Counter-Strike 1.6
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Counter-Strike 1.6
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

Предложете ми "леки" браузъри

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1786
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 152 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от Scorpions95 » 17 Дек 2023, 12:14

Предложете ми браузър щадяш ресурса, тоест искам браузър който да не е като google chrom, който да иска много памет от компютъра.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
RomanSVR
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Юли 2023, 16:07
Се отблагодари: 6 пъти

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от RomanSVR » 17 Дек 2023, 13:07

Scorpions95 написа: 17 Дек 2023, 12:14 Предложете ми браузър щадяш ресурса, тоест искам браузър който да не е като google chrom, който да иска много памет от компютъра.
Най-добрия, най-бързия и оптимален браузър по мое лично и скромно мнение за сега Е И СИ ОСТАВА "google chrom" !!!
За това е и може би най-популярния и използван по цял свят. А това как си го настриол, какви разширения имаш активирани към него, с колко отметки работиш едновременно, какви неща си "полепил" пак към него..... Е ТОВА е по-важния въпрос??? Но по-лек и бърз, или с една дума- по ефективен от google hrom лично аз мисля, че няма и не се е намерил програмист който да е измислил досега такъв. Е който направи - явно ще стане мултимилиардер за броени дни...(тук не броя Microsoft Edge-щот той си е с Уиндоус11 + а на теб щом и google hrom ти е "тежък" за Уиндоус11 + явно е мезсмислено да се говори нали...?)

p.s. Затова и ядрото на google hrom е и в основата на повечето търсачки използвани по цял свят... дори и "леката и бърза" Опера" го ползва... Така, че смятай за какво става дума......

Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1786
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 152 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от Scorpions95 » 17 Дек 2023, 15:05

1-во с Windows 10 съм - https://prnt.sc/JNSmmfSQ6MSX

2-ро не смятам, че няколко разширения му пречат - https://prnt.sc/SUE30wuU5WHP

https://prnt.sc/igj6-pCGq9Nm - струва ми се че е тежък :huh:
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
d3ath2435
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 545
Регистриран на: 04 Фев 2017, 19:59
Се отблагодари: 64 пъти
Получена благодарност: 127 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от d3ath2435 » 17 Дек 2023, 16:56

Ппц използвам само и единствено Chrome, но бих ти предложил Brave!

Аватар
Huehue
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 352
Регистриран на: 16 Яну 2017, 23:42
Местоположение: София
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 171 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от Huehue » 17 Дек 2023, 19:35

Opera GX

Можеш да лимитираш CPU, RAM & Network.

Хрома винаги си е бил тежък.
Brave e хубав и го използвам дори и аз заради блокирането на всякакви реклами и щуротии.
LOYAL TO THE OATH OF OMERTА̀

Зад монитора мъжкари, това не го разбирам..
На живо сте мишкари, това го гарантирам!
Седиш на 30 метра от мен като препариран!
Ако има нещо брат, номерът ми е блокиран..

My GitHub Profile
GitHub

My AMXX Includes Collection
AMXX Include Libraries

My Steam Profile (from SteamDB)
  • Value: 4179€
  • Games owned: 1855
  • Games played: 754 (40%)
  • Hours on record: 4,994.9h

Аватар
Coca Cola _-FxF-_
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:30
Се отблагодари: 21 пъти
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от Coca Cola _-FxF-_ » 19 Дек 2023, 23:43

Препоръчвам Brave заради рекламите, защото ги премахва и нямам проблеми до сега със него, а даже със друг браузър ми е странно и грозно.

Важи и за ютюб рекламките, работи идеално и на телефона, забравяш за YouTube Premium.
Mobile Legends BANG BANG!
- Nick: Marksman <GX>
- Add me for RANKS
!

Аватар
RomanSVR
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Юли 2023, 16:07
Се отблагодари: 6 пъти

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от RomanSVR » 20 Дек 2023, 00:50

Хмхмхм, аз ползвам доста добри антивирусни защити... Така, това го споменавам помежду другото.... Иначе, ако някой може да каже защо например в някои сайтове предупреждават по заобиколен начин за нежелани АВТОМАТИЧНИ инсталации на "допълнителни" софт-продукти ПРИ ИНСТАЛАЦИЯ НА прехванления ОТ НЯКОИ ОТ ВАС - Brave - аз лично ще го намеря да му стисна ръката! Този браузър е толкова лек и безопасен колкото са например "леки" и "безопасни" повечето руски боклуци в ИНТЕРНЕТ-а ! Не казвам, че всичко руско е боклук- НО .... ПОВЕЧЕТО, ОСОБЕННО ОНИЯ НЕЩА КОИТО СЕ ПРАВЯТ В ПОДЗЕМИЯТА НА ЛУБЯНКА... ДОТУК С ПОЛИТИКА И АГИТАЦИЯ..ОСТАНАЛОТО ОСТАВАМ НА ОНИЯ КОИТО СА ДОСТЪЧНО УМНИ!!!
Иначе за подкрепа на моята скромна теория е например този линк(мога да дам още дестки такива) :
https://mobilizujeme.cz/clanky/pouzivat ... veci-navic

p.s. Познавам лично едно младо момче което ми каза колко "задни вратички" могат да се вкарат при автоматични инсталация WPN- услуги.. Просто останах смаян! Гледайте да не ви изненадат тези "прекалено леки браузъри".... и помнете, че "БЕЗПЛАТЕН ОБЯД- НЯМА" !!! И накрая да допълня за ония дето много разбират: - и този браузър както повечето - ползва ядрото на google grome - демек - от Хроме са тъпаци, чче не знаят ИЛИ ПРОСТО НЕ УМЕЯТ да позват своите продукти така, че да са достатъчно бързи леки и популярни, и отсавят другите да правят с техните програмни кодове по-добра продукция.... ХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХ!!!

Аватар
SmirnoffBG
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: 27 Ное 2016, 19:43
Местоположение: nz
Се отблагодари: 77 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от SmirnoffBG » 20 Дек 2023, 01:11

mozilla Firefox forever
До сега грешка не съм имал с firefox
Ползвам го над 10 год и само по добро става и не е тежък изобщо също има всички адд-они който би имал и в кроме
El-Super Respawn = 87.121.54.85:27016
BG Trewa Respawn = 91.92.137.205:27015

Аватар
Huehue
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 352
Регистриран на: 16 Яну 2017, 23:42
Местоположение: София
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 171 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от Huehue » 20 Дек 2023, 06:39

RomanSVR написа: 20 Дек 2023, 00:50 Хмхмхм, аз ползвам доста добри антивирусни защити... Така, това го споменавам помежду другото.... Иначе, ако някой може да каже защо например в някои сайтове предупреждават по заобиколен начин за нежелани АВТОМАТИЧНИ инсталации на "допълнителни" софт-продукти ПРИ ИНСТАЛАЦИЯ НА прехванления ОТ НЯКОИ ОТ ВАС - Brave - аз лично ще го намеря да му стисна ръката! Този браузър е толкова лек и безопасен колкото са например "леки" и "безопасни" повечето руски боклуци в ИНТЕРНЕТ-а ! Не казвам, че всичко руско е боклук- НО .... ПОВЕЧЕТО, ОСОБЕННО ОНИЯ НЕЩА КОИТО СЕ ПРАВЯТ В ПОДЗЕМИЯТА НА ЛУБЯНКА... ДОТУК С ПОЛИТИКА И АГИТАЦИЯ..ОСТАНАЛОТО ОСТАВАМ НА ОНИЯ КОИТО СА ДОСТЪЧНО УМНИ!!!
Иначе за подкрепа на моята скромна теория е например този линк(мога да дам още дестки такива) :
https://mobilizujeme.cz/clanky/pouzivat ... veci-navic

p.s. Познавам лично едно младо момче което ми каза колко "задни вратички" могат да се вкарат при автоматични инсталация WPN- услуги.. Просто останах смаян! Гледайте да не ви изненадат тези "прекалено леки браузъри".... и помнете, че "БЕЗПЛАТЕН ОБЯД- НЯМА" !!! И накрая да допълня за ония дето много разбират: - и този браузър както повечето - ползва ядрото на google grome - демек - от Хроме са тъпаци, чче не знаят ИЛИ ПРОСТО НЕ УМЕЯТ да позват своите продукти така, че да са достатъчно бързи леки и популярни, и отсавят другите да правят с техните програмни кодове по-добра продукция.... ХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХ!!!
Brave е направен на основата на Mozilla Firefox.
Описано е в тази статия просто, че се инсталира VPN услуга, но ако не заплатиш за нея тя остава idle. Чел си нещо ама не си разбрал какво си прочел.

Изображение
SmirnoffBG написа: 20 Дек 2023, 01:11 mozilla Firefox forever
До сега грешка не съм имал с firefox
Ползвам го над 10 год и само по добро става и не е тежък изобщо също има всички адд-они който би имал и в кроме
Brave е направен на основата на Mozilla Firefox.
Всички addons които има за Mozilla ги има и за Brave.

ПС:
Най оптималното решение е OperaGX, тъй като можеш да зададеш лимит колко RAM, CPU, Network да използва на заден план. Следователно го прави най лекия browser от всички изброени.

Google Chrome от години не е в приоритетини браузъри за хора които разбират поне малко какво правят на компютър, лаптоп, телефон.
LOYAL TO THE OATH OF OMERTА̀

Зад монитора мъжкари, това не го разбирам..
На живо сте мишкари, това го гарантирам!
Седиш на 30 метра от мен като препариран!
Ако има нещо брат, номерът ми е блокиран..

My GitHub Profile
GitHub

My AMXX Includes Collection
AMXX Include Libraries

My Steam Profile (from SteamDB)
  • Value: 4179€
  • Games owned: 1855
  • Games played: 754 (40%)
  • Hours on record: 4,994.9h

Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1786
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 152 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложете ми "леки" браузъри

Мнение от Scorpions95 » 24 Дек 2023, 12:03

Какво ви е мнението за Avast Secure Browser и Microsoft Edge ?
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 гост