BG MasterServer

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
Dennis
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 177
Регистриран на: 25 Дек 2018, 04:14
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 10 пъти

BG MasterServer

Мнение от Dennis » 02 Яну 2019, 16:52

Здравйте, разполагам с кодове които служат за направата на MasterServer kato SETTI. Някой замислял ли се е да се направи подобен проект за българските сървъри?

Кода e C++ и php част, главно защитава файловте на потребителите, променя masterserver.vdf и др.

Все ще има някой който ще каже, че е slowgacking и деградиран начин на мислене, но като се замислите, драги българи, тези boost masterservers(руснаците) откраднаха поне едно 50.000 играча от setti. Стига да сме единни в този аспект, смятам че можем да привлечем световни играчи към нас.



Поздрави

Аватар
1Life1Dead
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 145
Регистриран на: 30 Май 2018, 21:38
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 11 пъти

BG MasterServer

Мнение от 1Life1Dead » 02 Яну 2019, 18:36

Напълно безмислено е привличането на световни играчи. Играта ще стане непоносима да има някви с по 150+ пинг... Ще се телепортират, няма да можем да ги убиваме... Просто не съм ЗА това да се направи! Който има желание да пробва. :)

Аватар
Just
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 427
Регистриран на: 23 Дек 2016, 19:10
Местоположение: http://cs-ultragaming.info
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

BG MasterServer

Мнение от Just » 02 Яну 2019, 21:30

1Life1Dead написа: 02 Яну 2019, 18:36 Напълно безмислено е привличането на световни играчи. Играта ще стане непоносима да има някви с по 150+ пинг... Ще се телепортират, няма да можем да ги убиваме... Просто не съм ЗА това да се направи! Който има желание да пробва. :)
Как разбра че ще са с по 150+пинг айде моля ти се осъзнай се малко при мен играят албанци с по 15 пинг всеки добър играч играе в всеки 1 сървър дори да не е от неговата страна минимум 50/70 пинг
Изображение


NEW CS 1.6 SERVERS IP: 45.144.155.176:27015

Изображение

Аватар
~jeff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Ное 2018, 12:39
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 27 пъти

BG MasterServer

Мнение от ~jeff » 02 Яну 2019, 22:02

С това кой с колко пинг играе в дадения сървър зависи от сървъра; от клиента на играча и не на последно място от интернета на играча.
Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law and repeat after me: I AM FREE

Аватар
Dennis
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 177
Регистриран на: 25 Дек 2018, 04:14
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 10 пъти

BG MasterServer

Мнение от Dennis » 03 Яну 2019, 16:54

Добавено преди 4 минути 32 секунди:
Според мен най-голямото предпяствие е обединението на веригите и това, че ще е за благото на всички. Това смятам, че може да е non-profit проект и реализацията да се осъществи в не повече от 3 месеца от момент на общ консексус.

П.П - MasterServer ще се създаде от мен за българските сървъри, темата може да се заключва. Ще ви информирам щом проекта е завършен.

Аватар
hellmoss
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 75
Регистриран на: 15 Окт 2016, 20:24
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

BG MasterServer

Мнение от hellmoss » 26 Яну 2019, 18:29

А как мислиш да разпространиш vdf-то? Какъв би бил най-автоматизирания начин? Или единствения вариянт е костенурски, "бавно но славно", базиран на доверие и взаимодействие?
xLd Zombie Plague -- 46.4.77.125
https://discord.gg/kbjN5JRxWb

Аватар
Dennis
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 177
Регистриран на: 25 Дек 2018, 04:14
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 10 пъти

BG MasterServer

Мнение от Dennis » 28 Фев 2019, 02:09

hellmoss написа: 26 Яну 2019, 18:29 А как мислиш да разпространиш vdf-то? Какъв би бил най-автоматизирания начин? Или единствения вариянт е костенурски, "бавно но славно", базиран на доверие и взаимодействие?
LayerFort написа: 02 Яну 2019, 16:52 главно защитава файловте на потребителите, променя masterserver.vdf и др.

Аватар
burgasko.com
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Ное 2016, 20:37
Местоположение: Бургас
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

BG MasterServer

Мнение от burgasko.com » 28 Фев 2019, 13:32

Това няма как да стане в България! Имаме една много хубава поговорка:
"Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле"

Мислих да правя такива работи, но на нас ни е по- лесно да развалим/счупим нещо отколкото обратното
https://GameTracker.BG Сайт за статистика и управление на Вашите сървъри и играчи !!!
Изберете БЪЛГАРСКОТО

Поддържани игри - 18

Counter-Strike 1.6
Minecraft
TeamSpeak 3
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Source
Half-Life
San Andreas Multiplayer
Call Of Duty 4
Dota 2
...

Аватар
hellmoss
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 75
Регистриран на: 15 Окт 2016, 20:24
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

BG MasterServer

Мнение от hellmoss » 01 Мар 2019, 15:08

burgasko.com написа: 28 Фев 2019, 13:32 Това няма как да стане в България! Имаме една много хубава поговорка:
"Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле"

Мислих да правя такива работи, но на нас ни е по- лесно да развалим/счупим нещо отколкото обратното
Прав си, но все още има вярващи в каузите.
xLd Zombie Plague -- 46.4.77.125
https://discord.gg/kbjN5JRxWb

Аватар
Dennis
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 177
Регистриран на: 25 Дек 2018, 04:14
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 10 пъти

BG MasterServer

Мнение от Dennis » 02 Мар 2019, 00:21

Към края на юли тази година ще се пусне всичко. Сървърите ще се добавят ръчно на всяка верига от администратор - не само да се уверим, че са български, дори и в западна Европа да е хоста - както и все пак да не се добавят редиректи.

През всеки сървър ще минава "бот" който да гледа за "connect 0.0.0.0" "motd_write" и форсирана промяна на клиентските .dll

Ще има мониторинг система (като gametracker) която е свързана пряко със masterserver-a;

По-"тъмната" част, е че ще се презаписва .vdf на всеки свързал се в "някой от сървърите"; съответно ако сървъра е пълен, клиента ще бъде пренасочен към друг сървър на веригата; при-положение, че имате само 1 сървър добавен или всички слотове са запълнени при вас, то тогава ще бъде пренасочен към друг произволен или към такъв който се възползва от бууст услугата.

ВСИЧКИ приходи от целия проект ще бъдат инвестирани обратно за рекама; подобряването на услугата и методи за привличане на повече международни играчи.
burgasko.com написа: 28 Фев 2019, 13:32 Това няма как да стане в България! Имаме една много хубава поговорка:
"Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле"

Мислих да правя такива работи, но на нас ни е по- лесно да развалим/счупим нещо отколкото обратното
Та пак ще си крадът хляба - то се е видяло. Само - не оставяйте този хляб да ви се вземе от чужденците.

Вица за руснаците които октраднаха 70.000 играчи от setti знаеш ли го ?

Кубрат наредил да донесат сноп пръчки. Когато пръчките били в сноп, никой от синовете му не успял да пречупи снопа. Но когато разпръснали пръчките, много лесно се чупели една по една. Така ханът им завещал винаги да са заедно и никога да не се делят, за да са силни и непобедими, защото иначе поединично ще са слаби и всеки враг може да ги сломи.
Последно промяна от Dennis на 02 Мар 2019, 00:32, променено общо 2 пъти.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта