Designs, banners and etc. - okislitel

Графичен, уеб дизайн и т.н.
Аватар
okislitel
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 69
Регистриран на: 17 Фев 2019, 20:25
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 34 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от okislitel » 24 Фев 2019, 19:01

Ранкове по поръчка. Тези, които съм направил за клиента са малко по-различни, на мен този вариант повече ми допадна.

Изображение

Аватар
Goddness
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1812
Регистриран на: 20 Май 2017, 11:47
Местоположение: Някъде по света
Се отблагодари: 141 пъти
Получена благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

okislitelq 'artworks

Мнение от Goddness » 03 Мар 2019, 10:35

Специално мене такива рангове не ми допадат, не казвам че не са хубави, хубави са, но просто не са мой тип. Иначе браво за труда, който си вложил в тях. :)

Аватар
okislitel
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 69
Регистриран на: 17 Фев 2019, 20:25
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 34 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от okislitel » 28 Апр 2019, 10:46

Доста дълго ме нямаше и нямаше как да ви покажа нещо ново, но вчера започнах един дизайн, с който исках да експериментирам върху нещо ново, което до сега не съм правил, както от към размери, така и от към структура. Работих около 6 часа по дизайна, използвах и grid.
Има доста неща, които да оправя, но лично аз съм доволен как се получи, приемам всякаква критика относно подобряването на дизайна и на моите умения. :)

https://i.imgur.com/vciA1Bp.jpg - preview
https://i.imgur.com/WgknH2U.jpg - full preview

Аватар
Autumn Shade
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 14 Мар 2019, 13:20
Се отблагодари: 48 пъти
Получена благодарност: 150 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от Autumn Shade » 28 Апр 2019, 18:23

Здравей. Може отначалото да не ти се стори като критика или съвет, но повярвай ми, нямам изгода за друго. Тук ще говоря специално за дизайна.

Какво не ми хареса:
- Цветовете - Някак си ми идва тъмно. Направих ти една примерна палитра какво би било готино да ползваш като цветове. (Не казвам да я използваш, а да си направиш горе-долу сметката какво ще изглежда хубаво)
Изображение
- Шрифтът на бутоните - Използвай по-ясни шрифтове, например Open-Sans, Roboto, Montserrat, Source Sans, Lato.
- Странният footer(трудно кодиране) - Можеш да го изчистиш, ще изглежда много по-добре на about page.
- Таговете(2015y. , Action-Adventure, Mature) - Тези кутийки правят проблема, пробвай да е само текст, било то някакъв отенък на бялото или чисто бяло. Ще изглежда в пъти по-добре, гарантирам.

Съвети:
- Структурата - Някак си ми набива на типичният дизайн на един сайт, разчупи го малко като попромениш навигацията. Направи я някак си атрактивна. Мисли как ти би се впечатлил от неща. Въпреки това, е нещо различно от обикновеното, не е точно типично, но не е и нетипично.
- Звездичките за рейтинг - Много изтъркано стана, пробвай нещо ново, нещо "диво", което не ти е идвало на акъла, че може да е рейтинг. Той така или иначе се отразява като се очертава чрез запълване.
- Пробвай да качиш точките нагоре( точките за навигация на самата страница, а не главната) и да добавиш номер на страница.

За сега това видях. Малко като се поосвободя ще понаправя един дизайн да ти покажа горе-долу какво имам предвид. Успех за напред и ако имаш нужда от помощ, можеш да пишеш по всяко време!

Аватар
okislitel
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 69
Регистриран на: 17 Фев 2019, 20:25
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 34 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от okislitel » 28 Апр 2019, 18:50

Autumn Shade написа: 28 Апр 2019, 18:23 Здравей. Може отначалото да не ти се стори като критика или съвет, но повярвай ми, нямам изгода за друго. Тук ще говоря специално за дизайна.

Какво не ми хареса:
- Цветовете - Някак си ми идва тъмно. Направих ти една примерна палитра какво би било готино да ползваш като цветове. (Не казвам да я използваш, а да си направиш горе-долу сметката какво ще изглежда хубаво)
Изображение
- Шрифтът на бутоните - Използвай по-ясни шрифтове, например Open-Sans, Roboto, Montserrat, Source Sans, Lato.
- Странният footer(трудно кодиране) - Можеш да го изчистиш, ще изглежда много по-добре на about page.
- Таговете(2015y. , Action-Adventure, Mature) - Тези кутийки правят проблема, пробвай да е само текст, било то някакъв отенък на бялото или чисто бяло. Ще изглежда в пъти по-добре, гарантирам.

Съвети:
- Структурата - Някак си ми набива на типичният дизайн на един сайт, разчупи го малко като попромениш навигацията. Направи я някак си атрактивна. Мисли как ти би се впечатлил от неща. Въпреки това, е нещо различно от обикновеното, не е точно типично, но не е и нетипично.
- Звездичките за рейтинг - Много изтъркано стана, пробвай нещо ново, нещо "диво", което не ти е идвало на акъла, че може да е рейтинг. Той така или иначе се отразява като се очертава чрез запълване.
- Пробвай да качиш точките нагоре( точките за навигация на самата страница, а не главната) и да добавиш номер на страница.

За сега това видях. Малко като се поосвободя ще понаправя един дизайн да ти покажа горе-долу какво имам предвид. Успех за напред и ако имаш нужда от помощ, можеш да пишеш по всяко време!
Благодаря за съветите.
- Цветово изпробвах доста различни неща, беше червено, беше жълто, цветове стил Батман, защото замисли се - първото нещо, което ти идва на ум когато чуеш Батман е черно, за това цветовете са такива тъмни, за да мога да пресъздам малко или много, че сайта ще става въпрос за Батман.
- Използвах Gotham, в началото мислех да използвам Roboto, но в последствие се отказах, тъй като на повечето изработки него ползвам и исках да разнообразя с някой друг.
- За footer-a просто не можах да измисля какво друго да е, а не ми се искаше да го оставям без такъв.
- За таговете ще те послушам, там исках да запълня пространството и измислих тях да ги сложа.
- Ще се опитам да измисля нещо различно за рейтинга.

Доста ми помогна с мнението си, благодаря адски много.

Аватар
Autumn Shade
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 14 Мар 2019, 13:20
Се отблагодари: 48 пъти
Получена благодарност: 150 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от Autumn Shade » 28 Апр 2019, 20:08

okislitel написа: 28 Апр 2019, 18:50
Autumn Shade написа: 28 Апр 2019, 18:23 Здравей. Може отначалото да не ти се стори като критика или съвет, но повярвай ми, нямам изгода за друго. Тук ще говоря специално за дизайна.

Какво не ми хареса:
- Цветовете - Някак си ми идва тъмно. Направих ти една примерна палитра какво би било готино да ползваш като цветове. (Не казвам да я използваш, а да си направиш горе-долу сметката какво ще изглежда хубаво)
Изображение
- Шрифтът на бутоните - Използвай по-ясни шрифтове, например Open-Sans, Roboto, Montserrat, Source Sans, Lato.
- Странният footer(трудно кодиране) - Можеш да го изчистиш, ще изглежда много по-добре на about page.
- Таговете(2015y. , Action-Adventure, Mature) - Тези кутийки правят проблема, пробвай да е само текст, било то някакъв отенък на бялото или чисто бяло. Ще изглежда в пъти по-добре, гарантирам.

Съвети:
- Структурата - Някак си ми набива на типичният дизайн на един сайт, разчупи го малко като попромениш навигацията. Направи я някак си атрактивна. Мисли как ти би се впечатлил от неща. Въпреки това, е нещо различно от обикновеното, не е точно типично, но не е и нетипично.
- Звездичките за рейтинг - Много изтъркано стана, пробвай нещо ново, нещо "диво", което не ти е идвало на акъла, че може да е рейтинг. Той така или иначе се отразява като се очертава чрез запълване.
- Пробвай да качиш точките нагоре( точките за навигация на самата страница, а не главната) и да добавиш номер на страница.

За сега това видях. Малко като се поосвободя ще понаправя един дизайн да ти покажа горе-долу какво имам предвид. Успех за напред и ако имаш нужда от помощ, можеш да пишеш по всяко време!
Благодаря за съветите.
- Цветово изпробвах доста различни неща, беше червено, беше жълто, цветове стил Батман, защото замисли се - първото нещо, което ти идва на ум когато чуеш Батман е черно, за това цветовете са такива тъмни, за да мога да пресъздам малко или много, че сайта ще става въпрос за Батман.
- Използвах Gotham, в началото мислех да използвам Roboto, но в последствие се отказах, тъй като на повечето изработки него ползвам и исках да разнообразя с някой друг.
- За footer-a просто не можах да измисля какво друго да е, а не ми се искаше да го оставям без такъв.
- За таговете ще те послушам, там исках да запълня пространството и измислих тях да ги сложа.
- Ще се опитам да измисля нещо различно за рейтинга.

Доста ми помогна с мнението си, благодаря адски много.
Моля. Както казах, винаги съм на разположение за помощ. И ето го нещо примерно, не изглежда много хубаво, но ще схванеш идеята.

Изображение

Аватар
okislitel
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 69
Регистриран на: 17 Фев 2019, 20:25
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 34 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от okislitel » 28 Апр 2019, 20:40

Оправени са нещата, казани по-горе с изключение на цветовете и навигацията, тъй като не мога да преценя как ще стоят по-добре, с тях ще експериментирам още.
Оправих шрифта да е на Roboto, стои доста по-добре в сравнение с Gotham, премахнах footer-a, докато не измисля как да го сложа отново или изобщо няма да го слагам. Таговете са премахнати и сложих едни линии, за да не стои празно, рейтинга също е сложен временно, докато не измисля как да го направя.

https://i.imgur.com/gW6NC8j.jpg

Аватар
Autumn Shade
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 14 Мар 2019, 13:20
Се отблагодари: 48 пъти
Получена благодарност: 150 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от Autumn Shade » 28 Апр 2019, 21:06

Да, така дизайнът е по-добре. По-изчистен, по-хубаво седи. Рейтингът до тук е супер. Помисли над цветовете на бутоните, защото ти е вторичен цвят. Избери нещо леко по-ярко. Браво. Продължавай и ще се получи. А ако ти омръзне или виждаш, че няма накъде, започни наново.
Успех!

Аватар
BaKuGan.
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 191
Регистриран на: 27 Окт 2018, 20:11
Местоположение: New York
Се отблагодари: 50 пъти
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

okislitelq 'artworks

Мнение от BaKuGan. » 30 Апр 2019, 14:48

Искам да попитам, да ли ще пуснете някой дизайни тук?

Благодаря предварително.
nFL-Cs.InFo Ела и се забавлявай
Изображение

Аватар
okislitel
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 69
Регистриран на: 17 Фев 2019, 20:25
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 34 пъти

okislitelq 'artworks

Мнение от okislitel » 05 Май 2019, 21:41

Последна версия на дизайна:
- оправен е цветово като синьото е една идея по-светло;
- навигационното меню е различно(сандвича);
- рейтингът е различен и преместен;
- бутонът е с добавен inner glow;
- play бутонът е променен, както и кръга;

Имаше и леки разминавания с центрирането, но са оправени.
Stay tuned, there's more to come.

Изображение

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Дизайн”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта