Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

В този раздел можете да подавате всякакви заявки за намиране, изработка или преработка на плъгини/модове.
Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от iv69 » 05 Авг 2019, 20:37

От известно време ползвам YAPodBot-metamod плъгина за ботове, последната версия взет от тук:
http://forums.bots-united.com/printthre ... 9960&pp=40 . Мога спокойно да го препоръчам на всички ония, които ползват ботове в сървърите си: Тези ботове са с много по-добри умения, почти не товарят процесора на сървъра и съответно не внасят лаг, не качват никак пинга или пък да свалят fps-а на играещите, както е при обикновените PodBot-ове ! Имат по-различни и доста интересни настройки.
И, сега на проблема ми: Единствен недостатък при мен засега е, че тези ботове , на моменти НЕ поддържат постоянен броя "играчи+ботове" (каквато е задачата принципно) - просто понякога при излизане на играч от сървъра - не винаги се добавя съответно бот на негово място. В темата намерих някакъв код който "уж проверява и следи за това и би трябвало да добавя винаги бот след всеки излязъл играч, но не знам дали плъгина е точно такъв и дали изобщо е правилно написан.Ако някой може да го преработи или напише подобен но функциониращ така - това може да е другото решение на проблема!

Необходим ми е просто някакъв плъгин, който да проверява тази сума от "играчи+ботове" - например 20(който да бъде посочен с квар - сумата си зависи от броя на слотовете в сървъра или от желанието на играча) през определен интервал от време( например през 180sek- а не постоянно с цел да не се товари сървъра от плъгина) - когато в сървъра има влезли играчи , и ако този брой е по-малък от 20 - просто да добавя ботове с команда: yapb add - толкова пъти колкото е по-малък броя от "играчи+ботове"
Възможно ли е това ???

А като втори вариант: добавям кода който ползвам сега с такава цел но може би не прави точно това... Не знам точно а и има вероятност да не съм разбрал точно и не съм си превел добре написаното там! Ако някой разбира може пък него да редактира...
Просто от всички ботове правени досега, вярвайте ми YAPB са най-добри за пускане в сървър но засега това остава нерешен проблем......................................
Ето плъгина :

Код за потвърждение: Избери целия код

#include <amxmodx>

#define BOTS 10

public plugin_init() {
        register_plugin("Bot Control", "1.0", "victory.km.ua")
        register_event("SendAudio","round_end","a","2=%!MRAD_terwin","2=%!MRAD_ctwin","2=%!MRAD_rounddraw") // Round End
}

public round_end()
{
        new Players[32], CT_sum, TR_sum
        get_players(Players,CT_sum,"ce", "CT")
        get_players(Players,TR_sum,"ce", "TERRORIST")
        server_cmd("yb_quota %d", BOTS - (CT_sum + TR_sum) )
}
Благодаря !

p.s. И се извинявам за много дългата тема, но такива теми рядко се пускат и затова исках да съм изчерпателен и ясен.

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от iv69 » 06 Авг 2019, 22:37

Предполагам, че заявката в този си вид е или много сложна, или на никой не му се занимава да пише такива неща...
Ще може ли поне някакъв по-обикновен код, с който периодично, през определен интервал време (примерно 3 мин) да се изпълнява само ето това:

server_cmd("yapb add")

, и то безусловно и без значение дали има ботове, колко са, има ли играчи, няма ли......

Предполагам , че сега не искам нещо кой знае колко трудно и неразбираемо ?

Добавено преди 3 часа 53 минути 36 секунди:
Мдаа, оправих се, моля заключете темата.

Аватар
MadNESs
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: 21 Мар 2017, 21:43
Местоположение: Sofia
Се отблагодари: 16 пъти
Получена благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от MadNESs » 07 Авг 2019, 01:33

МНЕНИЕТО Е СКРИТО ОТ СТРАНА НА МОДЕРАТОР! ЦЪКНИ ВЪРХУ ЛЕНТАТА ЗА ДА ГО ПРЕГЛЕДАШ.
Последно промяна от OciXCrom на 07 Авг 2019, 14:44, променено общо 1 път.
Причина: Безсмислен коментар.

Аватар
digitalbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 124
Регистриран на: 07 Май 2019, 13:13
Местоположение: Добрич
Се отблагодари: 119 пъти
Получена благодарност: 13 пъти

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от digitalbg » 07 Авг 2019, 08:16

И аз се интересувам от тези ботове... ще можеш ли да споделиш как ти се получи??
45.144.155.100:27020

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от iv69 » 07 Авг 2019, 17:29

Какво точно те интересува за да ти отговоря? Проблема за който пуснах тема и писах, си го реших просто чрез настройката в самия плъгин който съм посочил: Там не са указани коректно броя на ботовете, както и сумарния брой ботове и играчи които са точно в моя сървър... просто от плъгини никога не съм разбирал но някак си се оправих ! :)
Заключете моля :)

Аватар
digitalbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 124
Регистриран на: 07 Май 2019, 13:13
Местоположение: Добрич
Се отблагодари: 119 пъти
Получена благодарност: 13 пъти

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от digitalbg » 07 Авг 2019, 18:50

Няма да качиш на готово плугинa.. . Така ли :D......
45.144.155.100:27020

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от iv69 » 07 Авг 2019, 21:28

digitalbg написа: 07 Авг 2019, 18:50 Няма да качиш на готово плугинa.. . Така ли :D......
Нещо не разбрах иронията ти? И за кой плъгин става дума пак не разбрах? Многоточията също не са в тон( както и не са правилно написани). Явно и ти не знаеш точно какво искаш, но пишеш в темата просто за да се разтяга и обезмисля !?
Ясно и точно , пък и доста изчерпателно съм написал заявката си ! Ако се опиташ да я прочетеш малко по-задълбочено и сериозно, ще схванеш и последвалите мнения в темата които съм написал !?
Ако пък те интересува как се инсталират или настройват YAPB-ботовете... , то в линка който съм качил в първото си мнение е написано абсолютно всичко. Не знам, ако е необходимо и има наистина голям интерес, мога да пусна отделна тема за тези ботове: с линк за готово настроено yapb.cfg, за това как да си приспособим плъгина към броя на играчите в своя сървър ?! Аз лично ползвам от доста време ботове в сървъра и мисля, че в това няма нито нещо срамно, нито е глупаво, нито излишно, нито неправилно... - при този прогресивно намаляващ интерес напоследък към тази игра, ботовете биха допринесли за съхранението на играта - особенно тези , защото са наистина страшно добри и е приятно да се играе срещу тях на по-високите нива на настройка, а и никак, ама никак не товарят сървъра(натоварването е почти колкото да са само играчи в него и дори по-ниско е натоварването на процесора).
Засега мога да ви дам и ето този линк ( за разбиращите малко от руски език - което не е кой знае какво, защото с малко въображение всеки може да си го намери с чичо Гугъла) - там има най-подробна инструкция на руски за абсолютно всичко за тези ботове: четете много внимателно и всичко ще разберете:
https://buildmedia.readthedocs.org/medi ... dme-ru.pdf

Дано да съм бил полезен за всеки който се заинтересува от тези ботове: Според мен наистина има полза от тях и то не малка.

Аватар
Todoroff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 02 Апр 2020, 07:56
Местоположение: София
Се отблагодари: 2 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за контрол на броя на играчи+YAPB

Мнение от Todoroff » 21 Апр 2020, 23:13

iv69 написа: 07 Авг 2019, 21:28
digitalbg написа: 07 Авг 2019, 18:50 Няма да качиш на готово плугинa.. . Така ли :D......
Нещо не разбрах иронията ти? И за кой плъгин става дума пак не разбрах? Многоточията също не са в тон( както и не са правилно написани). Явно и ти не знаеш точно какво искаш, но пишеш в темата просто за да се разтяга и обезмисля !?
Ясно и точно , пък и доста изчерпателно съм написал заявката си ! Ако се опиташ да я прочетеш малко по-задълбочено и сериозно, ще схванеш и последвалите мнения в темата които съм написал !?
Ако пък те интересува как се инсталират или настройват YAPB-ботовете... , то в линка който съм качил в първото си мнение е написано абсолютно всичко. Не знам, ако е необходимо и има наистина голям интерес, мога да пусна отделна тема за тези ботове: с линк за готово настроено yapb.cfg, за това как да си приспособим плъгина към броя на играчите в своя сървър ?! Аз лично ползвам от доста време ботове в сървъра и мисля, че в това няма нито нещо срамно, нито е глупаво, нито излишно, нито неправилно... - при този прогресивно намаляващ интерес напоследък към тази игра, ботовете биха допринесли за съхранението на играта - особенно тези , защото са наистина страшно добри и е приятно да се играе срещу тях на по-високите нива на настройка, а и никак, ама никак не товарят сървъра(натоварването е почти колкото да са само играчи в него и дори по-ниско е натоварването на процесора).
Засега мога да ви дам и ето този линк ( за разбиращите малко от руски език - което не е кой знае какво, защото с малко въображение всеки може да си го намери с чичо Гугъла) - там има най-подробна инструкция на руски за абсолютно всичко за тези ботове: четете много внимателно и всичко ще разберете:
https://buildmedia.readthedocs.org/medi ... dme-ru.pdf

Дано да съм бил полезен за всеки който се заинтересува от тези ботове: Според мен наистина има полза от тях и то не малка.
Би било добре направиш нова тема в коята да споделиш твоя код и cfg то което си настроил успоредно с плъгина.
До колкото разбрах този код си го редактирал по начина по който си настроил и cfg то си.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Заявки за плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта