Как да инсталирам мод на phpBB3.0 ?

Всичко за форумната система phpBB
Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да инсталирам мод на phpBB3.0 ?

Мнение от Nixe » 19 Яну 2018, 00:26

Как да инсталирам мод на phpbb 3.0 например този https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... king_pm_2/
вс от root го слагам в папката форум както си е
adm > adm
include > include и другите и инсталл а слагам в форум и зареждам localhost/forum/инстла инсталирам го пише си че е инсталното всичко е ок но в адм панела ми ги дава така https://imgur.com/l1ZetHX и не работи :huh: та какво пропускам да направя :think:
Изображение

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да инсталирам мод на phpBB3.0 ?

Мнение от 1fRaNkkK » 19 Яну 2018, 13:41

Мод не се инсталира така, както разширение, модовете нямат нищо общо с админ панела.
След като изтеглиш еди си кой мод трябва да има един .xml файл, който трябва да отговориш с някакъв браузър и следвай инструкциите.

След като отвориш файла ще видиш нещо от сорта беше:

Код за потвърждение: Избери целия код

Files to edit:
index.php
includes/functions_user.php
и т.н., т.е. кои файлове трябва да се едитнат, за да може да инсталираш мода и във файла пише примерно:

Код за потвърждение: Избери целия код

Find:
еди си кой код
Replace with
еди си кой код
Ето ти и урок, който с търсене можеше да се намери... https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... tall-mods/

Но разбира се, че модовете вече не се поддържат, няма съппорт за тях, тъй като има 3.1 и 3.2 вече. То човек трябва да е или доста зает/страхлив, за да продължава да използва 3.0.

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Как да инсталирам мод на phpBB3.0 ?

Мнение от Nixe » 19 Яну 2018, 20:44

Така, нищо не разбрах от това което каза, както и от урока ! защо не опиташ да ми помогнеш като дадеш малко по вече инфо каде да вляза коя ред да едитна кое каде да кача нещо такова !
Колкото до "Но разбира се, че модовете вече не се поддържат, няма съппорт за тях, тъй като има 3.1 и 3.2 вече. То човек трябва да е или доста зает/страхлив, за да продължава да използва 3.0." ако се update форума на slackserv ще има по голямо главоболие така че няма да има update :d
Изображение

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да инсталирам мод на phpBB3.0 ?

Мнение от 1fRaNkkK » 19 Яну 2018, 21:55

Дал съм ти достатъчна информация как става.
Аз не мога да ти кажа кой файл да едитнеш точно, защото всички модове изискват различни редакции в различни файлове. Изтегли един мод, примерно top five mod и отвори .xml файла с някакъв браузър(не използвай chrome) и ще разбереш какво имах предвид.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “PhpBB”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта