Грешки при локално компилиране.

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
ErronBlack
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 17
Регистриран на: 05 Ное 2016, 23:21
Местоположение: In the world!
Обратна връзка:

Грешки при локално компилиране.

Мнение от ErronBlack » 01 Дек 2017, 22:00

Здравейте драги потребители.
Днеска забелязах на няколко плъгини при компилиране локално под Линукс ми изписва една и съща грешка.

Код за потвърждение: Избери целия код

atila@atila-B85M-D2V:~/Плот/compiler/scripting$ ./amxxpc nademodes.sma
AMX Mod X Compiler 1.8.3-dev+5142
Copyright (c) 1997-2006 ITB CompuPhase
Copyright (c) 2004-2013 AMX Mod X Team

nademodes.sma(1560) : warning 233: symbol "client_disconnect" is marked as deprecated: Use client_disconnected() instead.
Header size:           4276 bytes
Code size:           124988 bytes
Data size:            91004 bytes
Stack/heap size:      16384 bytes
Total requirements:  236652 bytes

1 Warning.
Done.
atila@atila-B85M-D2V:~/Плот/compiler/scripting$ 

► Покажи скъсения текст
На почти всичките плъгини ми изписва тази грешка, защо така се получава? Да не би да е проблема във мене :)

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Грешки при локално компилиране.

Мнение от 1fRaNkkK » 01 Дек 2017, 22:23

Не разбирам от pawn, но това не е грешка, а просто предупреждение, че вместо client_disconnect е по-добре да използваш client_disconnected().
Явно в по-новата версия на amxx е препоръчително да се използва disconnected.

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Грешки при локално компилиране.

Мнение от LoShIaA » 01 Дек 2017, 22:23

Такива грешки ще са все по-чести с нови ъпдейти на AMXX. Не е грешка, а предупреждение и означава, че в AMXX 1.8.3 има нова функция (client_disconnected), която е по-добра от предишната (client_disconnect) и трябва да се ползва на мястото ѝ. Не е никакъв проблем и ти препоръчвам да игнорираш грешката или да промениш client_disconnect на client_disconnected. Най-правилно ще е да добавиш една проверка в началото на кода:

Код за потвърждение: Избери целия код

#if defined client_disconnected
    #define client_disconnect client_disconnected
#endif  
Това е от OciXCrom

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Грешки при локално компилиране.

Мнение от Nikolow » 01 Дек 2017, 22:53

Най-малкото, което можеше да направиш е да прочетеш самата "грешка", която всъщност е предупреждение.
Предполагам знаеш поне малко английски, а дори да не знаеш, можеш да ползваш гугъл преводач.
Дори и да си нямаш ни най-малко на представа какво означава всичко това, дори след превода можеше да потърсиш из форума или изобщо из гугъл информация за това. Както господина от вторият пост не разбира от такива неща, за няма и няколко секунди успя да се ориентира много добре в ситуацията, че чак дори и да ти помогне. Не искам да съм груб, но съм забелязал в последно време, че 70% от новите теми са безсмислени по простата причина, че можете да чукнете нещата в търсачката или най-малкото в гугъл и да намерите информацията за няма и 10 секунди. 80% от хората, които пускат нови теми си нямат хабер от сървъри, а да не говорим за нещо повече.
Извън темата
Същият процент хора са на възраст от 14-17 години и наемат масово сървъри (от хостинг компании), като си нямат ни най-малка представа що е това платформа, мод и прочие. Наблюдават се съобщения като "Ама аз искам да имам сървър, нали ви платих ?", "Аз разбирам от играта, играя я от 5 години.". А горките дори не знаят какво е "drag & drop", нямат си и на представа как се ползва гугъл за търсене на информация. А като се опиташ да помогнеш се пишат съобщения "дай ми линк към клип, че така много трудно..", "ама не става, що тъй ?", и то при положение, че си му дал аджеба линк с урок, в който е описано като на идиоти в стъпки. В България CS изцяло замира и няма как да се направи нещо по въпроса. Да, ще има хора, които ще правят усилия, но те ще са напразно. И накрая като ви дойде едно лапе на 16 години и ви каже "дай ми клипче, че тоя урок не го разбирам", ще се запитате - Защо ли изобщо ми е хоби тази игра ?
Tired and retired...

Аватар
stop cry!
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 382
Регистриран на: 07 Яну 2017, 02:18
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 1 път

Грешки при локално компилиране.

Мнение от stop cry! » 01 Дек 2017, 23:38

Nikolow написа: 01 Дек 2017, 22:53 Най-малкото, което можеше да направиш е да прочетеш самата "грешка", която всъщност е предупреждение.
Предполагам знаеш поне малко английски, а дори да не знаеш, можеш да ползваш гугъл преводач.
Дори и да си нямаш ни най-малко на представа какво означава всичко това, дори след превода можеше да потърсиш из форума или изобщо из гугъл информация за това. Както господина от вторият пост не разбира от такива неща, за няма и няколко секунди успя да се ориентира много добре в ситуацията, че чак дори и да ти помогне. Не искам да съм груб, но съм забелязал в последно време, че 70% от новите теми са безсмислени по простата причина, че можете да чукнете нещата в търсачката или най-малкото в гугъл и да намерите информацията за няма и 10 секунди. 80% от хората, които пускат нови теми си нямат хабер от сървъри, а да не говорим за нещо повече.
Извън темата
Същият процент хора са на възраст от 14-17 години и наемат масово сървъри (от хостинг компании), като си нямат ни най-малка представа що е това платформа, мод и прочие. Наблюдават се съобщения като "Ама аз искам да имам сървър, нали ви платих ?", "Аз разбирам от играта, играя я от 5 години.". А горките дори не знаят какво е "drag & drop", нямат си и на представа как се ползва гугъл за търсене на информация. А като се опиташ да помогнеш се пишат съобщения "дай ми линк към клип, че така много трудно..", "ама не става, що тъй ?", и то при положение, че си му дал аджеба линк с урок, в който е описано като на идиоти в стъпки. В България CS изцяло замира и няма как да се направи нещо по въпроса. Да, ще има хора, които ще правят усилия, но те ще са напразно. И накрая като ви дойде едно лапе на 16 години и ви каже "дай ми клипче, че тоя урок не го разбирам", ще се запитате - Защо ли изобщо ми е хоби тази игра ?
"Приятел може ли 100 лева, че е на готово е по добре."
Това е същото спомням си едно време, един администратор от тук ми каза "Ще дойде време ще има хора където ще питат как се слага плъгин"....

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Грешки при локално компилиране.

Мнение от 1fRaNkkK » 01 Дек 2017, 23:48

Темата ще се локне, тъй като имаш нужният отговор.

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 11 госта