Проблем с fps на OpenGL - MODE

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
М.А.Р.И.Х.У.А.Н.А
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 12 Дек 2016, 19:49

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от М.А.Р.И.Х.У.А.Н.А » 28 Окт 2018, 23:02

Здравейте, не бях отварял 2 дни ЦС и днес като го пуснах, ми върви със 6 fps, на Mode: OpenGL, а на Mode: SoftWare Ми върви с 59 fps
Нека да пишат само хора който са имали същият проблем и са го оправили, такива който разбрали не доразбрали, по-добре да не пишат!

Аватар
Awake
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 75
Регистриран на: 01 Окт 2018, 14:25
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 3 пъти

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Awake » 28 Окт 2018, 23:34

И на мен беше така, с всички MODE, изтеглих си Driver Booster инсталирах драйверите, реснах компа и на всички MODE имах 60fps от 5-7 fps
тази програма я инсталирам на всеки фр, който му прейнсталирам компа, а и стане по бърз.
Driver Booster

Аватар
М.А.Р.И.Х.У.А.Н.А
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 12 Дек 2016, 19:49

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от М.А.Р.И.Х.У.А.Н.А » 28 Окт 2018, 23:47

Мен 60 fps не ме устройват, но ще птобвам.
Благодаря за вниманието.

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1796
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 358 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от illusion » 28 Окт 2018, 23:54

Сигурен ли си че е от това като смениш мода на opengl? Може и от вдигане на CPU да е, поне при мен като ми стане на 10 фпс ( а това се случва доста често ) ми се вдига cpu-то и се оправя от диспечера на задачи като премахнеш съответната програма, която товари 😃

Аватар
ur mama
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 29 Яну 2019, 12:00
Местоположение: Romania, Bucharest
Се отблагодари: 31 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от ur mama » 29 Яну 2019, 12:40

Инсталирай си DirectX и драйверите на видео картата и на процесора! Имах същият проблем, след като си инсталирах нещата всичко потръгна идеално с над 70/80 фпс.
U wana be the best, but you cant? Ohhh, just go outside and kys...

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Siska » 22 Фев 2020, 01:57

Виждам ,че темата е стара , но ще ви кажа как се оправя проблема ,защото може и други хора все още да търсят решение.
Първо спирате командата v_sync от менюто на играта , който е със стийм. А който е със нон-стийм да спре тази команда от настройките на видео картата си.
Ако пак не се оправи фпс-а, то тогава значи проблема е в драйверите на видео картата. В този случай не ползвайте нови драйвери , а инсталирайте по-стар драйвер и проблема ви ще се оправи.
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
atmax
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 492
Регистриран на: 22 Мар 2018, 15:06
Се отблагодари: 37 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от atmax » 22 Фев 2020, 07:10

x) По-стар драйвър никога не помага. Ако на някой му трябва помощ за фпс-то или да смъкне ping може да се свърже с мен на ЛС, тъй като темата е стара, а и просто ще я наспамя, ако се захвана да обеснявам по-подробно. ;))
Rest in peace my friend I always will remember you! 🖤👊

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от iv69 » 22 Фев 2020, 10:05

М.А.Р.И.Х.У.А.Н.А написа: 28 Окт 2018, 23:47 Мен 60 fps не ме устройват, но ще птобвам.
Благодаря за вниманието.
Ако случайно си сменял монитор, или си на лаптоп с по-скромни "възможности", не е изключено никога да нямаш повече от 60fps. Всичко е свързано с Refresh rate на монитора на който играеш, и ако максимума му е например60Hz, няма начин да вдигнеш посмъртно повече... Е, теоретически можеш, но ще наблюдаваш визуално „разкъсване“ и нещо като видео артефакти, докато играеш, тъй като няма да виждаш всички кадри, които се изобразяват.
Понякога не всичко е свързано с бързина на процесора, на видеоконтролера или бърза и голяма RAM-памет ! :beer:

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Siska » 22 Фев 2020, 14:18

:headbang:
Сега, понеже сте големи разбирковци всичките, си мислех да не ви светвам по въпроса , но от добрина ще го направя.
Никой не може да знае абсолютно всичко , нали затова сме се събрали да си помагаме... :drunk:

Разбирател номер едно е написал - "По-стар драйвър никога не помага" :aha:
Моят отговор : По-стар драйвер може да не помага винаги , но помага във 99.9 процента от случаите при проблема със 60 фпс.
И изключване на v_sync разбира се е най-първото , което всеки с такъв проблем трябва да провери.
Просто има проблем с някои от по-новите драйвери и новите версии на стийм. Но ти от къде пък да знаеш...
Моля те не помагай на никого на лично съобщение , че да не стане по-зле работата при хората.

Разбирател номер две е написал - "и ако максимума му е например 60Hz, няма начин да вдигнеш посмъртно повече от 60 фпс" :aha:
Моят отговор : Играя с монитор , който поддържа 60 Hz и винаги съм със 100 фпс и никога не пада под 100.

Ще помоля , който няма опит с тези неща да не си въобразява , че разбира и само да обърква хората. Хубаво е да искате да помогнете , но преди това малко повече стажец се иска. :tnx:
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
mi0
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 534
Регистриран на: 09 Дек 2016, 22:02
Се отблагодари: 97 пъти
Получена благодарност: 120 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от mi0 » 22 Фев 2020, 17:07

ur mama написа: 29 Яну 2019, 12:40 Инсталирай си DirectX
Този коментар е най-хубав... Човека ясно казва, че ползва OpenGL mode, а не D3D(Което е варянт на по-стари версии на играта.)
Съответно това няма да помогне.
Siska написа: 22 Фев 2020, 14:18 Моят отговор : По-стар драйвер може да не помага винаги , но помага във 99.9 процента от случаите при проблема със 60 фпс.
Siska написа: 22 Фев 2020, 14:18 Ще помоля , който няма опит с тези неща да не си въобразява , че разбира и само да обърква хората. Хубаво е да искате да помогнете , но преди това малко повече стажец се иска. :tnx:
Понеже ти самият не виждам да имаш опит, ще те светна аз.
Защо проблемът може да е в драйвърите? Защото OpenGL е точно там.
Трябва ли да ползваш стари драйвъри? Никога. Поради простата причина, че драйвърите са точно OpenGL, DirectX и тем подобни Graphics API-и, трябва винаги да upgrade-ваш до по-нови. Идеята на update-а е да направи нещо по-добро, а не по-лошо.
Кажи каква ти е видео картата, много е вероятно тя да е проблема.
Аз не съм точно наясно, как работи Software mode-а, но предполагам е по CPU based и точно за това имаш повече FPS
Отностно ping-а. Точно в CS ping-а не е фактор за FPS-a
aka kurdokoleno
Catch Mod - 87.121.112.232:27021

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта