Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от Marinovv » 23 Сеп 2018, 21:32

Хей всички. Имам сървър, който се хоства в домашни условия на компютър. Имам малко въпроси относно CS 1.6 server и те главно наблягат на оптимизацията, високия пинг и ниското FPS в игра. Но преди това нека дам характеристики.

Характеристика на компютърът:

Памет: 16 GB
Операционна система: Debian GNU/Linux 9 (stretch) 64 бита
Процесор: AMD A4-5300 apu with radeon(tm) hd graphics x2
Графика: Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 3.9, 128 bits)

Ползвам този компютър само за хост на сървърът. Също компютърът е оптимизиран по този урок.

Характеристика на Интернет:

Изображение

И сега нека наблегна първо на това, че сървърът е адски прецакан. Работи перфектно, но влязат ли повече от 3,4 човека и FPS-то им пада и пинга покачва. При българите като цяло сървърът върви перфектно, но влязат ли чужденци и става манджа с грозде. Висока латентност, ниско FPS. По принцип има ли начин, когато влизат чужденци да не пречи на сървъра и да си се играе с високо FPS и без висок пинг? Да не би проблемът да е от Интернет, но не разбирам. Как при тези, които специално хостват сървъри на играта всичко им е окей. Няма пинг, ниско FPS.

Също изисква ли да се добавят неща, за по добра работа на сървърът в server.cfg?

Ето всичко в server.cfg:

hostname "***********" sv_maxspeed "30000" mp_timelimit "45" sv_cheats "1" mp_consistency "1" sv_downloadurl "****************" sv_allowupload "1" sv_allowdownload "1" sv_minrate "20000" Взето от Интернет. sv_maxrate "20000" Взето от Интернет. sys_ticrate "10000" fps_max "100" sv_unlag "1" Взето от Интернет.

Използвам ReHLDS и отново казвам, че когато играем само българи си върви що годе добре, но не идеално? Влязат ли 2-3 чужденци и става катастрофално. FPS пада на всички, пинга е висок при повечето чужденци. Досега не е имало нито един чужденец да има нисък PING, но FPS пък на някой им е близо 100. Според мен, когато някой има висок PING и това се отразява на всички в сървърът? Това са ми наблюденията.

Ето и лист с всички плъгини, които ползвам и май не са толкова натоварващи? :

Код за потвърждение: Избери целия код

crx_command_restrictions.amxx
crx_ fireinthehole.amxx
crx_cmdtarget_plus.amx
advandced_bans.amxx
reaimdetector.amxx
hackdetector.amxx
crx_respawn_balance.amxx
crx_savemoney.amxx
statsx_shell.amxx
crx_chatmanager_toggle.amxx
crx_chatmanager.amxx
crx_ranksystem.amxx
crx_ranks_flags_per_level.amxx
crx_ranks_happyhour.amxx
crx_ranks_health_per_levelamxx
gag_system.amxx
crx_gospec.amxx
adminchat.amxx
mini_sound_esp_fix.amxx
invisible_spectators.amxx
customshop.amxx
models_menu_reapiamxx
csdm_core.amxx
csdm_equip_manager.amxx
csdm_map_cleaner.amxx
csdm_misc.amxx
csdm_spawn_manager.amxx
csdm_protection.amxx
hud.amxx // това е HUD, който показва кръв, броня и пари
ultimate.amxx
ghost.amxx
light_map.amxx
amx_exec.amxx
musicmenu.amxx // ненужно?
admin_money.amxx
fpsinfo.amxx // от този плъгин гледам в реално време FPS и PING на играчите..
lighttest.amxx
Те доколкото ми е известно също товарят до някаква степен. Ако е нужно ще премахна някой.

И така. Мисля, че всичко споменах. Бихте ли казали възможно ли е на домашен хост да имаш перфектен сървър или не? И как при платените хостинги имат перфектни сървъри? :beer:
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
Shapeshifter
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Май 2018, 13:16
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 5 пъти

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от Shapeshifter » 24 Сеп 2018, 02:06

Виждам, че си отделил горе/долу много време за темата, но ще те разочаровам с едно изречение: Хостинг фирмите имат хубав international traffic, който ти у вас не можеш да си позволиш, поне предполагам, че не можеш, защото трябва да дадеш луди пари за по-хубав интернет на доставчика, покриващ нуждите ти и рутер в същото време.
QuadGS.COM # ZombieApocalypse[Nanosuit|FreeVIP|SaveAP] # ZombieApocalypse[Nanosuit|SaveAP] - IP: 93.123.18.44:27015

Аватар
User12
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: 25 Яну 2018, 22:39
Местоположение: Сливен
Се отблагодари: 40 пъти
Получена благодарност: 17 пъти
Обратна връзка:

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от User12 » 24 Сеп 2018, 02:31

Shapeshifter написа: 24 Сеп 2018, 02:06 защото трябва да дадеш луди пари за по-хубав интернет на доставчика, покриващ нуждите ти и рутер в същото време.
Само да допълня , че не е нужен рутер , за да си пусне сървър момчето ! Рутера и без това забавя трафика пък да не говорим , че ако спре тока и изгори някой елемент , прави само магарии по електрониката и нета ти не дига повече от 16-30мб/с. най хубаво е да си изкара кабел и да има подсигурено захранване за машинката и да я наглежда ако иска всичко да му е ок.

@Marinovv
Успявал ли си да напълниш сървъра си със повече от 15 играча който са от България ? Защото само със 3-4 човека и да ти лагва е възможно нещо от плъгините да товари сървъра , или дори по лошо калпав мод..... Аз преди със стария ми комп събирах по 13-16 играча max , и имаха около 35~70 ping при интернет скорост от 30mb/s upload 63mb/s download , 2 гб рам OS : Windows XP . Модът ми беше теглен от фен сайта на цс-а някъф деатмач с някой друг плъгин вътре за глезотията :gamer3:
Каналът ми в YouTube : Георги Пламенов

Изображение

Аватар
Dem0na
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 21 Дек 2017, 03:44
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 7 пъти

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от Dem0na » 24 Сеп 2018, 03:26

Маринов, защо се занимаваш с глупости? Да си виждал развит сървър на домашен хост? Ако искаш да имаш качествен сървър и желание да го развиваш, наеми си едно сървърче от някоя хостинг компания ( 4v или GS ) поне за мен са най-добрите.... няма да мислиш, че ще ти спре тока и сървъра ти ще спре, нито пък, че някой келеш ще ти ,,бутне,, сървъра с някоя програмка от нета.... но ти си знаеш :) това е моят съвет към теб.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от deadlylord » 24 Сеп 2018, 06:20

Не е лоша идея да си направиш всичко сам и да можеш да го поддържаш.
Това са полезни умения, който ще можеш да използваш в бъдете, а дори и да го работиш!

Но иначе, за да имаш качествен сървър на домашен хостинг ще трябва да плащаш по 100+ лева интернет да си купиш UPS за 50-100-200 лева. То дори и вериги, който използват собствени хостинг машини са на колокация, която струва над 100 лева и цената се определя от мястото, което машината заема.

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от Marinovv » 24 Сеп 2018, 10:05

Значи всичко е от Интернета. Хмм, но моя Интернет е 100 Mbps ? Този Интернет не е ли достатъчен или?

А относно това 14-15 човека българи не сме се събирали. По скоро толкова се събират чужденци. :D

Също Интернета ми е на кабел, а не рутер. 25 лева е цената му само за Интернет.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1796
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 358 пъти
Обратна връзка:

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от illusion » 24 Сеп 2018, 12:33

Дори и при хостинг компаниите, предлагащи cs сървъри на чужденците им лагва, това не мисля, че ще можеш да го оправиш.

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от iv69 » 24 Сеп 2018, 13:50

Така, аз ще се опитам да обясня накратко кои са факторите, допринасящи за това сървъра да е стабилен , да не лагва и да има приличен FPS, както и прилична посещаемост.

1. Стабилен и много бърз, по възможност "несподелен" Интерент. Принципно несподелен интернет за обикновен "клиент" на мрежовите разпространители струваше преди време 50+лв. Сега не знам ,не съм бил много отдавна "у дома". За думичката стабилен -имам в предвид - нета да осигурява 2-3 макс 6-8 милисекунди... Ефекта от страшно бърз нет, но с 12-20 +ms е нищожен, и сървъра няма да е толкова добър ...

2. Стабилна машина - по възможност "сървърна" а не обикновено PC- кой си е купувал такава сървърна машина - дори и с два пъти по-ниски показатели от тия на едно добро PC - знае за какво говоря... Има по нета втора ръка сървъри колкото искаш и се намират евтино... Иначе на PC - каквито и параметри да имаш все е малко...

3. Сървъра за да е наистина добър - трябва неминуемо да е на Linux, просто за това спора е излишен !!!

4. Идваме до "софтуерната" част- аз все още не съм минал на REHLDS - но и това скоро ще е от значение... Засега все още изчаквам , че въпреки че REHLDS имат постоянна поддръжка и модернизация... бъговете са доста , а аз нямам време да се разправям засега....

5. Плъгини - всеобщо е мнението на видни експерти, че ако плъгините са изпипани професионално(препоръчвам всичките на Оцикс-Крома, зашото те са в по-голямата си част точно такива) - количеството им не е от гоялмо значение...Е ако не са наблъскани такива които си пречат един на друг е проблем, но това си зависи от знанията на правещия сървъра...

6. Пингбустери и всякакви такива глупости са напълно излишни - особенно ако искате сървъра да е "интернационален"... За това на много играчи със стабилен интернет и дожри машники им лагва понякога.. заради пингбустер или разни такива излишни програми... Ако горните 5 условия за спазени - всеки с перфектен интернет и добра машинка и изчистен ЦС - би играл дори по целия свят без лаг - е доста си зависи и от самите настройки на ЦС-а на играещия, но това е друга тема.....

7. От значение е и ползването на някаква защита от хакери - знае се , че хакове се измислят постоянно и няма начин на 100% - да се защити сървъра от такива измамници, но все пак донякъде правилно подбраната защита - допринася до голяма степен за приятна игра...

8. И накрая - не на последно място идват и админстраторски умения на разните - 10-12-годишни хлапета. ЦС 1.6 е популярна игра от години- тя се играе и от делече по-вързастни, опитни и добри играчи... Детинщините развалят и най-добрия сървър !!!

Ето това най-накратко е най-важното според мен, за да има човек добър сървър -пък било то домашарка, или платен ...

p.s. И забравих - много хора си мислят, че като си купят някой супер компютър -могът не само сървъри да пускат , но и да си я ползват за други цели... Колкото и да е добър компютъра-винаги ще лагва, ако се ползва и за домашни цели....... Компютъра трябва да е само за сървъра.. желателно на директен кабел, а не през домашен рутер....

Добавено преди 5 минути 41 секунди:
Marinovv написа: 24 Сеп 2018, 10:05 Значи всичко е от Интернета. Хмм, но моя Интернет е 100 Mbps ? Този Интернет не е ли достатъчен или?

А относно това 14-15 човека българи не сме се събирали. По скоро толкова се събират чужденци. :D

Също Интернета ми е на кабел, а не рутер. 25 лева е цената му само за Интернет.
Ако ползваш програми за качване на ФПС, или пък разните там пингбустери - ще лагва ... ТЕ СА ИЗЛИШНО ТОВАРЕНЕ НА ПРОЦЕСОРА И ИМИТИРАТ ЕФЕКТ, НЯМА ПОЛЗА....

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от Marinovv » 24 Сеп 2018, 14:03

Определено последния коментар на ivs ми помогна страшно много. Ето това е информация, която предлагам да се напише в нова тема и закачи на видно място, за да знаят хората.

Много благодаря. Значи няма смисъл от сървър в домашни условия, защото ако всичко го направя, което се изисква аз по добре да стана хостър. :D

Може да заключвате и моля помислете за този урок от ivs да се пренапише и закачи в нова тема. Ще е полезен адски много.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
The Beast
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Окт 2016, 18:09
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 26 пъти

Как се прави перфектен сървър на домашен хост?

Мнение от The Beast » 24 Сеп 2018, 14:07

Сървърите се държаха на домашен хост преди 2012. След тази година дойдоха тарикатите с буутърите и python скриптовете. Няма логика да държиш сървъри у вас, буквално ги раздават за по 5-6 лева парчето вече.

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта