Проблем с микрофона и преноса на глас на играчите в Steam

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
Burton
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 01 Окт 2017, 19:04
Получена благодарност: 1 път

Проблем с микрофона и преноса на глас на играчите в Steam

Мнение от Burton » 29 Окт 2017, 09:41

Здравейте на всички решили да погледнат темата с проблема ми, в какво се състои той ?
По принцип играя със стийм, от скоро, по незнайни за мен причини, хората в игра не ме чуваха като говоря, иконката я имам на екрана, че микрофона е натиснат, но гласа ми не се предава. Много рових из стийм, защото микрофона ми работи, в скайп, в месинджър, във всичко останало, даже и в Non Steam, пробвах и това, единствено в стийма не иска. Настройките в платформата са оправени, имам предвид "Настройки"->"Говор"->"Тест на микрофона". Там всичко е ок, чувам си гласа нормално, но вляза ли в игра... Няма глас.Бях пуснала тема в стийм общността, препоръчаха ми пак в същите настройки, по горе има избор на устройство, да посоча конкретното устройство аз, а да не разчитам, че то е засечено, както всъщност пише. Направих го, посочих микрофона и О-о-о, ЧУДО, микрофона заработи !!! ОБАЧЕ... спрях да чувам какво говорят играчите... :headbang: Присветква за секунда, че някой е натиснал микрофона и до там. В момента на светкането се чува и звук, но това е за секундичка, а явно другите го чуват без проблем, съдейки по реакциите им и по отговорите в чата(който няма микрофон или не иска да говори) Аз обаче НЕ чувам нищо...Предполагам, че ако пак ида в настройките там на устройствата и избера да ги чувам (там всъщност ми излизат устройствата за говор и слух, вижте снимката), вероятно ще започна да чувам, но пък те няма да ме чуват... Пробвах с 2 или 3 кодека за звук, същото нещо, Помощ !
Изображение

Аватар
Ant1Lamer
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 217
Регистриран на: 08 Окт 2016, 00:03
Се отблагодари: 18 пъти
Получена благодарност: 3 пъти

Проблем с микрофона и преноса на глас на играчите в Steam

Мнение от Ant1Lamer » 29 Окт 2017, 10:56

Ако не се лъжа това е от сървъра. Те чуват какво говориш, а ти тях не само им премигва и ти показва, че се едно само натискат копчето явно самият сървър няма войскодека
НАУЧИ ПРАВИЛАТА, ЗА ДА ЗНАЕШ КАК ПОРЯДЪЧНО ДА ГИ НАРУШАВАШ!!!

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Проблем с микрофона и преноса на глас на играчите в Steam

Мнение от TheRedShoko » 29 Окт 2017, 11:51

Проблема е от сървъра. Комуникацията между steam/nonsteam е невъзможна поради разликата между voice портоколите. Има metamod плъгин направен специално за това. viewtopic.php?f=46&t=1928 Важното е, че не е проблем в играта, а в сървъра.

Аватар
Burton
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 01 Окт 2017, 19:04
Получена благодарност: 1 път

Проблем с микрофона и преноса на глас на играчите в Steam

Мнение от Burton » 29 Окт 2017, 21:14

Добре, това отскоро ли е ? Защото, не че си спомням точни дати де, но да кажем преди 6-7-8 месеца май нямах проблеми.
И страшно благодаря за отговорите, но ми е чудно като питам други играчи със стийм дали имат проблем с микрофона, казват НЕ, но пък и не съм ги чувала да говорят де :)

Аватар
WaLkZ
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 799
Регистриран на: 05 Окт 2016, 21:13
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 75 пъти
Получена благодарност: 227 пъти
Обратна връзка:

Проблем с микрофона и преноса на глас на играчите в Steam

Мнение от WaLkZ » 30 Окт 2017, 11:02

Не е отскоро. Просто разлика между кодеци. Има и още един метамод плъгин viewtopic.php?f=16&t=553, писан специално за ReHLDS, понеже в началото не са знаели дали автора на VoiceTranscoder ще вкара поддръжка на ReHLDS в него.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта