[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Всичко за форумната система phpBB

Модератори: Extreme, Extreme, Extreme, Extreme, Extreme, Extreme, Extreme

Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1787
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 153 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от Scorpions95 » 04 Мар 2020, 10:31

Моля не ъпдейтвайте (препоръчително е) към нова версия защото все още няма портнати разширения,ббкодеве,стилове и т.н за 3.3.0 и тази версия не е така стабилна,както задните. по добре стоите на версията която сте в момента.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
ITEvolutioN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: 24 Юни 2018, 19:29
Се отблагодари: 28 пъти
Получена благодарност: 24 пъти
Обратна връзка:

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от ITEvolutioN » 04 Мар 2020, 13:01

Phpbb не е някакво гаражно магазинче, а организация на световен мащаб. Няма как да създадат продукт, без да се съобразят с неговите нужди. Всички досегашни стилове, екстеншъни, езикови пакети, bbcodes и тн. са съвместими както със старите версии, така и с новата версия.

Поне 600 стила за 3.0.0: https://www.phpbb.com/customise/db/styles-2
Поне 400 екстеншъна зо 3.0.0: https://www.phpbb.com/customise/db/extensions-36
Всички езикови пакети за 3.0.0: https://www.phpbb.com/languages/
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 Моля не ъпдейтвайте (препоръчително е) към нова версия
И кой препоръчва да не се ъпдейтва?
ДАНС, НАСА, ЦРУ или ти, защото си нямал друга работа и да имаш едно ненужно мнение повече?
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 3.3.0 и тази версия не е така стабилна,както задните
И как го прецени? :clap:
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 по добре стоите на версията която сте в момента.
Ами, ако съм с версия от преди 10 години? Значи е по-добре да съм с нея, отколкото с най-новата? Евала, желязна логика!

:lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock:

Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1787
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 153 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от Scorpions95 » 04 Мар 2020, 14:05

Гледах някъде и видях (преди няколко дни) че имаше проблем когато ъпдейтнеш към новата версия
ся погледнах тука viewtopic.php?f=13&t=8257&start=10#p48204 и видях че човека е минал на по стара версия
И някъде бях чел че при ъпдейт се появяват грешки (не съм сигурен),но мисля че 3.3.0 все е още не е стабилна при цялостен ъпдейт
иначе при чист инстал (без ъпдей) си е стабилна.

Извън темата
Послепис: Просто реших да посъветвам хората,а вече те си решават дали да си правят ъпдейти или не.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
botlike
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 96
Регистриран на: 11 Юни 2017, 23:37
Местоположение: София
Получена благодарност: 20 пъти

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от botlike » 04 Мар 2020, 14:39

ITEvolutioN написа: 04 Мар 2020, 13:01 Phpbb не е някакво гаражно магазинче, а организация на световен мащаб. Няма как да създадат продукт, без да се съобразят с неговите нужди. Всички досегашни стилове, екстеншъни, езикови пакети, bbcodes и тн. са съвместими както със старите версии, така и с новата версия.

Поне 600 стила за 3.0.0: https://www.phpbb.com/customise/db/styles-2
Поне 400 екстеншъна зо 3.0.0: https://www.phpbb.com/customise/db/extensions-36
Всички езикови пакети за 3.0.0: https://www.phpbb.com/languages/
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 Моля не ъпдейтвайте (препоръчително е) към нова версия
И кой препоръчва да не се ъпдейтва?
ДАНС, НАСА, ЦРУ или ти, защото си нямал друга работа и да имаш едно ненужно мнение повече?
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 3.3.0 и тази версия не е така стабилна,както задните
И как го прецени? :clap:
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 по добре стоите на версията която сте в момента.
Ами, ако съм с версия от преди 10 години? Значи е по-добре да съм с нея, отколкото с най-новата? Евала, желязна логика!

:lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock:
Много рядко влизам във форума, още по-рядко си позволявам да коментирам нечие мнение и т.н. Не един път се е случвало и големи компании да release-ват версии с бъгове, които уж трябва да се водят като fix-ове. Мога да ти изпиша поне една страница с такива корпорации (Apple, Microsoft), но надали си струва времето, усилията и всякакви други клишета. Все пак ти трябва да си "по-вещ", та нали ти си с ник ITEvolution (дори не бих го определил като еволюция, но каквото кажеш, шефе)!? Човекът споделя собственото си мнение, а ти го нападаш. Само да те попитам, ти някаква степен имаш ли в сферата на ИТ технологиите (питам за CSc, CE, Cis), че смяташ, че твоята дума е закон, или си само запалено фенче? Ако да, от кой университет?
Сега малко по темата, че реших и аз малко да се поинтересувам, а и да не ти обръщам чак толкова много внимание. Хората са написали цяла тема в сайта си само за самия процес на upgrade. Не трябва да забравяме, че phpbb е безплатен софтуер и всеки прави всичко на своя глава.
Изображение

Аватар
ITEvolutioN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: 24 Юни 2018, 19:29
Се отблагодари: 28 пъти
Получена благодарност: 24 пъти
Обратна връзка:

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от ITEvolutioN » 04 Мар 2020, 15:13

Аз споделям това, което си е на практика. Не знам какво визираш под “запалено фенче”, но съм си с две дипломи в областта и собственик на не един физически магазин за подобен тип технологии и услуги.

Аватар
botlike
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 96
Регистриран на: 11 Юни 2017, 23:37
Местоположение: София
Получена благодарност: 20 пъти

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от botlike » 04 Мар 2020, 19:08

ITEvolutioN написа: 04 Мар 2020, 15:13 Аз споделям това, което си е на практика. Не знам какво визираш под “запалено фенче”, но съм си с две дипломи в областта и собственик на не един физически магазин за подобен тип технологии и услуги.
Много ми е интересно да чуя какви са и от кой/кои университет/и са.
Цитат от друг форум:
ITEvolutioN написа: 04 Мар 2020, 15:13 За програмист все още не се мисля (въпреки, че второто ми висше е ИТ)
А първото?
Изображение

Аватар
Twixter
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Окт 2016, 23:23
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от Twixter » 04 Мар 2020, 21:10

Нека се изкажа и аз по темата забелязал съм че при свалянето на някои от стилове от този форум стиловете с горе посочената актуална версия наистина не работят, тествъл съм стиловете с по стара весия и наистина се изненадах че всичко си работи - що се касае до горните два потребителя които жестоко се нападат смятам че трябва да прекаратите атаките един към друг и да информирате потребителите с някаква информация може би за оправне на тези бъгове естествено по желание.
Изображение

Аватар
~jeff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Ное 2018, 12:39
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 27 пъти

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от ~jeff » 07 Мар 2020, 18:43

Twixter написа: 04 Мар 2020, 21:10 Нека се изкажа и аз по темата забелязал съм че при свалянето на някои от стилове от този форум стиловете с горе посочената актуална версия наистина не работят, тествъл съм стиловете с по стара весия и наистина се изненадах че всичко си работи - що се касае до горните два потребителя които жестоко се нападат смятам че трябва да прекаратите атаките един към друг и да информирате потребителите с някаква информация може би за оправне на тези бъгове естествено по желание.
Първо това не са бъгове и второ хората правили тези екстеншъни са отговорни за тяхната поддръжка спрямо версията на PHPBB, но нека не забравяме, че всичко това е безплатно и не всеки потребител правил дадения екстеншън ще го поддържа цял живот след всеки цялостен ъпдейт :rolle:
Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law and repeat after me: I AM FREE

Аватар
Autumn Shade
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 14 Мар 2019, 13:20
Се отблагодари: 48 пъти
Получена благодарност: 150 пъти

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от Autumn Shade » 07 Мар 2020, 18:53

ITEvolutioN написа: 04 Мар 2020, 13:01 Phpbb не е някакво гаражно магазинче, а организация на световен мащаб. Няма как да създадат продукт, без да се съобразят с неговите нужди. Всички досегашни стилове, екстеншъни, езикови пакети, bbcodes и тн. са съвместими както със старите версии, така и с новата версия.

Поне 600 стила за 3.0.0: https://www.phpbb.com/customise/db/styles-2
Поне 400 екстеншъна зо 3.0.0: https://www.phpbb.com/customise/db/extensions-36
Всички езикови пакети за 3.0.0: https://www.phpbb.com/languages/
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 Моля не ъпдейтвайте (препоръчително е) към нова версия
И кой препоръчва да не се ъпдейтва?
ДАНС, НАСА, ЦРУ или ти, защото си нямал друга работа и да имаш едно ненужно мнение повече?
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 3.3.0 и тази версия не е така стабилна,както задните
И как го прецени? :clap:
Scorpions95 написа: 04 Мар 2020, 10:31 по добре стоите на версията която сте в момента.
Ами, ако съм с версия от преди 10 години? Значи е по-добре да съм с нея, отколкото с най-новата? Евала, желязна логика!

:lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock: :lock:
Другият няма да го цитирам, понеже ще стане брутално дълъг пост.. Добре бе хора.. Човекът е пуснал тема да информира хора, които не са запознати, не знаят Английски език или просто не посещават сайта на phpbb. Защо трябва по този начин да го нападате? Също така, към потребителя от по-горният цитат... Пичага, ти изобщо знаеш ли какво приказваш? Изобщо влизал ли си да видиш какво се случва в github, изобщо участвал ли си активно в разработката им? Защото аз съм вътре в тоя проект и мога да кажа, че стабилно си се наливат проблеми. Несъвместимостта между 3.2 и 3.3, както и съвсем скоро 4.0 идва оттам, че се опитваме да вкараме reactive елементи без да счупим всичко отпреди 5 години през версия 3.1. Не случайно има разлика между версиите, не случайно има patchfix-ове, не случайно има и update-ове.

Ето ти един пример на "стабилната" версия на "организацията в световен мащаб":

Изображение

Няма проблеми, а? Стабилна е, да. Като изключим петте страници със по 50 issue-та.

Отново повтарям, няма смисъл да се нападате един друг. Това тук не е тема за дискутиране, а за информиране на потребителите на този софтуер.

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1810
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 371 пъти
Обратна връзка:

[ СЪВЕТ ] За потребителите на PHPBB

Мнение от illusion » 07 Мар 2020, 20:13

Заключвам темата, тъй като се доведе до масова разправия помежду ви.

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “PhpBB”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта