Лаптоп ASUS VivoBook Pro 15 N580VD-FY588 - GTX 1050 4GB, i7-7700HQ

Търговският раздел на форума. Място за всички, които искат да продадат, купят или заменят даден предмет/стока/услуга.
Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Лаптоп ASUS VivoBook Pro 15 N580VD-FY588 - GTX 1050 4GB, i7-7700HQ

Мнение от iv69 » 08 Юли 2019, 20:14

Dr. House написа: 08 Юли 2019, 19:38
iv69 написа: 08 Юли 2019, 14:07 Понеже съм имал лаптоп със подобни характеристики, ще ви споделя да не си купувате подобен лаптоп: Ултратънък, със такива видеокарта и процесор - GTX 1050 4GB, i7-7700HQ !!! И ще се аргументирам защо: Причината е само една единствена: в толкова малко място все още не е измислена как да се побере достатъчно добра охлаждаща система за толкова мощни процесор и карта! Компютъра дори да не се натоварва с големи и тежки програми - грее като нафтова печка, а след повече от час, час и половина ползване със средно и дори малко натоварване става неприлично горещ!!! Това влияе на работата му при ползване на по-тежки приложения... бози, лагва, сече и каквото искате го наричайте като загрее порядъчно!!! Лаптопа си бях купил като нов, а след 4 месеца го продадох за 45% от цената му и се зарекох никога повече подобни боклуци !!! Все пак избора си е ваш! Много хора се заблуждават, че колкото по-производителни са процесор и видеокарта - толкова по-добър е лаптопа!? ТОВА НЕ Е ВЯРНО !!! Истински добри лаптопи са по принцип "марковите", но дори и те загряват понякога страшно много , особенно ако са "напомпани" със супер мощни процесор и карта и се натоварват много !
Нищо лично към подателя на обявата, просто споделям личен опит и лично мнение !
Бих се съгласил ако беше Acer, защото при тях съм го срещал този проблем.

Но на този лаптоп, пускам Total War най-новата, GTA V на макс, Dead by daylight, наистина тръгва да загрява, НО охлаждащата система на Asus е патентована и очудващо успява да го охлади без поставка отдолу. Не усещам парене никъде по лаптопа, а въздуха излиза отзад, а не отдясно на ръката ти, както при стари НЕ-бюджетни лаптопи.

Не се получава Overheat-lag, отново взимате за пример първите изпълнения на тънки лаптопи с Gaming характеристики.
Може и така да е ! Няма да изпадам в спорове. Точно с този модел нямам опит и може да си прав !!! Но като цяло препоръката ми е към търсещите мощен и практичен лаптоп и то за игри(особенно ултратънък), да знаят , че или трябва да приготвят "дебела пачка" за наистина МАРКОВ - класен , и добър такъв, или да се ориентират към настолни компютри, те все още нямат равни със себе си в това отношение ! А за този точно този модел на твоя лаптоп - може да си прав , не зная и пак казвам - затова и не споря !!!

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Купувам / Продавам / Заменям”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта