Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Дискусии и проблеми свързани с Linux.
Аватар
MadNESs
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: 21 Мар 2017, 21:43
Местоположение: Sofia
Се отблагодари: 16 пъти
Получена благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Мнение от MadNESs » 18 Юли 2019, 00:22

Здравейте, тъй като си взех нов лаптоп и исках да си дръпна Kali да си разцъквам. Изтеглих си Light версията от тук и тръгвам да си я инсталирам на Oracle VM. Правил съм го поне 7 пъти до сега и не съм срещал никъде проблеми.
Изведнъж по време на инсталацията лаптопа крашва:
Изображение

Прочетох в нета за тази грешка system service exception, ъпдейтнах всички драйвъри и няма никакъв резултат, това са параметрите му.:
Изображение



Ето и как съм настройл виртуалната машина:
Изображение

Моля ако някой може да помогне да пише. :gamer3:

Аватар
Autumn Shade
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 14 Мар 2019, 13:20
Се отблагодари: 48 пъти
Получена благодарност: 150 пъти

Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Мнение от Autumn Shade » 18 Юли 2019, 16:23

Като идея, нещото, което ми идва е да си провериш fast boot и hyper virtualization-а дали са ти пуснати. Ако са пуснати, ги изключи и направи един cold boot. След това проследи кое ти ползва hyper-v и го спри. Също така, я дай един vm лог. Като изключиш виртуалката има с десен бутон май едно Show Log, ако не се лъжа.

Аватар
MadNESs
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: 21 Мар 2017, 21:43
Местоположение: Sofia
Се отблагодари: 16 пъти
Получена благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Мнение от MadNESs » 18 Юли 2019, 19:02

Autumn Shade написа: 18 Юли 2019, 16:23 Като идея, нещото, което ми идва е да си провериш fast boot и hyper virtualization-а дали са ти пуснати. Ако са пуснати, ги изключи и направи един cold boot. След това проследи кое ти ползва hyper-v и го спри. Също така, я дай един vm лог. Като изключиш виртуалката има с десен бутон май едно Show Log, ако не се лъжа.
Пробвах и с VM Ware, старата песен на нов глас........ Пуснах множество тестове и диагностики отностно RAM-та, CPU и тнт...... всичко е наред.
Сега ще видя и hyper virtualization-а

Аватар
MadNESs
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: 21 Мар 2017, 21:43
Местоположение: Sofia
Се отблагодари: 16 пъти
Получена благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Мнение от MadNESs » 21 Юли 2019, 13:42

Модератор да заключи темата оправих проблема, дано да няма повече крашове :beer:

Аватар
Autumn Shade
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 14 Мар 2019, 13:20
Се отблагодари: 48 пъти
Получена благодарност: 150 пъти

Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Мнение от Autumn Shade » 21 Юли 2019, 15:17

Сподели какъв е проблемът, след като си го оправил, за да могат и други да си го разрешат при подобна ситуация...Егоисти бол

Аватар
MadNESs
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: 21 Мар 2017, 21:43
Местоположение: Sofia
Се отблагодари: 16 пъти
Получена благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Проблем при инсталация на Kali Linux Light 2019

Мнение от MadNESs » 21 Юли 2019, 16:35

Autumn Shade написа: 21 Юли 2019, 15:17 Сподели какъв е проблемът, след като си го оправил, за да могат и други да си го разрешат при подобна ситуация.
Не знам точно от какво беше зароден проблема , но процедирах по следния начин --> Прейнсталирах Windols-a с 10pro (дадоха ми безплатни лицензи от университета, и реших да пробвам ) успешно подкарах Kali, след това започнах да си бачкам, пуснах 2 toola и пак крашна и тогава тръгнах да търся решение на проблема първото което видях : Update-нах всички драйвърите, след това изгледах този fix, след това се наложи да инстаирам един SQL за Windols-a ,вдигнах ram-та на VM - то и от снощи до днес товаря Kali на макс, няма бъгове,няма крашове ..... абе бачка си на max motion :clap: И то не Ligh версията а пълната версия 2019..
Autumn Shade написа: 21 Юли 2019, 15:17 ..Егоисти бол
Със удоволствие споделям как оправих проблема, но до сега не съм вииждал при някой да е крашвало Kali-то така. До сега и на мен не ми се беше случвало, а от 2г използвам тази OS.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Linux”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост