Хакнат банлист+админ пароли

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
devilchy
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 223
Регистриран на: 03 Фев 2017, 14:08
Местоположение: Burgas
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 6 пъти
Обратна връзка:

Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от devilchy » 09 Апр 2017, 04:36

Здравейте, както се личи от заглавието снощи бяхме хакнати, целият сайт беше изтрит + всичките конфиг файлове бяха свалени също така цялата дата база било на сайта, форума , банлиста, и т.н. и най лошото е че във сяла на банлиста като се свали там паролите на админите не се виждат криптирани. Та въпроса ми е 1. от какво може да са ми хакнали по този начин сайта+банлиста чак е изтрил всичко във фтп то. 2. как да направя така че дори и да се свали сяла на банлиста там паролите да се виждат криптирани ?

Аватар
MF1
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Окт 2016, 21:15
Местоположение: гр.Варна
Получена благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от MF1 » 09 Апр 2017, 06:27

99% плъгин със задна вратичка.
Join now.
www.MF1-CS.eu ---------------------------- 91.132.63.55:27015 91.132.63.56:27015 ---------------------------- :bg:

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от TheRedShoko » 09 Апр 2017, 11:20

Защо пазите паролите в чист вид? Никога не се пазят пароли в чист вид. По подразбиране amxbans и форума имат криптирани пароли.

Аватар
Ant1Lamer
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 217
Регистриран на: 08 Окт 2016, 00:03
Се отблагодари: 18 пъти
Получена благодарност: 3 пъти

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от Ant1Lamer » 09 Апр 2017, 14:21

1.5.1 на ГМ банс ли е най - сигурна ? Понеже се полазваше 6.0.3 версия. И друго ако е плугин до сега доста време не е имало проблем и изведнъж сменя се хоста и няма и 15 мин и хоп и ако ще се прави нещо ще трябва сма-тата да се прегледат, аз си мисля, че има вероятност да е от statsx_shella, но е теглен от тука, а може от сайта някъде да има пробив и от там да е тръгнало всичко
НАУЧИ ПРАВИЛАТА, ЗА ДА ЗНАЕШ КАК ПОРЯДЪЧНО ДА ГИ НАРУШАВАШ!!!

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от OciXCrom » 09 Апр 2017, 14:54

Ако ползваш една и съща парола в сървъра и във форума, и с тази парола влизаш по други сървъри - ето ти проблема.

Аватар
devilchy
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 223
Регистриран на: 03 Фев 2017, 14:08
Местоположение: Burgas
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 6 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от devilchy » 09 Апр 2017, 15:37

Не е нито едно предположение за съжаление. От предишната атака това го знам, и винаги всякъде ползвам различни пассове.
И аз не мога да разбера от какво е ползвам 6.0.4 банлист и не ми е ясно всичко излиза криптирано регистрациите в банлиста, вебадминистраторите на банлиста виждат се криптирано само и единственно админите които се добавят през админ панела те във сяла като се свали примерно сяла там се вижда точния пасс ... Та въпроса ми е как да го криптирам ?
И да допълня въпросните хора са Losho Zaiche. и paffy особено OciXCrom™ няма как да не ги знае твърдяха ми снощи по скайп че са ти имали пасс за цс бг нз още къде и на този от фатала

Аватар
d3ath2435
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 545
Регистриран на: 04 Фев 2017, 19:59
Се отблагодари: 64 пъти
Получена благодарност: 127 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от d3ath2435 » 09 Апр 2017, 16:42

devilchy написа:Не е нито едно предположение за съжаление. От предишната атака това го знам, и винаги всякъде ползвам различни пассове.
И аз не мога да разбера от какво е ползвам 6.0.4 банлист и не ми е ясно всичко излиза криптирано регистрациите в банлиста, вебадминистраторите на банлиста виждат се криптирано само и единственно админите които се добавят през админ панела те във сяла като се свали примерно сяла там се вижда точния пасс ... Та въпроса ми е как да го криптирам ?
И да допълня въпросните хора са Losho Zaiche. и paffy особено OciXCrom™ няма как да не ги знае твърдяха ми снощи по скайп че са ти имали пасс за цс бг нз още къде и на този от фатала
Използвах CS:Bans и паролите на администраторите които се добавят през панела се качваха скриптирани. След което администраторите не могат да си влязат с паролата. Не е решение ... Сървъра ще дърпа скриптираната парола, а не тази която си задал ... опитах да го оправя това, но не успях.

Аватар
SmirnoffBG
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: 27 Ное 2016, 19:43
Местоположение: nz
Се отблагодари: 77 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от SmirnoffBG » 09 Апр 2017, 17:39

devilchy написа:Та въпроса ми е как да го криптирам ?
Наскоро мислех за криптиране като цяло на админ паролите(сиреч дори и в users.ini)
Ако искаш пусни си заявка да се ползват криптирани пароли в admin.amxx плъгина.
Но лошото е че предишните пароли не са криптирани и ще трябва ти си ги криптираш или да се направи да редактира users.ini и да замества не криптираната парола с криптирана.
El-Super Respawn = 87.121.54.85:27016
BG Trewa Respawn = 91.92.137.205:27015

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от OciXCrom » 09 Апр 2017, 17:50

особено OciXCrom™ няма как да не ги знае твърдяха ми снощи по скайп че са ти имали пасс за цс бг нз още къде и на този от фатала
Мда, даже и на мен лично ми твърдяха, пък се оказа, че са измислили някаква. Интересно ми е пък как ще ми имат паролата в сайт където съм баннат. :dance:

Аватар
d3ath2435
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 545
Регистриран на: 04 Фев 2017, 19:59
Се отблагодари: 64 пъти
Получена благодарност: 127 пъти
Обратна връзка:

Re: Хакнат банлист+админ пароли

Мнение от d3ath2435 » 11 Апр 2017, 00:53

Опитай с AMXBANS GM 1.5.1 той скрива паролите :o

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта