18:27

Под 2 секунди няма как да падне,а и много добре знаеш.
Българските хостове не са най-доброто решение тъй като половината нямат ddos защита която е нещо доста важно ако не искаш да слагаш cloudflare например.Основните плюсове са,че се поддържат и старите php версии,а на тези чуждестранни хостове ползват php 5.6 , 7 , 7.1, 7.2 само...
Hosttox преди време са падали от дос атаки,никога не очаквайте да сте на 100% защитени.

Аватар
Extreme
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 557
Регистриран на: 05 Окт 2016, 20:53
Се отблагодари: 125 пъти
Получена благодарност: 51 пъти
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от Extreme » 15 Фев 2018, 19:39

Под 1.5с едва ли ще падне. Все пак това е пхбб форум с двайсетина добавки(разширения), ако не и повече.. Не мисля, че вече има разлика дали ще се хоства в бг или някъде в Европа. Важно е свързаността и качеството.
Ползвал съм бая бг хостинга, повечето не стават - лично мнение.
Особено споделения им хостинг, ако почнат да те флуудят сайта автомачно спира, а уж имат ддос протекция.

Сигурно няма да е shared host, a hybrid vps - https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html

Може би това, но още не е сигурно. Ще видим..
–Човек вярва на това, което му се иска.
Адолф Хитлер.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Правила на форума
Правила при качване на плъгини

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Относно бавното зареждане на форума

Мнение от sianbg » 15 Фев 2018, 19:58

Smok3Pot написа: 15 Фев 2018, 18:27 Под 2 секунди няма как да падне,а и много добре знаеш.
Българските хостове не са най-доброто решение тъй като половината нямат ddos защита която е нещо доста важно ако не искаш да слагаш cloudflare например.Основните плюсове са,че се поддържат и старите php версии,а на тези чуждестранни хостове ползват php 5.6 , 7 , 7.1, 7.2 само...
Hosttox преди време са падали от дос атаки,никога не очаквайте да сте на 100% защитени.
Това са пълни глупости. Лично всички мои проекти, които съм правил dom-a зарежда за под 2с без кеш. Ако пусна кеша на браузъра пада още.

Wordpress дето е по принцип бавна, в момента на хост от ICN зарежда за 1.8с без кеш(на браузъра). Няма дори инсталиран плъгин за кеширане на wordpress.

Друг мой проект. Отново wordpress хостнат в Германия. Също зарежда под 2с. Говоря за domContent. Като се има предвид, че моя интернет е скапан(висок пинг имам).

Ако си в час с нещата и видиш, че ICN поддържа http2. Само това ще дигне скоростта на сайта с 20%. Това, че ти не можеш да направиш това не означава, че аз не мога. Специално с оптимизации съм се занимавал(оптимизации на бази, кеш, кеширане на цялото съдържание на cloudflare с cookieless домейн). Google как зарежда толкова бързо ? Да не би отдолу да стои нещо по различно ? Въпрос на умения. Моля те не говори глупости, когато не знаеш как стоят нещата.

Другата глупост: php версиите ... При icn точно можеш да си избираш версия на php от 5.3 до 7.1 и можеш да я промениш за домейн, директория, поддомейн и за каквото си искаш. Явно и с тези технологии не си в час.

Ddos: ICN предоставя dos защита до 500GBit. Сигурно си от хората, които ползват cloudflare и са оставили "I'm under attack" :headbang: :headbang: :headbang:

Дадох съвет на администраторите. Относно твоето изказване, мисля, че оборих всичко казано от теб.

php-7.2.2.tar.bz2 (sig) [14,275Kb] 01 Feb 2018 - искаш да ми кажеш, че хостинг компаниите ползват версия на php излязла преди 15 дни ? Само да ти кажа, че промените в хостинг компании са рядкост, защото принципа е, че не пипаш много за да няма проблеми. Хостинг компаниите залагат на стабилното и доказалото се, а не на новото.

Добавено преди 4 минути 56 секунди:
@Extreme това, че е phpbb не означава нищо. Wordpress е доста по-бавна от phpbb

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Проблеми/Въпроси/Дискусии свързани със сайта”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта