Counter-Strike 1.6
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Counter-Strike 1.6
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

[sell] Argos 8.8.1 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Търговският раздел на форума. Място за всички, които искат да продадат, купят или заменят даден предмет/стока/услуга.
Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.1.4 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 20 Окт 2023, 18:54

Поредният екстеншън е готов! Става дума за Unban екстеншън чрез който може да премахвате бана си чрез закупуване на кредити (Работи с кредит системата от профил екстеншъна) в GoldSRC/SourceDS сървърите, които хоствате. Плъгина работи с банлистите Gmbans/Freshbans/AmxBans/SourceBans/Sourcebans++.

Какво представлява ?
https://i.ibb.co/L6GxnQx/unban.png
https://i.ibb.co/rtN4sTj/unban2.png
Формата при събмит отново проверява дали играча е баннат, ако не е не му взима кредити, ако е - премахва бана и му взима кредитите.

Търси и в 2-те банлисти, ако сте ги активирали. Променливите са както следва:

Код за потвърждение: Избери целия код


        $this->srcds_unban_enable = 1; //Sourcebanlist unban activation, set 0 to disable
        $this->goldsrcds_unban_enable = 1; //AMXBANS/Freshbans/Gmbans unban activation, set 0 to disable
        $this->credit_cost_to_unban = 15; //how much credits we get from user to can unban from our servers?

        //SourceDS (CS:S,CS:GO,TF2,LEFT4DEAD,CS2) ban list configuration details
        $this->srcds_bd_db = "sourcebans"; //sourcebans++ db
        $this->srcds_bd_table = "sb_bans"; //sourcebans++ bans table name

        //GoldSrc (CS1.6/HL/CS:CZ/CS1.5) ban list configuration details
        $this->goldsrcds_bd_db = "banlist"; //freshbans/amxbans/gmbans db
        $this->goldsrcds_bd_table = "amx_bans"; //freshbans/amxbans/gmbans bans table name


Тествал съм го и работи коректно. Превел съм го на en/ru/fr/es/bg.
Ако има някакъв проблем - пишете и го отстранявам максимално бързо :)

Последните 2 дни работих над нещо за моя клиент, става дума за нещо доста големичко, ще го представя по-късно.
Остава да направя friends/foes екстеншъна и ще се отдам на почивка, тъй като имам работа над мой личен проект, който въобще не е свързан с игрички, а с по-сериозни неща :)
Който има интерес - да пише лс или дискорд. Ще влизам разбира се, но ще съм зает и няма да мога да правя нищо къстъм!
По-нататък ще има нов стил, вече съм го избрал, но нямам време сега да кодирам ...

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.1.4 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 21 Окт 2023, 17:45

Последните 2 дни работих над нещо по-големичко, но няма да го предлагам за продажба.

Става дума за напълно "аякс" базиран портал за гейминг между играчи и партньори. Партньорите са определена група от форума, а играчите са потребителите. Те се свързват помежду си чрез системата. Играчите трябва да си заредят кредити (с пейпал) и да подадат заявка, а след това чакат в реално време партньор да се свърже с тях. Партньорите имат ограничена частна страница пак аякс базирана и в реално време виждат опашките от играчи. Има категории и всеки може да си избира какво да играе. Партньорите си избират играчите и комуникират през лайв чат в системата.

По-желание може да се добави discord bot нотификация с webhooks (през настройките на сървъра се генерира web кука и с проста curl заявка се праща съобщение до определена чат стая в дискорд). Все още не е ясно дали го искат и аз съм на стоп относно това.

Партньорите взимат 80% процента от сумата, която играча е избрал при заявката (зависи от типа игра)

Така всички печелят и са доволни. Играта е League of Legends, но скрипта може да се преправи за всяка друга игра и да се добави слайдър с игри и формата да се обновява динамично. Има и админ панел където може да следите заявките за искане на суми (минимум 50 лв.) и да давате/премахвате и проверявате баланс по user ID.

Ето демо с видео:


Извинявам се за качеството просто ми е слаб лаптопа и нацепва. Също така видях, че се показва и 1 flash на 1 алерт прозорец, но той не се вижда по принцип, просто като пуснах bandicam и отделно аякс заявките и процесора отива на 100% и забива и не може всичко да се възпроизвежда нормално.

Остава да завърша и friends/foe екстеншъна и се отдавам на почивка, че имам друг проект койтo трябва да развивам...

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.1.4 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 27 Окт 2023, 19:49

Радостен съм да съобщя, че friends/foes екстеншъна е завършен и преведен!
Демо може да видите по-долу на клип, а и вече качен на https://argoscms.pw/ (работи за сега само под foxstrike темплейта)), може да го тествате с демо акаунтите, които споделих в темата!
Също така, ако на някой модал-а под светлата тема му излиза с тъмни прозорци - нека влезе през инкогнито, тъй като му е кеширало ?v=100 версията. (не съм я променял, тя се append-ва в head секцията с js)
Демо с видео: https://www.youtube.com/watch?v=X4bsKaqKqMo

Край на мъките и трудната комуникация! Всичко стана бързо и лесно с този екстеншън и така може да намерите повече приятели/съотборници и да не губите времето си.
По желание на клиентите мога да го разширявам още, а в момента работи само под foxstrike, тъй като беше в дизайна на темплейта. Дизайна може да се промени и да пасне и за други темплейти в аргос или нови!
Също така както написах мога да го разширявам още. Бордерите в търсачката около аватара са 2 - зелен и червен (онлайн/офлайн)
Всичко е тествано и работещо коректно.
С този екстеншън приклчючвам за неопределен период от време, защото си имам лични ангажименти!
За връзка с мен на лс или дискорд: .pok4

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.2 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 28 Окт 2023, 17:58

Днеска бях свободен и реших да я ръчкам. 2 нови версии:

8.1.5:
- Ъпдейтнат е рийдми файла
- Всички библиотеки са ъпдейтнати през composer
- Добавена е проверка дали user_id е empty във функцията get_username_by_id
- Малки добавки в някои екстеншъни
- Фиксване на typo грешка в lob2 темплейта във _functions.php файла. (ланг дефинициите)

8.2:
- Добавена е нова функция watermark($source_file,$image,$save_file) - може да презамества текущи изображения с воден знак, ако на $source_file и $save_file седи едно и също изображение!
Водния знак и дали да е включена опцията се контролират от админ панела и важи за галерията и ъплоуд-а на изображения през Dropzone.JS. Забележка: прекъсва анимационния ефект на gif-овете!
- Добавена е опция за вкл./изкл. на production mode (може да си добавяте код и в темплейтите с {{#production}}code{{/production}} или ако сте извън {{^production}}code{{/production}})
Чрез тази променлива вече спирам автоматичния лоуд на класове в robotautoloader-а, защото при продъкшън е логично, че няма да правите промени. Така сайта ще зарежда по-бързо, а и в описанието в гитхъб се препоръчва в продъкшън да е изключен метода.
Когато е изключен, но сте качили екстеншън и той не работи - трябва да изтриете кеша, за да пре-лоудне всичко отначало.
- Добавени са 4 нови темплейт дефиниции {{insta_link}}, {{tiktok_link}}, {{steam_link}} и {{discord_link}} (от админ панела се въвеждат в раздел Конфигурация)
- Добавена е опция в админ панела със switch за изкл./вкл. на HTML минификацията в output-a на страниците. Това е нова благинка, която беше интегрирана в няколко предишни версии, но се контролираше от core.php ръчно...
- Добавена е опция за вкл./изкл. на рекламните банери в темплейтите (advertise.html)
- Добавено е CDN на bootstrap иконките в админ панела.

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.3 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 29 Окт 2023, 19:27

8.3:
- Добавени са бутони 'Към сайта' и 'Към форума'
- Добавен е jquery calendar в индекса на admin панела
- Добавен е Geo STATS API с Google Charts (взима инфо от stats таблицата)
- Добавено е api при статистиката за взимане на държавата на даден юзър по неговото IP
- Кешът в админ панела вече се изтрива с AJAX. (избягване на генериране на error log, тъй като не откриваше кеш и излизаше грешка, но не всеки път). Проблема е отстранен по този начин.

demo на добавките (новостите):
https://i.ibb.co/8sD6xZX/1.png
https://i.ibb.co/xj09VDN/2.png
При посочване на дадена държава показва колко потребителя е открила статистиката за нея.

---------------
Вчера клиента ми (lob.bg) пожела да разширя календара с възможност за бележки за конкретна дата. Цялата логика вече е изградена и календара се превърна в Event Calendar. Само че работи с кукита, тъй като не ми се занимаваше да правя контролер и да ползвам аякс.

Може би по-нататък, когато нямам толкова неща на главата.

Демо с клипче:

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.3 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 30 Окт 2023, 18:17

Нов екстеншън!
Става въпрос за team страница, която може да се контролира от админ панела.
Дизайна е такъв: https://i.ibb.co/Hd9mDdw/image.png
Взет е от нета и леко редактиран от мен.

От админ панела може да качвате цялата информация за вашия отбор/екип, а от фронт частта, ако сте админ ще видите бутон от който може да триете даден съотборник.
Дизайна е приятен, но ползва font awesome от новите версии и на default темата и някои други иконките ще трябва да се преправят (иконките за социалните мрежи).

Всичко работи коректно. :)

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.3 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 01 Ное 2023, 13:12

От вчера се мъча да направя гаг плъгини за AMXX и Source MOD и успях! Ползват и 2-та старата типизация, но ако има проблем под най-новите версии на АМХХ/Sourcemod няма никакъв проблем да ги пренапиша. 2-та плъгина са абсолютно еднакви като функции и менюта.
Командите са:
Source mod:
sm_pgag <player name>
sm_pungag <player name>
sm_gagmenu - отваря меню с избор на играч и опции след това за гаг и ънгаг.
Админите и ботовете не се показват в менюто, а командите също са с имунитет проверки.

За AMXX:
amx_pgag <player name>
amx_pungag <player name>
amx_gagmenu - отваря абсолютно същото меню както при Sourcemod.

2-та плъгина са по 300 реда код, абсолютно орязани и еднакви като функции. Работят разбира се със SQL датабаза.
Колоните и таблиците също са еднакви, по-начало:
gag_players_goldsrcds: Колони: ip / format: text
gag_players_srcds: Колони: ip / format: text
Това са таблиците. По-желание и срещу допълнително заплащане мога да добавя още колони и да съхранявам информация като име на играч, име на админ, дата. Мога да вкарам и colorchat библиотеки и да сложа допълнителни неща, ако искате.
Гага веднъж сетнат е перманентен (нарочно), за да накарате даден играч да си плати. По-желание мога да добавя и време, но срещу допълнително заплащане! При писане в чата играча вижда съобщение изпратено само до него, с което се подканва да влезе в сайта и да махне гага си.

Естествено това по-горе ми беше достатъчно, за да напиша и поредния екстеншън, демо:
https://i.ibb.co/vYwcCtH/image.png

КОНФИГУРАЦИЯ:

Код за потвърждение: Избери целия код

		$this->srcds_ungag_enable = 1; //Source mod ungag activation, set 0 to disable
		$this->goldsrcds_ungag_enable = 1; //Gold Source ungag activation, set 0 to disable
		$this->credit_cost_to_ungag = 7; //how much credits we get from user to can ungag from our servers?
		
		//SourceDS (CS:S,CS:GO,TF2,LEFT4DEAD,CS2) ungag configuration details
		$this->srcds_ungag_db = "pok4_gag"; //db which holds gag table
		$this->srcds_ungag_table = "gag_players_srcds"; //gag table
		
		//GoldSrc (CS1.6/HL/CS:CZ/CS1.5) ungag configuration details
		$this->goldsrcds_ungag_db = "banlist"; //db which holds gag table
		$this->goldsrcds_ungag_table = "gag_players_goldsrcds"; //gag table
Това е абсолютно същия екстеншън като ънбан екстеншъна, но е пригоден да работи с горните плъгини и таблиците им. Така давате на потребителите възможност да си махат гага от вашите сървъри срещу кредити (заплащане).
Всичко е тествано и работи коректно. Екстеншъна е преведен на en/bg/ru/fr/es.

В момента разглеждам и възможност да напиша calladmin плъгин с discord нотификация за sourcemod.
Има достатъчно библиотеки за curl в alliedmodders и няма да е трудно, даже вече видях, че има и готови кодове там.
Екстеншъна който направих върви с привейт плъгините, които написах. Няма да ги намерите никъде в интернет!

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.3 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 04 Ное 2023, 16:48

Нов екстеншън на хоризонта!

Повечето CMS-и имат файлови мениджъри и реших да интегрирам това - https://github.com/Studio-42/elFinder/
Също така сложих и password протекция с този урок - https://dcblog.dev/securing-elfinder-with-a-login-page
В ext/pok4/elfinder/elfinder/elfinder.php трябва да си редактирате следните редове:

Код за потвърждение: Избери целия код

if($_POST['username'] =='admin' && $_POST['password'] == 'mypassword'){
На мястото на admin слагате вашето потребителско име, а на мястото на mypassword - вашата парола за вход.
Не качвайте нищо преди да сте редактирали тези редове във файла!
Пробвах да инклудна phpbb интеграцията и да сложа проверки по сесията за админите, но не се съобразих, че ползвам дотенв библиотеката и няма да стане.. Ще трябва да е много хардкоднато и да променяте пътя към форума и т.н.
За това сложих тази бейсик авторизация за вход.
Забележка: Създава .tmb папки по директориите, когато листвате из тях. Не съм търсил начин дали може да се премахне това, но който иска - да си търси по github постовете на библиотеката...

Работи перфектно, тествано е, има си едитъри, прихваща автоматично езика на браузъра и сетва. Разполага и с български.
Имайте едно на ум и никога не давайте паролата и юзъра си за логин на други хора! С това не бива да се правят компромиси, защото хем могат да свалят всичко, хем да сложат зловреден код по файловете или да качат злонамерени файлове!

Това е с цел вие да си имате достъп и когато сте далеч и нямате ftp - да си ровите и променяте неща..

Демо:
https://i.ibb.co/pynxPJc/ftp.png

8.3.1:
- Ъпдейтнати са всички библиотеки през composer
- Ъпдейтнат рийдми файл
- Добавена е опция за пращане на емейли в папка "Изпратени" от формата за отговори на емейли от админ панела

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.4 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 12 Ное 2023, 13:29

8.4:
- Всички екстеншъни бяха обходени и strpos е заменено със str_contains
- На get_from_db_config функцията е добавена кеш - през php fast cache
- На get_user_avatar_by_id функцията е добавена кеш - през php fast cache
- На get_user_color_by_id функицята е добавена кеш - през php fast cache
На горните функции кеша е 10 минути, ако направите промени и не влязат в сила изтрийте кеша от админ панела!
Поддръжката за файловия кеш е премахната и е заменена с Redis. Имам достъп до хостинг акаунти и в jump.bg и в superhosting.bg и 2-та предлагат redis. Така ще е една идея по-бързо зареждането на сайта.
В инсталатора са добавени опции за redis server и redis port. (задължителни са за попълване). Redis се активира с 1 клик и след това ви се предоставят ip и port, които да въведете в инсталатора.
Забележка: Някои хостинги искат и redis php модула да е включен. В jump.bg е активиран по-начало (по-спомен!)
За локалхост под Windows: Не ви трябват уроци за инсталация на Ubuntu под windows! Използвайте memurai - https://www.memurai.com/get-memurai. След инсталация въведете на мястото на redis server - 127.0.0.1 и redis port - 6379.
Програмката се инсталира с next next finish - нищо не променяйте при инсталация и маркирайте отметката за enviromenth path!
Под Линукс ако сте - си инсталирайте redis!
- Добавен е exclude (пропускане) на някои файлове като преводите,sql.php и migrate.php, а и езиците bg.php,en.php,ru.php,es.php,fr.php, тъй като не са класове, а autoloader-a ги хващаше и тях..
- Фиксване на typo грешки в админ панела свързани с custom css/custom lang категориите. (Някои файлове не се отваряха и имаше error log)
- print_to методите за вкарване на съдържание в менютата са преместени в basecontroller-a. Там им е мястото, а не във всеки екстеншън да се вкарват на ръка. Вече се викат с parent: print_to($content).

Аватар
pok4
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: 05 Фев 2022, 14:38
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 74 пъти

Re: [sell] Argos 8.4.1 - 8.4.2 - multigaming cms [PHP 8.x support]

Мнение от pok4 » 14 Ное 2023, 19:10

8.4.1:
- Преправих всичко с PSR12 (екстеншъни, ядро + папката includes). Използвах VSCode + най-популярния плъгин за индент (10 милиона тегления)
- Обновени са paymentwall и stripe библиотеките.

8.4.2:
- Темплейтите бяха обходени и всички минификационни файлове са изтрити и са заменени с пълни версии (броят се на пръсти), тъй като останалите бяха заменени от CDN-та.
- Добавена е възможност да си пишете чейнчлог файлове на екстеншъните, които се четат директно от админ панела на Аргос. В папката на екстеншъна ви трябва да има changelog.txt файл, който може да си го описвате като html. В админ панела ще видите това при клик на версията на конкретен екстеншън: https://i.ibb.co/fYt7ZG8/image.png
- Всички темплейти бяха обходени и отново където имаше не-индентнат код е индентнат
- Премахнати са някои правила на html minify библиотеката (премахваше " кавичките на класовете, което според мен е предпоставка за грешки) - Изключват се за секунди, напомням, че се ползва тази библиотека - https://github.com/voku/HtmlMin
- Всички библиотеки бяха ъпдейтнати през composer (имаше 2 библиотеки, които бяха "захапани", тоест ъпдейтнати)
- Чейнчлог файла е ъпдейтнат, както и рийдми-то
- В basecontroller-a имаше някои корекции свързани с глобалните променливи

Исках да оптимизирам и изкарването на къстъм леви и десни менюта, но логиките не съм ги писал аз, ползва се DOMDocument и някакви странни цикли, първо foreach, пък вътре има while.. Въобще.. Пробвах да ги махна, но пък дава html грешки и не се трият първите дивове в orizon темплейта, ако премахна тези цикли.. Ще го оставя за по-нататък, когато имам повече време, може и тотално да ги пренапиша. По принцип менютата се изкарват без досег до sql таблиците, а директно чрез функции print_to_left($content) и print_to_right($content), направо изплюва съдържанието което му е подадено в конкретен евент (от евентите на системата)
Дали това е правилен начин - не знам, тъй като при 10 менюта - това са 10 заявки - първо с file_get_contents за html файловете на конкретно мено и след това с DOMDocument се манипулира и запазва съдържанието на менюто, което при повечето случаи е HTML.

Както споменах вече и в предната версия всичко вече е индентнато и може да има някой бъг, тъй като съм ползвал автоматични индентатори на код. Неймспейсовете не са PSR12 - не мога да преправям сега всички екстеншъни и да им сменям имена на папки, неймспейсове и т.н. Това няма да стане сега, а по-нататък.

Ако няма интерес към системата ще преосмисля да пусна ядрото безплатно с default темата и 4-5 екстеншъна от тези на val4o0o0.
Вид маркетингово трикче, пък ако я харесате ще си плащате за останалите темплейти и моите екстешъни! Цените няма да са надути!

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Купувам / Продавам / Заменям”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост