Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1780
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 149 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Мнение от Scorpions95 » 14 Дек 2017, 11:38

Тъ както съм писал във заглавието на темата си.
Scorpions95 написа:Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?
Ако да,същия ли е начина по който си пускам тестов форум?
Ако не ,то защо?
Последно промяна от 1fRaNkkK на 15 Дек 2017, 17:50, променено общо 1 път.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Мнение от LoShIaA » 14 Дек 2017, 12:05

Уебсайт, (в пряк превод: „място в Мрежата“) също така уеб сайт или накратко сайт, е съвкупност от уеб страници, които се адресират на общ URL, който често се състои само от името на домейна или IP адреса и пътя до основната директория („/“) в мрежа базирана на протокола IP. Всеки уебсайт се хоства на компютър (компютри), наречен уеб сървър, достъпен през мрежа като например Интернет или частни локални мрежи.
Сайтовете се съхраняват на уеб сървъра под формата на файлове. Всеки файл съдържа информация, която директно или след някаква обработка се изпраща на уеб браузъра, когато той поиска съдържанието на дадена страница.

Това е малко информация от Wikipedia, която и без да четеш би трябвало да се досетиш щом имаш форум и от доста време боравиш с него. Тези прости езици като html и css и още един куп за визуализация се съдържат във всеки един сайт. Сайта е съставен от много файлове всеки от, които допринася за нещо. Примерно php файловете ти образуват логиката и скелета на сайта, а с езиците като html, css, java script ти правиш кожата на сайта, казано в най-общия случай. Тоест ако нашите кости са php то всичко градено над тях е html, css и т.н. Идеята ми е проста и искам да ти кажа с нея, че може да се направи прост, не толкова функционален сайт само с html, защото в него няма да има логика. Там можеш да си стилизираш една страничка и да поставиш линкове към други, което пак се нарича сайт. И начина за направа на този сайт е същият както при готовите системи, които използваме. Качва се всичко в папката htdocs на xampp примерно и ако връзките към файловете са ти правилни тогава ще можеш да си щракаш напред назад. Между другото в училище ние изучавахме само C след това в университета също. Никога не сме учили нещо за стилизиране на страници. Това, което написах не знам колко е правилно, защото са си лично мой наблюдения през годините базирани на това, което съм зачитал и виждал. Аз лично не съм програмист и ако това, което съм казал е грешно, нямам нищо против да науча правилното от някой друг :).

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Мнение от Nixe » 14 Дек 2017, 12:14

Ем то сайта ако е само с хтмл не ти трябва дори да е на ханп,ще е просто един кодиран темплейт!
Много много не е разбрах какво имаш впредвит ама пиши тука :)
Изображение

Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1780
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 149 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Мнение от Scorpions95 » 14 Дек 2017, 12:22

Nixe написа: 14 Дек 2017, 12:14 Ем то сайта ако е само с хтмл не ти трябва дори да е на ханп,ще е просто един кодиран темплейт!
Много много не е разбрах какво имаш впредвит ама пиши тука :)
Еми примерно си правя един сайт
със [body]начална страница[/body] (или там както са таковата) (аз ще ги погледна) на кратко имам предвит това
http://uroci.net/urok/1093/Как-да-си-на ... -сайт.html и след като го направя този сайт дали ще мога
да го пусна на xampp?


@LoShIaA
Мерси за инфото но,това го знам.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
Nixe
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 07 Дек 2017, 03:57
Получена благодарност: 1 път

Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Мнение от Nixe » 14 Дек 2017, 12:41

Да ако си направиш индех.хтмл ще ти работи индексчето както на ханп така и в кроме демек на конпа ти, и няма да е сайт а просто дизайн хтмл за това се използа за ра придате вид на страницата но без пхп поне то ще е просто кодиран дизайн !
Изображение

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Мога ли ръчно направен сайт (със html) (смисъл тези началните дето в даскало се учат ;д )да си го пусна със xamp?

Мнение от TheRedShoko » 15 Дек 2017, 00:36

Nixe ръсиш глупости.

Ако искаш да си направиш статична страничка и искаш всички да имат достъп до нея можеш спокойно да си я хостнеш през xamp все едно е форум. Ако не искаш други да я достъпват можеш спокойно да си пишеш html-a и да си го отваряш през браузъра. Html & CSS & JS не са като PHP, C#, Java, Python, Go, Hack, C++, Ruby, Perl или който и да е друг език, за който се сетиш. Html, CSS & JS са главно client-side languages (JS е изключение, защото може да се ползва и за server-side и да се пише backend логика) използвани за стилизиране и те се потдържат от самия уеб браузър. Нещата с другите езици не стоят точно така. Например при PHP, който е изцяло server-side ти трябва php интерпретатор и без него не можеш да подкараш сайта.

На кратко: Можеш. Ако искаш да направиш нещо достъпно за всички използвай xamp, ако ли не можеш да си го правиш без xamp и да си го разглеждаш през браузъра.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта