Собствени текстури. [wad файлове]

Уроци за Valve Hammer Editor.
Аватар
aHaJLruH
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 138
Регистриран на: 13 Окт 2016, 12:33
Местоположение: София
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

Собствени текстури. [wad файлове]

Мнение от aHaJLruH » 13 Окт 2016, 22:15

Стъпка 1:
За начало си направете картинка която ще ви бъде текстурата. Картинката трябва да бъде с размери които да се делят на 16 [примери : 400x400 / 384x384 /160x160 и т.н.]. Също така трябва да я запаметите в .bmp формат.

Изображение
Стъпка 2:Изтегляте си някой готов .wad файл. Аз използвам "cs_dust.wad". Стартирате програмата Wally и от File>Open отваряте готовият .wad който си изтеглихте.

Изображение
Стъпка 3:Натискате на бутончето което съм показал на снимката за да маркирате всичките налични текстури в .wad-a и после с десен бутон > Delete ги изтривате.

Изображение
Стъпка 4:Като сте готови трябва да ви изглежда така :

Изображение
Стъпка 5:От ляво където пише "Image List" натискате в полето отдолу и после Create New Image. Ще ви излезе ново прозорче на което Widht и Height задавате с размери на картинката ви, а в полето отгоре пише как ще се казва новият ви текстур. Натискате ОК и после на Palette Chooser избирате Standart. Пак натискате ОК и ще ви изглежда така:

Изображение / Изображение / Изображение / Изображение
Стъпка 6:От опциите отгоре избирате File>Open и отваряте картинката която сте си направили преди малко. Като ви излезе новото прозорче му натискате с десен бутон Copy. Поставяте копираното върху другото черно прозорче и трябва да ви станат еднакви.

Изображение / Изображение / Изображение
Стъпка 7:После записвате промените в .wad файла и влизате във VHE. От там натискате на Tools>Options. От новият прозорец който ви е излязал натискате на Textures и после Add Wad където избирате файлът който записахте преди малко.

Изображение
Стъпка 8:Като го отворите кликате на Приложи / ОК. Проверявате за текстура и би трябвало да ви се показва.

Изображение[/center]
Ако не ви се получи или имате някакви въпроси ми пишете на ЛС или в темата!!!

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “VHE Уроци”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта