CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16
★ [ALFA-GAME.NET] # WAR3FT [16]RACES [25]LVL [4]SHOPMENUS [GOLD menu] UNIQUE MODE SAVEXP CSDM★ 45.144.155.168:27017 cs_italy Играчи: 20/28

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Одобрените от нас плъгини. Моля, докладвайте ако забележите бъг с някой от плъгините в този раздел.
Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 158 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Siska » 28 Юли 2023, 23:38

Искам да попитам нещо за цветовете.
Имам плъгин където използвам #include <cromchat> и имам съобщение със цветове и тези цветове ги показва правилно според отбора червено и синьо. Но имам плъгини без #include <cromchat> и пак имат съобщения със цветове. Дали във сма-то , дали във текстови файл имат същите символи за цветове, но цветовете се объркват и не показва правилно отборите. Примерно показва все във синьо. Прочетох как могат да се използват цветовете и да се комбинират, а и те са направени по дефоулт. Та искам да попитам тази функция да не би да е вградена в amx-a ? И въобще някой може ли да ми обясни как се вадят цветовете по плъгините и защо не работят в някои мои плъгини, а там къде то имам #include <cromchat> работи примерно това номер 3 за отборите. Дали е от самите плъгини грешка , но защо ще е само при мен ?
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
YankoNL
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Апр 2017, 09:07
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 22 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Re: Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от YankoNL » 31 Юли 2023, 01:02

Възможно е да става някакво объркаване или преплитане на плъгини, не знам.
На въпроса дали го има вградено - да, но по мое знание в 1.9 и 1.10 ги има. Начина имна използване е с ^
Пример: client_print_color(id, print_team_default, "^4Зелен, ^1Жълт(default), ^3Отборен(син/червен, бял)")

Аватар
pendimonium
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Окт 2023, 23:30
Се отблагодари: 3 пъти

Re: Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от pendimonium » 25 Окт 2023, 09:36

Здравейте.
Имам въпрос свързан с двата плугина "CRX ranks" и този тук chat managera.
Направил съм си ранговете в първия плугин и се чудя дали е възможно по някакъв начин да настроя чат плъгина да дава автоматично префикс на играчите спечелили определен ранг? Да речем някой има 5000 exp и когато си влиза във сървъра автоматично да му се дава префикса който отговаря на 5000 exp примерно General.Nickname_na_igracha. Възможно ли е това или трябва да вписвам всеки играч в user.ini ръчно за да може да му се дава префикс?

Смисъл интересува ме само идеята за префикс на играча когато пише в чата. Нямам идеята да променя името му в scoreboard-а или нещо подобно. Просто искам всеки който си е спечелил ранг да може да се вижда пред името му в чата за да има някакъв смисъл да печели рангове и т.н.

Извинявам се ако въпроса е бил вече разискан просто прочетох цялата тема и или съм пропуснал този момент или просто не съм разбрал.

Моля обяснете ми като на идиот или все едно обяснявате на котката/кучето си.

Благодаря
Nostalgia 1.6 :: Classic
93.123.16.4:25023

Без глупости. Само чист класически CS 1.6!
Изображение

Аватар
Tornado_SW
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 159
Регистриран на: 04 Фев 2020, 22:41
Се отблагодари: 28 пъти
Получена благодарност: 76 пъти
Обратна връзка:

Re: Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Tornado_SW » 25 Окт 2023, 12:46

Промени в конфигурационния файл amxmodx/configs/ChatManager.ini следното:

Код за потвърждение: Избери целия код

format_admin = $dead_prefix$ &x04$admin_prefix$ &x03$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
format_admin_team = $dead_prefix$ ($team$) &x04$admin_prefix$ &x03$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
format_player = $dead_prefix$ &x03$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
format_player_team = $dead_prefix$ ($team$) &x03$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
на

Код за потвърждение: Избери целия код

format_admin = $dead_prefix$ &x04$admin_prefix$ &x03$rank$.$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
format_admin_team = $dead_prefix$ ($team$) &x04$admin_prefix$ &x03$rank$.$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
format_player = $dead_prefix$ &x03$rank$.$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
format_player_team = $dead_prefix$ ($team$) &x03$rank$.$custom_name$ &x01: $chat_color$$message$
Отделно може да си разместваш/промненяш дадените placeholder-и по твой вкус.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Одобрени плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта