Оценете новият ми компютър.

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
ur mama
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 29 Яну 2019, 12:00
Местоположение: Romania, Bucharest
Се отблагодари: 31 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Оценете новият ми компютър.

Мнение от ur mama » 09 Ное 2019, 21:38

Нека има някоя по-фреш темичка, извън темата на форума, за да може спамърите да си натрупат някое мнение отгоре.
Наскоро си закупих тази "конфигурация" и дадох старата си на брат ми.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
MBO: ASRock H370 Pro4 - 185.99лв
CPU: Intel Core i5-9400F - 299.00лв
GPU: SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB - 300.00лв
RAM: Team Group T-FORCE VULCAN 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHZ - 83.99лв
SSD: Silicon Power A55 2.5 128GB SATA3 - 47.69лв
HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB SATA3 - 82.40лв
PSU: Corsair CX Series CX550M 550W Bronze - 139.00лв
HUB: Deepcool Hub (4x Fans) - 9.14лв
FANS: 2x Segotep Polar Wind LED 120mm - 20.65лв
CASE: Segotep Gank II (3x Fans Included) - 72.55лв
~ 1240.00лв
Компоненти
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Всички части са чисто нови. Искам да изразите мнение, дали Ви харесва, ако да - защо, ако не - защо? И така.
Само моля не задавайте въпроси защо не съм направил AMD конфигурация за тези пари... Отговорът е прост:
Интел вадят по-високи и стабилни фреймове (и съм им фен). Няма да обработвам снимки/видеа или да стриймвам, тъй че за тези пари си е перфектен спрямо моите нужди.
Очаквам вашето мнение. Благодаря! :)
U wana be the best, but you cant? Ohhh, just go outside and kys...

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Оценете новият ми компютър.

Мнение от iv69 » 10 Ное 2019, 11:01

И как да го "оценим" това твоето чудо, след като не казваш за какво точно си вкарал 1240кинта? За да чатиш във ФБ, да зяпаш филми, да играеш по асфалти, с самолети или с танкове....? Например за универсална употреба на изредените неща, аз бих си сглобил компютърна конфигурация и за 450-500лв , и пак ще да ми върши същата работа ! Обясни какво точно ще се прави на щайгата, за да си дадем скромното мнение, дали си е струвало парите и ще може ли да се прави точно това или онова ?
Иначе, естествено е, че новото си е ново, и всяка нова част е по-хубава от стара такава :) Да си го ползваш със здраве и безаварийно!!!

p.s. Нали не става дума, че ще ползваш компа за ЦС1.6 :) ?! Аааа, и забелязах, преглеждайки на бързо, че ако аз лично си купувах компонентите и "сглобявах" точно тази конфигурация, щеше да ми излезе с около 65-80лева по-евтино,но това е друга тема.

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1796
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 358 пъти
Обратна връзка:

Оценете новият ми компютър.

Мнение от illusion » 10 Ное 2019, 12:16

Първо скамваш, след време си с нов компютър ммммммммм 🧐

Аватар
SkandaU
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 213
Регистриран на: 09 Яну 2017, 12:37
Се отблагодари: 45 пъти
Получена благодарност: 22 пъти

Оценете новият ми компютър.

Мнение от SkandaU » 10 Ное 2019, 13:43

iv69 написа: 10 Ное 2019, 11:01 И как да го "оценим" това твоето чудо, след като не казваш за какво точно си вкарал 1240кинта? За да чатиш във ФБ, да зяпаш филми, да играеш по асфалти, с самолети или с танкове....? Например за универсална употреба на изредените неща, аз бих си сглобил компютърна конфигурация и за 450-500лв , и пак ще да ми върши същата работа ! Обясни какво точно ще се прави на щайгата, за да си дадем скромното мнение, дали си е струвало парите и ще може ли да се прави точно това или онова ?
Иначе, естествено е, че новото си е ново, и всяка нова част е по-хубава от стара такава :) Да си го ползваш със здраве и безаварийно!!!

p.s. Нали не става дума, че ще ползваш компа за ЦС1.6 :) ?! Аааа, и забелязах, преглеждайки на бързо, че ако аз лично си купувах компонентите и "сглобявах" точно тази конфигурация, щеше да ми излезе с около 65-80лева по-евтино,но това е друга тема.
Моята конфигурация скача над 2 бона и нещо, направих си я за игри, да си чатя в фб, да зяпам филми, да играя на асфалти, с самолети особено с танкова и какво от това? Ебахти повърхностното мнение и мислене.. пълно ограничение и липса на връзка с кораба майка.. Ако имаш желание да си направиш нещо, което те кефи - го правиш. Ей така след като се прибереш от вънка да седнеш да разчупиш, защото не ти се излиза, не ти се харчат пари за гориво, не ти излиза да се нервиш с тъпите шофьори навън без книжки.. особено тук в София е голяма простотия.. както и да е.
Човека е решил да разчупи нещата, да сподели нещо с което се гордее, да завърже тема, да чуе някоя препоръка, мнение, съвет, а Вие започвате веднага с нападките, негативното мислене.. много тъпо
Все едно да питаш някой, който е набил много пари в колата си "защо го правиш, няма смисъл, за 500 лева можеш да си вземеш голф 2, 1.6 с газ, ще ти върши същата работа, да те закара от точка А до точка Б"... ми за кеф се правят е лудак, да ти е хубаво, да ти доставя удоволствие да го използваш...

По темата... евала бате за конфигурацийката, има още какво да се желае.. бих ти препоръчал да не ползваш евтини вентилатори, защото заминават лесно и след време почват да шумят много... както и можеш да сложиш по хубаво ссд.. лично много съм доволен от kingston 240gb ..сложих го на компа, след време сложих подобен и на лаптопа за да живне малко от бързина. Живо и здраво да си го ползваш.
Изображение

Аватар
User12
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: 25 Яну 2018, 22:39
Местоположение: Сливен
Се отблагодари: 40 пъти
Получена благодарност: 17 пъти
Обратна връзка:

Оценете новият ми компютър.

Мнение от User12 » 10 Ное 2019, 20:57

MBO: 8/10 - Дъното е що годе добре , важното е да ти върши работа .
CPU: 5/10 - Има и по добри варианти за процесор .
GPU: 9/10 - За бюджетна видеокарта ще ти върши добра работа .
RAM: 6/10 - Добави още рам , ако тръгнеш да рендваш нещо 8 ГБ няма да стигнат :D
SSD: 2/10 - нямам коментар !
HDD: 7/10 -Тука ти трябва още памет 1ТБ днешно време за никъде не стига ..
PSU: 6/10 - Много пари си дал за тва слабо захранване .
HUB: 6/10 - нямам коментар !
FANS: 10/10 - винаги е хубаво да има добро охлаждане на конфигурацията !
CASE: 5/10 - нещо не ми доапда външния вид на кутията :)
Каналът ми в YouTube : Георги Пламенов

Изображение

Аватар
Bartian
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 280
Регистриран на: 01 Сеп 2018, 14:43
Се отблагодари: 65 пъти
Получена благодарност: 78 пъти

Оценете новият ми компютър.

Мнение от Bartian » 10 Ное 2019, 21:01

SkandaU написа: 10 Ное 2019, 13:43
iv69 написа: 10 Ное 2019, 11:01 И как да го "оценим" това твоето чудо, след като не казваш за какво точно си вкарал 1240кинта? За да чатиш във ФБ, да зяпаш филми, да играеш по асфалти, с самолети или с танкове....? Например за универсална употреба на изредените неща, аз бих си сглобил компютърна конфигурация и за 450-500лв , и пак ще да ми върши същата работа ! Обясни какво точно ще се прави на щайгата, за да си дадем скромното мнение, дали си е струвало парите и ще може ли да се прави точно това или онова ?
Иначе, естествено е, че новото си е ново, и всяка нова част е по-хубава от стара такава :) Да си го ползваш със здраве и безаварийно!!!

p.s. Нали не става дума, че ще ползваш компа за ЦС1.6 :) ?! Аааа, и забелязах, преглеждайки на бързо, че ако аз лично си купувах компонентите и "сглобявах" точно тази конфигурация, щеше да ми излезе с около 65-80лева по-евтино,но това е друга тема.
Моята конфигурация скача над 2 бона и нещо, направих си я за игри, да си чатя в фб, да зяпам филми, да играя на асфалти, с самолети особено с танкова и какво от това? Ебахти повърхностното мнение и мислене.. пълно ограничение и липса на връзка с кораба майка.. Ако имаш желание да си направиш нещо, което те кефи - го правиш. Ей така след като се прибереш от вънка да седнеш да разчупиш, защото не ти се излиза, не ти се харчат пари за гориво, не ти излиза да се нервиш с тъпите шофьори навън без книжки.. особено тук в София е голяма простотия.. както и да е.
Човека е решил да разчупи нещата, да сподели нещо с което се гордее, да завърже тема, да чуе някоя препоръка, мнение, съвет, а Вие започвате веднага с нападките, негативното мислене.. много тъпо
Все едно да питаш някой, който е набил много пари в колата си "защо го правиш, няма смисъл, за 500 лева можеш да си вземеш голф 2, 1.6 с газ, ще ти върши същата работа, да те закара от точка А до точка Б"... ми за кеф се правят е лудак, да ти е хубаво, да ти доставя удоволствие да го използваш...

По темата... евала бате за конфигурацийката, има още какво да се желае.. бих ти препоръчал да не ползваш евтини вентилатори, защото заминават лесно и след време почват да шумят много... както и можеш да сложиш по хубаво ссд.. лично много съм доволен от kingston 240gb ..сложих го на компа, след време сложих подобен и на лаптопа за да живне малко от бързина. Живо и здраво да си го ползваш.
Ти па си бил голям светец бе ? Човека иска мнения хората го изразяват , винаги има добра и лоша странна а относно коментарите над мен човека може и да го използва за бизнес има и тежки програми които се използват и също човека може да си цъка в момента квот си иска дал е пари , получил е добра бангия а относно това колко добра е аз казвам 10/10 и другия път мислите преди да коментирате.
Думата "хакер" е неправилно използвана в смисъл на "компютърен хакер" от някои журналисти. Ние, хакерите, отказваме да приемем това тълкуване и продължаваме да означаваме с него смисъла на "някой, който обича да го програмира и да го ползва". Изображение

Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1812
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 141 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Оценете новият ми компютър.

Мнение от Goddness » 11 Ное 2019, 01:22

Тая тема ми звучи като един вид ,,хвалба" ? И какъвто компютър да си си сглобил, не виждам смисъл от нашето мнение. Щом си решил, че ще ти върши работа, кво те интересува за чуждото мнение?

Тва все едно да си купя компютър или да си сглобя и да кажа всяка част или компютъра колко струва, глупаво е... Пък и най-големия скамер да се хвали, това е най-смешното.

Аватар
impossible
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 488
Регистриран на: 15 Юни 2019, 12:41
Се отблагодари: 23 пъти
Получена благодарност: 47 пъти

Оценете новият ми компютър.

Мнение от impossible » 11 Ное 2019, 01:37

Аи не се знае дали действително си е закупил нещо или просто си дрънка защо не направиш Screenshot на параметрите ? Но се съмнявам да дадеш пари ,който нямаш или ти е като един вид идея по-нататък да си го закупиш с парите на мама и тати То и аз мога да си измисля нещо и да кажа че съм взел еди какво си трябва доказателство!

Разгледал си цените как варират записал си ги в текстов документ сметнал си цената и си ги качил.

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Оценете новият ми компютър.

Мнение от iv69 » 11 Ное 2019, 14:30

SkandaU написа: 10 Ное 2019, 13:43
iv69 написа: 10 Ное 2019, 11:01 И как да го "оценим" това твоето чудо, след като не казваш за какво точно си вкарал 1240кинта? За да чатиш във ФБ, да зяпаш филми, да играеш по асфалти, с самолети или с танкове....? Например за универсална употреба на изредените неща, аз бих си сглобил компютърна конфигурация и за 450-500лв , и пак ще да ми върши същата работа ! Обясни какво точно ще се прави на щайгата, за да си дадем скромното мнение, дали си е струвало парите и ще може ли да се прави точно това или онова ?
Иначе, естествено е, че новото си е ново, и всяка нова част е по-хубава от стара такава :) Да си го ползваш със здраве и безаварийно!!!

p.s. Нали не става дума, че ще ползваш компа за ЦС1.6 :) ?! Аааа, и забелязах, преглеждайки на бързо, че ако аз лично си купувах компонентите и "сглобявах" точно тази конфигурация, щеше да ми излезе с около 65-80лева по-евтино,но това е друга тема.
Моята конфигурация скача над 2 бона и нещо, направих си я за игри, да си чатя в фб, да зяпам филми, да играя на асфалти, с самолети особено с танкова и какво от това? Ебахти повърхностното мнение и мислене.. пълно ограничение и липса на връзка с кораба майка.. Ако имаш желание да си направиш нещо, което те кефи - го правиш. Ей така след като се прибереш от вънка да седнеш да разчупиш, защото не ти се излиза, не ти се харчат пари за гориво, не ти излиза да се нервиш с тъпите шофьори навън без книжки.. особено тук в София е голяма простотия.. както и да е.
Човека е решил да разчупи нещата, да сподели нещо с което се гордее, да завърже тема, да чуе някоя препоръка, мнение, съвет, а Вие започвате веднага с нападките, негативното мислене.. много тъпо
Все едно да питаш някой, който е набил много пари в колата си "защо го правиш, няма смисъл, за 500 лева можеш да си вземеш голф 2, 1.6 с газ, ще ти върши същата работа, да те закара от точка А до точка Б"... ми за кеф се правят е лудак, да ти е хубаво, да ти доставя удоволствие да го използваш...

По темата... евала бате за конфигурацийката, има още какво да се желае.. бих ти препоръчал да не ползваш евтини вентилатори, защото заминават лесно и след време почват да шумят много... както и можеш да сложиш по хубаво ссд.. лично много съм доволен от kingston 240gb ..сложих го на компа, след време сложих подобен и на лаптопа за да живне малко от бързина. Живо и здраво да си го ползваш.
Виж сега приятелю мой, аз или някой да те е питал , или да се интересува колко си дал за твоя комп ? Или пък за какво си ги дал, кога си ги дал( комп купен преди 15 години за 2000 кинта сега е реално 200 :) ) или как си ги изкарал, (или пък изобщо ти ли си ги дал или мама и тате...). Знам , че типично по нашенски ще се изхвърлиш с това какво имаш, после ще си дадеш компетентното мнение за моето мнение (което пак никой не го интересува) , което си е пак типично по нашенски.
Никой тук, не го интересуват причините заради които си дал тези 2/две/ хиляди лева и най-малкото с какво и как и защо ще се забавляваш. Спестявай си саркастичните и надменни коментари, или поне ги ползвай там където и на когото са необходими и който ти ги търси, ако обичаш. Не съм длъжен ( както и никой във форума) да търпим надменността ти и всетранното ти развито мнение по всичко и за всичко !!! Искаше мнение човека - казах си го - той не реагира на него, въпреки че бе адресирано към него - а ти да, и то така сякаш ти е брат или съпруг, или сякаш си му адвокат !?
Иначе по темата: Не се заблуждавай, че лаптоп или комп, цитирам: ще "...живне малко от бързина" когато сложиш SSD, без значение от качеството му! Доколкото знам , от производителността на хард-диска зависи основно бързината на зареждане на OS, както и най-вече по-бързата скорост на upload и download. За "бързината" като цяло, най-важни са процесор, рам и видеоконтролер. Човека си е взел достатъчно добри компоненти в това отношение. Може би както изказаха и някои други: с една идея са по-назад процесора и ссд-то, но все пак не са идеално лоши, ако лично аз бих избирал - например винаги бих избрал за:
-дъннна платка - най-доброто на пазара в този сегмент което би ми позволило и по-добър евентуален бъдещ ъпгрейд
-както и по-скъпа охлаждаща система . Така, бих могъл да ползвам компа за по-дълго, като си сменявам процесор, рам или видео( там май- е взел достатъчно добро).

p.s. И накрая да заприличам и аз малко на теб = ще си дам мнение за мнението на останалите: лично на мен - ми хареса най-много мнението на User12 (неговото е ясно изчерпателно и степенувано като цяло(на 85%) доста точно), както и всички останали с изключение на твоето : тъй като в него не намерих нищо ясно точно и смислено, с изключение на обиди, нападки и самохвалство !

Аватар
SkandaU
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 213
Регистриран на: 09 Яну 2017, 12:37
Се отблагодари: 45 пъти
Получена благодарност: 22 пъти

Оценете новият ми компютър.

Мнение от SkandaU » 11 Ное 2019, 19:47

Не е пич.. тука лафим за настолни машини и пари, заслужава ли си или не..и изведнъж никой не ме е питал :D И не, компа ми не е на 15 години :D .. Другото, което е, че щом си в този форум трябва да четеш простотията на всеки.. туй, че на тебе не ти изнася е друг въпрос.. нали се сещаш. Никой не съм обидил, никой не съм засегнал, просто като видях как си си започнал "мнението" във втория пост нямаше как да не подмина "И как да го "оценим" това твоето чудо" сеш ли се.. момчето е ти написало това, това, това... той пита как... леле
Хихи сложи ССД в лаптоп на 3 години, който фабрично излиза с хард диск, дали няма да има разлика?
Много съм любопитен за цитирам "Например за универсална употреба на изредените неща, аз бих си сглобил компютърна конфигурация и за 450-500лв" какво би сглобил за тия пари и за какво можеш да го използваш? Ся да тръгва само chrome + fb + youtube не се брои...
Изображение

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта