[Купувам] Филтри за защитна стена

Търговският раздел на форума. Място за всички, които искат да продадат, купят или заменят даден предмет/стока/услуга.
Аватар
Nikolow
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от Nikolow » 12 Авг 2018, 16:02

Много ми харесва как всички си внушавате някаква информация, която в 90% от случаите не е вярна.
По-интересни неща от това, че доставчика трябва да свърши работата и прочие не бях чел. Хората, които са запознати с въпросните атаки (екслойти), които най-често са бъркани от повечето лапещаци с така наречената фраза "флоод", знаят че няма нищо общо със запълване на канала и прочие.. Ако по време на атака си направите труда да проследите какво идва изцяло, ще забележете, че трафикът който се създава е съвсем нормален или по просто казано - легитимен, но въпреки това се вреди на сървъра и го "събаря". В 99% от хостинг компаниите на тази игра в България се притежава високоспециализирана защита от така наречените DDoS атаки и техните производни.. Всички сериозни хостинг компании се намират в качествени дейта центрове, които следят трафика и се грижат това услугите да са на ниво. Самите защити могат съвсем спокойно да понесат над 20G атаки. Времето, в което се думкаха сървъри по този начин отмина отдавна... Вече се разчитат на въпросните екслойти. Реално погледнато ако се загледате внимателно в пакетите които идват към сървъра, ще забележете с каква дължина са и защо се нарича "легитимен трафик", а в крайна сметка пак се вреди на сървъра.
И в крайна сметка с подходящите правила се спира действието на част от експлойтите, стига да успява да мачва правилно "лошите" пакети и в същото време да не вреди на "нормалните" пакети (нужни за нормалната работа на сървъра). И въпреки това пак не е сигурно, защото след 2 седмици нов експлойт и пак нови правила. И в крайна сметка от много правила може да се получи един кофти и голям бъркоч, който когато дръпнем чертата се оказва, че повече вреди на услугата, от колкото помага..
Tired and retired...

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1319
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 245 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от cgozzie » 12 Авг 2018, 16:15

Така от съпорта на 4вендета ми казаха така,ако имам атака към сървъра веднага да им пиша най-добрия вариянт.Други ми казват също че каквото и да правя,ъпдейтвам и прочие файда нямало от въпросните атаки.Ако нещо ще помогнело то е само от въпросния хостинг,друг вариянт нямало кот и да правя.
Изображение

Аватар
smurfavr
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 426
Регистриран на: 06 Окт 2016, 17:55
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от smurfavr » 12 Авг 2018, 20:46

Като не си чел по интересни неща от това,обясни като ми флоодят интернета защо доставчика вместо да филтрира ип тата от където идва флоода тои филтрира моето ип за 1 час и така ми "решава проблема".Колко пъти се обаждах и се карах с тях и фаида няма.

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1319
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 245 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от cgozzie » 12 Авг 2018, 22:59

Вече и аз незнам какво да кажа,кой какво как кое сриват ми сървъра и това е но няма да ме откажат това да не си го мислят.
Изображение

Аватар
1Life1Dead
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 145
Регистриран на: 30 Май 2018, 21:38
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от 1Life1Dead » 13 Авг 2018, 09:30

Аз не съм доволен от Вендетата... Бутаха ми много сървърите там, а Николов ми казва, че имало дупки в РеХлдс, ок, то е ясно, че има, ама защо като минах на Геймсървърс вече флууд няма, дори сам като си пусна експлоит нищо не става... Геймсървърс си имат защитна стена, а Вендета и Аренаплей са най-лесни за експлоит.... Минете към Геймсървърс и ще видите какво в качество и как никое лапе няма да висе барне.

Аватар
Pet(5)ko
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 134
Регистриран на: 09 Фев 2017, 19:53
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от Pet(5)ko » 13 Авг 2018, 10:09

Just написа: 12 Авг 2018, 15:25 Петко както знам ти си от сектора не им забелазвай на тъпите коментари виш тези правила дали има ефект с тях и кажи
Не промениха нищо. Но може да заключите темата. Ще бъде взета защита от чуждестранен сайт.

Аватар
The Beast
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Окт 2016, 18:09
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 26 пъти

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от The Beast » 13 Авг 2018, 10:29

Pet(5)ko написа: 13 Авг 2018, 10:09
Just написа: 12 Авг 2018, 15:25 Петко както знам ти си от сектора не им забелазвай на тъпите коментари виш тези правила дали има ефект с тях и кажи
Не промениха нищо. Но може да заключите темата. Ще бъде взета защита от чуждестранен сайт.
Най-доброто решение е просто да смениш хоста и да не се занимаваш със защити.

Аватар
Pet(5)ko
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 134
Регистриран на: 09 Фев 2017, 19:53
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от Pet(5)ko » 13 Авг 2018, 10:34

The Beast написа: 13 Авг 2018, 10:29
Pet(5)ko написа: 13 Авг 2018, 10:09
Just написа: 12 Авг 2018, 15:25 Петко както знам ти си от сектора не им забелазвай на тъпите коментари виш тези правила дали има ефект с тях и кажи
Не промениха нищо. Но може да заключите темата. Ще бъде взета защита от чуждестранен сайт.
Най-доброто решение е просто да смениш хоста и да не се занимаваш със защити.
Брат,нещата при нас не като другаде... Доста по сложни са и за това ти благодаря,че се отзова,но това решихме и това ще се пробва :lock:

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1319
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 245 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от cgozzie » 13 Авг 2018, 11:18

1Life1Dead написа: 13 Авг 2018, 09:30 Аз не съм доволен от Вендетата... Бутаха ми много сървърите там, а Николов ми казва, че имало дупки в РеХлдс, ок, то е ясно, че има, ама защо като минах на Геймсървърс вече флууд няма, дори сам като си пусна експлоит нищо не става... Геймсървърс си имат защитна стена, а Вендета и Аренаплей са най-лесни за експлоит.... Минете към Геймсървърс и ще видите какво в качество и как никое лапе няма да висе барне.
Значи казваш зимам си сървър от Геймсървърс, и няма никога повече да ми съборят сървъра сигорен ли си,нека и друг който е на Геймсървърс се изкаже дали е истина.
Изображение

Аватар
thoughtz
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 585
Регистриран на: 13 Окт 2016, 00:32
Местоположение: гр. София
Се отблагодари: 112 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

[Купувам] Филтри за защитна стена

Мнение от thoughtz » 13 Авг 2018, 11:50

Няма какво да се коментира за разликата между двете компании. Първото нещо е, че от както играх в сървъра ти, като стреляш и патрона лети в космоса да бере стотинки, относно флууда, всеки път се казва, имало дупки в rehlds дрън дрън, а реално си е от интернета им проблема. После да ходят да обясняват как децата не можели да сложат 1 мод, как това, как онова. При най-малката промяна на нещо от платформата или мода, започва да ти вади грешката Segmentation Fault и ходи се оправяй после да разбереш от какво е. Пробвай да ъпдейтнеш платформата с ново rehlds да видиш какво ще се случи. При GameServers нямам абсолютно никакви проблеми, няма го тоя "флууд" както в твоят сървър, променяш си всичко без да получаваш никакви грешки (ако всичко си е на мястото) и т.н. Не забелязваш ли като ти се напълни сървъра какво се случва? И как всеки при вендета има проблем с флууд, а един не е изревал, че го флудят с ип на Gameservers? Ти си прецени къде да се насочиш или да си останеш при тях, да ти хвърчи патрона като луд и се моли да не ти се развие сървъра, че тогава става страшно, почваш да им товариш машината, много реурс заемаш и накрая си офлайн.

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Купувам / Продавам / Заменям”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта