wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1813
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 143 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от Goddness » 19 Окт 2018, 19:22

Здравейте,
проблема ми с рутера продължава. В такъв смисъл, че си продължава да ми изчезва wi-fi ходих до интернет доставчика ми и казаха да занеса самият рутер с захранващия кабел, но като им дам едва ли ще се оправи, така че искам да си го оправя в нас, а не по офисите и т.н. Та, забелязах, че това за wi-fi ми свети, когато имам нет на тела и по едно време спира да свети и ми изчезва самият нет на тела. Рестатирах най-малко 300 пъти рутера, как ли не го местих, какво ли не пипах и не става, и не става? Та, като цяло, ако може да ми помогнете да си го оправя?
Ако се интересувате от модела на рутера ми е TP-LINK WR740N.

Благодаря предварително.

Аватар
delirium
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 40
Регистриран на: 15 Окт 2016, 16:15
Местоположение: Dorado
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от delirium » 19 Окт 2018, 19:27

1. Защо трябва ти да си носиш рутера на доставчика? Те трябва да изпратят екип, за да проверят.
2. Ако рутера е предоставен от доставчика, поискай да ти го сменят.
3. Ако не е от доставчика и все още има гаранция - върни го гаранционно.
4. Ако не е нито 2 нито 3... търси да си купиш нов рутер. Тези вървят по 20лв.
5. Виж дали няма по-нова firmware версия и го обнови.
6. Сложи друг firmware тип dd-wrt или tomato. Може и да оправи WiFi проблема (не е за начинаещи).

Аватар
piT
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:16
Получена благодарност: 2 пъти

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от piT » 19 Окт 2018, 19:36

Пипал ли си бутоните на модема? Ако си натиснал WPS или WLAN ще деактивира нета за телефони, таблети и прочие.. Влез във контролния панел на модема и промени името и паролата за wi-fi.

Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1813
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 143 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от Goddness » 19 Окт 2018, 19:40

delirium написа: 19 Окт 2018, 19:27 1. Защо трябва ти да си носиш рутера на доставчика? Те трябва да изпратят екип, за да проверят.
2. Ако рутера е предоставен от доставчика, поискай да ти го сменят.
3. Ако не е от доставчика и все още има гаранция - върни го гаранционно.
4. Ако не е нито 2 нито 3... търси да си купиш нов рутер. Тези вървят по 20лв.
5. Виж дали няма по-нова firmware версия и го обнови.
6. Сложи друг firmware тип dd-wrt или tomato. Може и да оправи WiFi проблема (не е за начинаещи).
1. Защото не ходят по домовете, ако ходеха до сега да бяха ми го оправили, а не да се занимавам още с тоя рутер и да се чудя от къде му идва проблема...
2. Не е на доставчиците, преди беше на гаджето на сестра ми, но на него му дадох от Vivacom един рутер и тоя стария ми даде на мен.
3. Няма, защото е стар пък и не знам от къде го е купил.
4. То е лесно да дам пари за рутер, като цяло на мен ми е се тая за парите ще дам там 20-25-30лв за рутер, но защо да купувам нов като искам да бъда със стария си като цяло нищо му няма освен дето спира нета. А за едно спиране на нета няма шанс да си купувам нов рутер.
5. Къде да видя?
6. Ако може да ми обясниш как да сложа, ще ти бъда благодарен(извинявам се, но не разбирам много от рутери затова, ако може ми обясни).
piT написа: 19 Окт 2018, 19:36 Пипал ли си бутоните на модема? Ако си натиснал WPS или WLAN ще деактивира нета за телефони, таблети и прочие.. Влез във контролния панел на модема и промени името и паролата за wi-fi.
Не, пипах само за рестарта и не ставаше. И как да влезна в контролния панел, като нямам достъп там, тъй като доставчиците са ми сменили потребителското име и парола?

Аватар
delirium
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 40
Регистриран на: 15 Окт 2016, 16:15
Местоположение: Dorado
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от delirium » 19 Окт 2018, 19:53

nameless. написа: 19 Окт 2018, 19:40 4. То е лесно да дам пари за рутер, като цяло на мен ми е се тая за парите ще дам там 20-25-30лв за рутер, но защо да купувам нов като искам да бъда със стария си като цяло нищо му няма освен дето спира нета. А за едно спиране на нета няма шанс да си купувам нов рутер.
:haha: :haha:
Е не.. през сълзи се смях. "На него нищо му няма, освен дето спира нета". Ами то нали това е работата на рутера. Като нямаш нет, как така "нищо му няма".

Лесния firmware upgrade -> https://www.tp-link.com/no/download/TL- ... l#Firmware

Точка 5 по-добре не я пробвай в твоя случай.

Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1813
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 143 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от Goddness » 19 Окт 2018, 19:59

Малко ще прозвучи тъпо, но къде е бутона да си го сваля? :D

Аватар
piT
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:16
Получена благодарност: 2 пъти

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от piT » 19 Окт 2018, 19:59

Платиш ли пари за модема всеки месец? Демек трябва да имаш достъп до контролния панел. По принцип всеки клиент трябва да има свой акаунт в уеб сайта им..

Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1813
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 143 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от Goddness » 19 Окт 2018, 20:03

piT написа: 19 Окт 2018, 19:59 Платиш ли пари за модема всеки месец? Демек трябва да имаш достъп до контролния панел. По принцип всеки клиент трябва да има свой акаунт в уеб сайта им..
Какъв модем е? Плащам си единственно и само за интернета, а колкото до достъпа нямам, защото те ми промениха потребителското име и парола и не мога да вляза.

Аватар
piT
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 71
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:16
Получена благодарност: 2 пъти

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от piT » 19 Окт 2018, 20:10

Искай потребителя и паролата, след това като имаш достъпа влез и промени данните. И при мен се случва същия проблем като натисна WPS или WLAN изобщо не излиза SSID и като го няма как да се свържеш със wi-fi. След като сменя потребителя, паролата и т.н. всичко се оправя. Иначе модема с твое име ли е регистриран/записан? - Ако да, ти имаш право да сменяш данните тоест емайл, потребителско име и т.н. за да си пратиш заявка за смяна на паролата ;))
Извън темата
Разлика между модем и рутер
Рутерът е свързан към модем и получава един-единствен IP адрес от модема. Всички останали устройства се свързват с маршрутизатора ви и им осигуряват достъп до интернет. Не можете обаче да се свържете с маршрутизатор без модем. Рутерът се свързва към модема чрез Ethernet кабел, който получава интернет сигнал.

Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1813
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 143 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

wi-fi ми изчезва, но на компютъра нета седи?

Мнение от Goddness » 19 Окт 2018, 20:25

piT написа: 19 Окт 2018, 20:10 Искай потребителя и паролата, след това като имаш достъпа влез и промени данните. И при мен се случва същия проблем като натисна WPS или WLAN изобщо не излиза SSID и като го няма как да се свържеш със wi-fi. След като сменя потребителя, паролата и т.н. всичко се оправя. Иначе модема с твое име ли е регистриран/записан? - Ако да, ти имаш право да сменяш данните тоест емайл, потребителско име и т.н. за да си пратиш заявка за смяна на паролата ;))
Извън темата
Разлика между модем и рутер
Рутерът е свързан към модем и получава един-единствен IP адрес от модема. Всички останали устройства се свързват с маршрутизатора ви и им осигуряват достъп до интернет. Не можете обаче да се свържете с маршрутизатор без модем. Рутерът се свързва към модема чрез Ethernet кабел, който получава интернет сигнал.
И да искам сега няма да могат, тъй като работят до 19:00 часа, а ако искам през телефона ще могат ли да ми дадът потребителското име и паролата или трябва да ходя при тях?

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта